Nemam pojma...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mono, Mono...baš si me ono, prosvetlila jer nisam imao pojma da je krv deo tela...:hahaha1:

Mono...hajde ponovo pročitaj stih...

Levitski 17:14...''jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.''

:manikir:
Pa nisi imao pojma ono iznad je natecno :aha:
ne mesaj duh i dushu.
Dusha ima krv
a ne duh.

''jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.''

eto to i pise tu :ogledalo:
 
Pa nisi imao pojma ono iznad je natecno :aha:
ne mesaj duh i dushu.
Dusha ima krv
a ne duh.

Mono, obrati pažnju...

A u vezi sa ovim...

Dakle telo + duh = dusha

Mogu li da napišem ovako...Dakle telo + duh = krv...

Levitski 17:14...''jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.''

:manikir:

Pa mi kaži, šta je ovde netačno....Ako u onom tvom...Dakle telo + duh = dusha...umesto onog...duša...stavim...krv...a shodno stihu...

Levitski 17:14...''jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.''

:manikir:
 
obrati paznju ti
sta sam napisala napisala sam.
nije ti dusa i krv jedno te isto.
Vec je krv deo dushe, kao deo tela

Obratio sam pažnju na činjenicu, da si napisala ovako...

Dakle telo + duh = dusha

Pa sam onda opet obratio pažnju, da sam u vezi sa omiljenim stihom Jehovinih svedoka...

Levitski 17:14...''jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša. Zato rekoh sinovima Izrailjevim: Krv ni jednog tela ne jedite, jer je duša svakog tela krv njegova. Ko bi je god jeo, da se istrebi.''

umesto onog...duša...stavio...krv...

Mono, pa zar ne piše veoma jasno ono... ''jer je duša svakog tela krv njegova, to mu je duša...

Mono, u tom stihu ne piše kako si ti napisala...

Vec je krv deo dushe, kao deo tela

I onako...razmisli malo o ovom stihu...

Psalam 43:5...'' Što si klonula, dušo moja, i što si žalosna? Uzdaj se u Boga; jer ću Ga još slaviti, Spasitelja mog i Boga mog.''

:manikir:
 
Mono, možda ovo, primetila nisi...

A da, promaklo ti je da mi nešto konkretno kažeš u vezi sa ovim...

Matej 10:28... ''I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.''

2 Korićanima 1:23... ''A ja za svedoka Boga prizivam na svoju dušu da štedeći vas ne dođoh više u Korint.''

Rimljanima 2:9... ''Nevolja i tuga na svaku dušu čoveka koji čini zlo, a najpre Jevrejina i Grka;''

Mono, da li si primetila da Isus veoma izričito razdvaja dušu od tela...

A šta misliš o ovom kazivanju Isusovom...

Matej 22:37... ''A Isus reče mu: Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.''

:manikir:
 
A ako je dusa besmrtna onda ne treba uskrsenje.

A uskrsenje je temeljna nauka hriscanstva.

Besmrtnost duse i vaskrsenje iskljucuju jedno drugo.

Nije li malo neobično ono...malo usksenje pa onda malo...vaskrsenje... :whistling:

Mono, kako to misliš da besmrtnost duše i vaskrsenje isključuju jedno drugo...

Vaskrsenjem neće vaskrsnuti besmrtna duša već fizičko telo ono...raspadljivo i propadljivo...

1 Korićanima 15:51-53...''Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomreti, a svi ćemo se pretvoriti. Ujedanput, u trenuću oka u poslednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti. Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.''

Mono, u Bibliji ne postoji jedan jedini stih, koji koliko toliko ukazuje na...vasksenje duše. A iz mnogih stihova, očitim proizilazi da je Vasksenje u najednostavnijem ponovno sjedinjavanje i vaspostavljanje duše i vaskrslog fizičkog tela.

:manikir:
 
Da li NEFES ima besmrtnost u sebi ?

SAM BOG NAM DAJE ODGOVOR :

Gle sve su duse NEFES moje , kako dusa NEFES oceva tako i dusa NEFES sinovlja moja je, koja dusa NEFES zgresi ona će poginuti.
Jezekija 18,4.

U vezi sa tim stihom, Stražarska kula i ne pomišlja da ga stavi u kontekst sa ovim stihom...

Isaija 59:1-2... ''Gle, nije okraćala ruka Gospodnja da ne može spasti, niti je otežalo uho Njegovo da ne može čuti.Nego bezakonja vaša rastaviše vas s Bogom vašim, i gresi vaši zakloniše lice Njegovo od vas, da ne čuje.''

Da li se ono iz Jezekilj 18-4 možda odnosi na duhovnu pogibiju, na trajno duhovno raskidanje grešnih od Boga...Bilo bi to nešto kao...duhovna smrt...

U vezi sa tim razmisli o ovom...

Jov 24:12... ''Ljudi u gradu uzdišu, i duše pobijenih viču, a Bog ne ukida to''

Mono, moraš malo proučiti Bibliju. To što proučavaš stavove Stražarske Kule u vezi sa Biblijom nije jedno te isto.

A razmisli malo i o ovom stihu...

Matej 10:28... ''I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.''

:manikir:
 
Biblija kaže da kad covek umre, ‘duh se vraća k Bogu, koji ga je dao’ (Propovednik 12:7)

Dakle duh se vraca Bogu duh - zivotna snaga

a ne dusa

Biva ovako...

Propovednik 12:7... ''I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.''

E sada obrati pažnju. Izvorna reč koja je prevedena sa duh je ...wə·hā·rū·aḥ...

Da li u celoj Bibliji postoji još, barem jedan stih gde je naznačena ta izvorna reč...

Koja li je izvorna reč za ono...duh životni...iz...

Postanak 2:7...''A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.''

Šta misliš o tome da umesto onog...duh životni...treba da bude ...dah životni...To te pitam onako, na okolnost da ti dobro barataš sa ...izvornim tekstovima.

Vidi kako stoji u ovim engleskim prevodima...Postanak 2:7... A izvorne reči su ...נִשְׁמַ֣ת i חַיִּ֑ים ...

A ovo je zanimljivo...Ako je taj božiji dah od Boga, od Adama stvorio...dušu živu...zašto ta duša ne bi bila besmrtna...

A kada je Bog kaznio Adama zbog onog greha kaza mu...

Postanak 3:19...''
Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.''

A na okolnost da duša nije prah, nije materijalna, očitim proizilazi da je Bog mislio samo na ono materijalno, na Adamovo fizičko telo. Grešim li... :whistling:

:manikir:







 
Biva ovako...

Propovednik 12:7... ''I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.''

E sada obrati pažnju. Izvorna reč koja je prevedena sa duh je ...wə·hā·rū·aḥ...

Da li u celoj Bibliji postoji još, barem jedan stih gde je naznačena ta izvorna reč...

Koja li je izvorna reč za ono...duh životni...iz...

Postanak 2:7...''A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.''

Šta misliš o tome da umesto onog...duh životni...treba da bude ...dah životni...To te pitam onako, na okolnost da ti dobro barataš sa ...izvornim tekstovima.

Vidi kako stoji u ovim engleskim prevodima...Postanak 2:7... A izvorne reči su ...נִשְׁמַ֣ת i חַיִּ֑ים ...

A ovo je zanimljivo...Ako je taj božiji dah od Boga, od Adama stvorio...dušu živu...zašto ta duša ne bi bila besmrtna...

A kada je Bog kaznio Adama zbog onog greha kaza mu...

Postanak 3:19...''
Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.''

A na okolnost da duša nije prah, nije materijalna, očitim proizilazi da je Bog mislio samo na ono materijalno, na Adamovo fizičko telo. Grešim li... :whistling:

:manikir:







Ne moze dusa da bude besmrtna ljudima koji nisu besmrtni.
To nije Biblijski koncept
Kada covek umre, covek-dusha umire.
Kada su stvoreni Prvi ljudi nije ime receno da su besmrtni,
vec da mogu da zive vecno i to uslovljeno poslusnoscu.

Takva je priroda coveka, gde ti vide besmrtnog coveka na zemlji.
 
I ceo vaš duh i duša i telo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista.

jw prevod
И нека, браћо, сав ваш дух и душа и тело буду сачувани беспрекорнима до времена присутности* нашег Господа Исуса Христа.+
 
Ne moze dusa da bude besmrtna ljudima koji nisu besmrtni.
To nije Biblijski koncept
Kada covek umre, covek-dusha umire.

Sledstveno Bibliji, duša može da se povrati u telo umrlog. U ovom primeru u umrlo dete...

1 Kraljevima 17:21-22... ''I pruživši se nad detetom tri puta zavapi ka Gospodu govoreći: Gospode Bože moj, neka se povrati u dete duša njegova. I Gospod usliši glas Ilijin, te se povrati u dete duša njegova, i ožive.''

A šta biva kada se imire...Po Bibliji to biva...rastavljanje s sušom..

Postanak 35:18... ''A kad se rastavljaše s dušom te umiraše, nazva ga Venonija; ali mu otac nadede ime Venijamin.''

A u vezi sa tvojom tvrdnjom da onda kada umre čovek, umire i njegova duša...objasni mi ovo...

Otkrivenje 6:9-10... ''I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu. I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krv našu na onima što žive na zemlji?''

Jov 24:12... ''Ljudi u gradu uzdišu, i duše pobijenih viču, a Bog ne ukida to.''

A razmisli malo o ovom...kazivanju Isusovom...

Matej 10:28... ''I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.''

Zašto li Stražarska Kula od tog stiha ono...beži kao djavo od krsta...

Zar očitim ne proizilazi da Isus jasno razdvaja telo od duše...

:manikir:
 
Kada su stvoreni Prvi ljudi nije ime receno da su besmrtni,
vec da mogu da zive vecno i to uslovljeno poslusnoscu.

Mono, nije valjda da veruješ u ono da je Adam stvoren kao smrtan...Ja mislim da je Adam...postao smrtan...
Da nije bilo onog greha, da li bi Adam bio ...besmrtan...Bio bi, zar ne...Bog Adamu kaza...

Postanak 2:17... ''Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.''

Zar nije očito u biblijskom smislu da Adam ne bi nikada umro, da nije okusio ...zabranjenu voćku...A iz toga proizilazi da bi bio...besmrtan.

A ima i ono, da Adam nije umro...onog dana kada je okusio ...zabranjenu voćku...Nakon tog dana živeo je još i umro kada je imao 930 godina.Može li to značiti da mu je Bog oduzeo besmrtnost, pa je živeo koliko se u ono vreme po Bibliji živelo...

A da li možeš da mi navedeš stih iz Biblije u kojem je naznačeno, da je Adamu kazano da može živeti večno...

A nije mi jasno, kako to neko ko je smrtan, pa samim tim nekada umreti mora...može da živi večno...


Takva je priroda coveka, gde ti vide besmrtnog coveka na zemlji.

Kada si ti nakog niza godina, prestala da budeš...besmrtna...na zemlji više...besmrtnih nema... :hahaha1:

:manikir:
 
Mono, nije valjda da veruješ u ono da je Adam stvoren kao smrtan...Ja mislim da je Adam...postao smrtan...
Da nije bilo onog greha, da li bi Adam bio ...besmrtan...Bio bi, zar ne...Bog Adamu kaza...

Postanak 2:17... ''Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.''

Zar nije očito u biblijskom smislu da Adam ne bi nikada umro, da nije okusio ...zabranjenu voćku...A iz toga proizilazi da bi bio...besmrtan.

A ima i ono, da Adam nije umro...onog dana kada je okusio ...zabranjenu voćku...Nakon tog dana živeo je još i umro kada je imao 930 godina.Može li to značiti da mu je Bog oduzeo besmrtnost, pa je živeo koliko se u ono vreme po Bibliji živelo...

A da li možeš da mi navedeš stih iz Biblije u kojem je naznačeno, da je Adamu kazano da može živeti večno...

A nije mi jasno, kako to neko ko je smrtan, pa samim tim nekada umreti mora...može da živi večno...




Kada si ti nakog niza godina, prestala da budeš...besmrtna...na zemlji više...besmrtnih nema... :hahaha1:

:manikir:
i jos kaze

22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.

umrece ne sto je jeo nego sto mu je zabranjeno posle toga drvo zivota
 
I ceo vaš duh i duša i telo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista.

jw prevod
И нека, браћо, сав ваш дух и душа и тело буду сачувани беспрекорнима до времена присутности* нашег Господа Исуса Христа.+

U stihu...

1 Solunjanima 5:23... ''I ceo vaš duh i duša i telo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista.''

Pavle jasno razdvaja duh, dušu i telo...

Medjutim, to nije od nekog posebnog značaja jer...Stražarska Kula ima neku svoju ...jednačinu... :hahaha1:

Pozdrav tebi, čoveće...
 
Mono, nije valjda da veruješ u ono da je Adam stvoren kao smrtan...Ja mislim da je Adam...postao smrtan...
Da nije bilo onog greha, da li bi Adam bio ...besmrtan...Bio bi, zar ne...Bog Adamu kaza...


Ma o cemu ti...

Jasno pise koje je to drvo - drvo spoznanja dobra i zla
i da uzimanje tog ploda bi donosilo SMRT.

Po ovoj clanici JS drvo spoznaje dobra i zla samo po sebi donosi smrt, i uzimanjem tog ploda se umire... :hahaha:

Al sad zamisli kada Bog licno ima to znanje, po JS on je onda smrtan jer poseduje to znanje... :per:
 
U stihu...

1 Solunjanima 5:23... ''I ceo vaš duh i duša i telo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista.''

Pavle jasno razdvaja duh, dušu i telo...

Medjutim, to nije od nekog posebnog značaja jer...Stražarska Kula ima neku svoju ...jednačinu... :hahaha1:

Pozdrav tebi, čoveće...
da nisam citirao njihov prevod rekla bi da lazem
nego kad smo kod duse, u postanku biblija zivotinje naziva dusama
 
Sledstveno Bibliji, duša može da se povrati u telo umrlog. U ovom primeru u umrlo dete...

1 Kraljevima 17:21-22... ''I pruživši se nad detetom tri puta zavapi ka Gospodu govoreći: Gospode Bože moj, neka se povrati u dete duša njegova. I Gospod usliši glas Ilijin, te se povrati u dete duša njegova, i ožive.''

A šta biva kada se imire...Po Bibliji to biva...rastavljanje s sušom..

Postanak 35:18... ''A kad se rastavljaše s dušom te umiraše, nazva ga Venonija; ali mu otac nadede ime Venijamin.''

A u vezi sa tvojom tvrdnjom da onda kada umre čovek, umire i njegova duša...objasni mi ovo...

Otkrivenje 6:9-10... ''I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu. I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krv našu na onima što žive na zemlji?''

Jov 24:12... ''Ljudi u gradu uzdišu, i duše pobijenih viču, a Bog ne ukida to.''

A razmisli malo o ovom...kazivanju Isusovom...

Matej 10:28... ''I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.''

Zašto li Stražarska Kula od tog stiha ono...beži kao djavo od krsta...

Zar očitim ne proizilazi da Isus jasno razdvaja telo od duše...

:manikir:
1 Kraljevima 17:21-22... ''I pruživši se nad detetom tri puta zavapi ka Gospodu govoreći: Gospode Bože moj, neka se povrati u dete duša njegova. I Gospod usliši glas Ilijin, te se povrati u dete duša njegova, i ožive.''
I sta ti tu nije jasno objasnicu :)
Da li znas sta znaci taj izvesta?
To je primer kada je prorok Ilija vaskrsao.
A Vaskrsenje je vracanje duse - coveka u zivot.
Dakle dete je umrlo - dusa je umrla i onda Bog vraca u zivot preko proroka dete- dusu u zivot.
Eto jednostavno je

Postanak 35:18... '' 18 Dok se rastavljala sa životom,* jer je umirala, dala mu je ime Venonija, a njegov otac ga je nazvao Venijamin.

eto to je to rastavljanje :D

a ostalo je nepotrebno da objasnjavam
nigde nema rastavljanja :D

a kao sto i sam znas VASKRSENJE je vracanje duse u zivot.
Da je dusa besmrtna ne bi bilo vaskrsenja.

Dakle malo razmisljanja nije na odmet.

Matej 10:28... ''I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.''

i sta tu nije jasno?
Da li uopste znas sta znaci taj citat?
Da li znas ko ne moze ubiti coveka - dusu?
Za ljude se kaze da su duse zive.
A ko moze ubiti dusu?

eto pa razmisli.
 
Poslednja izmena:
da nisam citirao njihov prevod rekla bi da lazem
nego kad smo kod duse, u postanku biblija zivotinje naziva dusama

Na neki način je zanimljivo ovo...

Propovednik 3:19-20... ''Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština. Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.''
 
Mono, nije valjda da veruješ u ono da je Adam stvoren kao smrtan...Ja mislim da je Adam...postao smrtan...
Da nije bilo onog greha, da li bi Adam bio ...besmrtan...Bio bi, zar ne...Bog Adamu kaza...

mislim da je stvoren smrtan jer je imao drvo zivota u vrtu i kad mu vise nije dao da jede (tacno u tom casu kada je okusio drvo znanja) telo je pocelo da odumire.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top