Quantcast

Nemačkoj i Austriji više nisu potrebni radnici sa Balkana

Motorcyclist

Legenda
Poruka
67.834
Ne preteruj! I kada ideš u goste, red je da nosiš neki poklon! Kako onda nećeš da odneseš nešto i kada ideš kod doktora? Pogotovo ako ti spasi život!

Nikad nista doktorima nisam odneo niti moji. 2 puta su me rezali.
Valjda sam uplacivao za zdravstveno i valjda mu je to posao a ne da ga pojim i napijam.
To mozemo kod mene na vikendici.

Владан

Buduća legenda
Poruka
31.053
Ako u mnogim EU članicama raste nezaposlenost, možda je tendencija da se iskoristi ta radna snaga unutar zajednice? Ostali STOJ!
Не верујем. То су капиталисти. Њима је важније да плати јефтиније радника него да гледа одакле је ко. Холанђанин ће пре запослити Словака који му долази преко агенције него локалног Холанђанина јер му је Словак јефтинија радна снага. Тако функционише свугде па и у Де.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.385
Не верујем. То су капиталисти. Њима је важније да плати јефтиније радника него да гледа одакле је ко. Холанђанин ће пре запослити Словака који му долази преко агенције него локалног Холанђанина јер му је Словак јефтинија радна снага. Тако функционише свугде па и у Де.
A Slovačka je isto u EU.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.385
Словак има ЕУ пасош као што у Србији има бар пола милиона грађана. Пасош ЕУ се гледа а не да ли је Балкан или Словачка.
Onaj koji u Srbiji ima EU pasoš, a mislio je otići šljakati u EU, već je i otišao? Pa nije ga sređivao da ga urami i okači na zid! :super:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.384
U zadnjih 5 godina je već x-miliona migranata popunilo dosta radnih mesta i slobodnih stambenih prostora širom Evrope. Digli su cene stanovanja u nebesa i spustili cenu rada! A još horde čuče na raznim granicama i gledaju prema EU-članicama! Sada je još na sve to zadnji ekser na mrtvački kovčeg EU udarila ova korona kriza koja će ko zna koliko trajati!?
Znači, cirkus je gotov, ko je sanjao da će lako da nađe posao u EU kada bi Srbija ušla u EU, piši kući propalo! :zcepanje:Uzdaj se Srbine u sebe i svoje kljuse!
https://www.krstarica.com/vesti/svet/nemackoj-i-austriji-vise-nisu-potrebni-radnici-sa-balkana/
Nisu migranti popunili apsolutno nsita. Stambeni prostor jesu, ali nijedno radno mesto.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.384
Neće ih ni biti, jer Kalif Vučić služi robovski Merkelovoj, da imate još bolji standard za braon decu. Mi ćemo da radimo za Nemačku, a Arapi će da oplođavaju Nemačku.

Kalifat će im ovde propasti. Kao i Krstašima što su naselili Staru planinu.

Cek, cek, moji su preci sa Stare planine, da li to znaci da sam ja Francuskinja( genetski kod)?

blooser

Veoma poznat
Poruka
11.003
Е, јбга.

А ја таман пре короне ишао на курс прања судова.

Изгледа да остајем овде, у Вучићевој Србији.

Javi se franku, on ce da te zaposli, stalno mu treba neko da mu nesto uradi u Srbiji a ne moze nikad da ga nadje (tog da mu uradi).

Kod njega imas stalan posao, a on nesto vitla i platama od 1000 evritja/frankitja, tako da... Castis od prvu platu. :cool:

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.201
Možda je naslov malo zbunjujući? ".....više nisu potrebni...." ustvari ne znači da više nisu potrebni, nego: NISU im potrebni NOVI radnici sa Balkana?
Višak radne snage
https://www.vesti-online.com/nemackoj-i-austriji-vise-nisu-potrebni-radnici-sa-balkana/
Dolaskom virusne krize postojeći obrazac osiguravanja radne snage jednostavno je prekinut, a veliki broj novih nezaposlenih zbog krize praktično menja uhodanu paradigmu. A nastavak sledi po novim pravilima i pristupima.

To potvrđuju i posledice krize upravo u Austriji i Nemačkoj, zbog čega se nužno promenila i projekcija potrebe za radnom snagom iz balkanskih zemalja.

Prema stručnim procenama, virusna kriza će dovesti do najveće recesije u Nemačkoj nakon Drugog svetskog rata i porasta stope nezaposlenosti sa 0,7 na 5,8% kao i nefunkcionalnom tržištu rada zbog ograničenja kontakata.

Istovremeno je porast nezaposlenosti u Austriji zbog krize u relativnim odnosima prema ukupnoj zaposlenosti i prema broju stanovnika veći nego u Nemačkoj: Austrija ima porast nezaposlenosti u odnosu na prošlu godinu od 58 odsto, a Nemačka 19 odsto.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.