Нeмачки прeдсeдник: Погрешно сам процeнио Путина

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.834
Нeмачки прeдсeдник: Погрешно сам процeнио Путина

Нисам вeровао у то да ћe руски прeдсeдник пристати на потпуну eкономску, политичку и моралну пропаст својe зeмљe
у имe свог импeријалног лудила,
рeкао јe Франк-Валтeр Штаинмајер

Нeмачки прeдсeдник Франк-Валтeр Штајнмајер,
који јe дуго врeмeна заговарао приближавањe Запада Русији,
изразио јe жаљeњe због свог става,
рeкавши да јe и њeгова дугогодишња подршка гасоводу Сeвeрни ток 2 била вeлика грeшка.


https://balkans.aljazeera.net/news/world/2022/4/4/njemacki-predsjednik-krivo-sam-procijenio-putina


Е мој Штајнмајеру,
матор си човек и дугогодишњи политичар, а мењаш мишљење о светској политици и стратегији развоја
на основу поступања једног човека.


Нека греши и цео Кремљ - то не значи да у перспективи не треба да ти буде сарадња са Русима и уосталом са целим светом.

Замисли да су Руси одустали од Шилера, Ајнштајна, Шумана, Гетеа, Хесеа, Планка, Менделсона ...
зато што је 90 посто Немаца било за Хитлера !?
А ти одбацујеш Северни ток, и ладно кажеш да си годинама грешио подржавајући га !!!

1649520230448.png
 
Kako ti znas sve, ali sve, baш све.....
a ima i dodatak:

Rusi su itekako uz Putina i fućkaju na Евросоюэ
Na Ameriku posebno, oni su im na ignoru
Čitam šta pišu i mladi i stariji Rusi iz većih i manjih mesta
 
и имаш наочаре од злата..... извини, погрешно, немаш наочаре(кад прочиташ и оно шта пише, и оно између редова, и оно измедњу, онда само калкулатор ради који се зове УМ)..... а Сунце?

a ima i dodatak:

Rusi su itekako uz Putina i fućkaju na Евросоюэ
Na Ameriku posebno, oni su im na ignoru
Čitam šta pišu i mladi i stariji Rusi iz većih i manjih mesta
A najiskrenije ne bi me čudilo da vodiš i jednog i drugog idiota...:Su opasni, ili se igraju rata samo?

ах.... та смрт, што нас је страх кад је нема заиста?
 
Управо јутрос био у Швабији,нема Зејтина НИ ЗА ЛЕК !:hahaha:
сТОЈИ ЦЕНА на рафу ,2.99 за 75 дл.-раније 1лт. увек,годинама био 1.39 Евра.

Све им је драстично поскупело, чак и производи који немају додирних тачака са тренутном ескалацијом.

Највероватније због цене безоловног где је литар отишао на 2.25 уместо доскорашњих 1.40 евра.

Нека и даље слушају своју браћу американце :hahaha:
 
Управо јутрос био у Швабији,нема Зејтина НИ ЗА ЛЕК !:hahaha:
сТОЈИ ЦЕНА на рафу ,2.99 за 75 дл.-раније 1лт. увек,годинама био 1.39 Евра.

Све им је драстично поскупело, чак и производи који немају додирних тачака са тренутном ескалацијом.

Највероватније због цене безоловног где је литар отишао на 2.25 уместо доскорашњих 1.40 евра.

Нека и даље слушају своју браћу американце :hahaha:
Ne mogu da zamislim koje je smaranje prodavačicama u supermarketima po Nemačkoj... svi znaju cene napamet... nema kod njih svakodnevno menjanje uz obavezne dokone babe: "ćero, još od Hitlera zejtin bijo 1.39, kaste poskupeli?"
 
Ово само један мали пример како је "вајна" еуропа себи пуцала у ногу,качећи се са Русима јер ако једна швабија толико лоше стоји,шта рећи за оне јадне жабаре,французе и ине који су презудежени као 2 презадужена и ми таквом распалом-друштванцету- желимо се прикључимо?!?!


Јутрос усликано,рафови празниии :lol:
Русија-Немачка,Зејтин.jpg
 
Ово само један мали пример како је "вајна" еуропа себи пуцала у ногу,качећи се са Русима јер ако једна швабија толико лоше стоји,шта рећи за оне јадне жабаре,французе и ине који су презудежени као 2 презадужена и ми таквом распалом-друштванцету- желимо се прикључимо?!?!


Јутрос усликано,рафови празниии :lol:
Pogledajte prilog 1133956
Samo suncokretovo ode brzo koliko vidim po marketima a ima sve ostale vrste, repino, kukuruzovo, maslinovo itd. Ogranicili su prodaju na jedan litar po kupcu. A inace cena ulja je do korone bila tacno 1 evro, posle skocilo na 1,39.

Ja presao na repino ulje mada meni litar traje tri meseca.
IMG_20220409_204750.jpg
 
Nikad nije kasno gospodine Štajnmajeru.
Slobodno prestanite da kupujete bilo šta iz Rusije i rešen problem.
Samo molim Vas nemojte druge države da ucenjujete i silujete da vas prate u tome.
To je vaša odluka i mi vas nećemo maltretirati da odustanete od nje tako nemojte ni vi nas.Znate već za šta se zalažete: Demokratija,slobode..Pa valjda je tu i sloboda odlučivanja?Nije?
 
рeкавши да јe и њeгова дугогодишња подршка гасоводу Сeвeрни ток 2 била вeлика грeшка.
dajte ljudi da ispravimo gresku, da se to razmontira, mozda mogu delovi da se upotrebe negde drugde za neki drugi gasovod

ali prvo zaustavite gas, stajnmajeru, da ispravimo veliku gresku
Ja da sam na mestu Putina,zavrnuo bi vam gas na mrtvo onog trenutka kad ste uveli sankcije.
i ja, ali izgleda da mora da padne prvo zigosanje sa rubljom

sta bi, jel placaju svabe u rubljama, ili ne?
 
Poslednja izmena:
Samo suncokretovo ode brzo koliko vidim po marketima a ima sve ostale vrste, repino, kukuruzovo, maslinovo itd. Ogranicili su prodaju na jedan litar po kupcu. A inace cena ulja je do korone bila tacno 1 evro, posle skocilo na 1,39.

Ja presao na repino ulje mada meni litar traje tri meseca.
Pogledajte prilog 1134039
Samo s' mas' :rtfm:

e'o sad naučni radnici tvrdu da je zdravije s' svinjsku mas'

https://eklinika.telegraf.rs/ishrana/9014-zdrava-svinjska-mast-smanjuje-rizik-bolesti-srca-slog/amp
 

Back
Top