Немачки коњаници и развој српске коњице

milsu

Ističe se
Poruka
2.560
Колики је утицај немачких тешких коњаника из краљеве гарде на развој српске коњице? Да ли су српски тешки оклопници развијени под утицајем немачких оклопника, или византијских катафракта? Да ли су се у Косовској бици поред српских оклопника борили и немачки оклопници?
 
Да ли су уствари и Немци створили своју тешку коњицу по угледу на византијске катафракте?

Katafrakti u Vizantiji su nastali po ugledu i kao odgovor na Partijsku (naslednici Persije) tesku konjicu.

Teska konjica kod Germana je bila rasirena i pre katafrakta ali tacno je da su odredjeni uticaj na tesku konjicu na zapadu imali katafrakti i Sarmatski vitezovi (katafrakti) stacionirani u Britaniji i na drugim mestima u Zapadnom Carstvu
 
Poslednja izmena:
Да ли се може рећи да катафракти и немачки тешки оклопници припадају истој врсти коњице, или се одликују неким разликама? Да ли су Срби оформили своју тешку коњицу под утицајем Византије или Немаца? Да ли српска тешка коњица има неке посебне одлике по којима се разликује од византијске и немачке, или припада истој врсти као византијска или немачка тешка коњица?
 
Да ли се може рећи да катафракти и немачки тешки оклопници припадају истој врсти коњице, или се одликују неким разликама? Да ли су Срби оформили своју тешку коњицу под утицајем Византије или Немаца? Да ли српска тешка коњица има неке посебне одлике по којима се разликује од византијске и немачке, или припада истој врсти као византијска или немачка тешка коњица?

Meni se najvise cini da je srpska konjica imala neki svoj poseban fazon , ali da je najvise imala uticaja nemacka konjica na njih, odnosno nemacki riteri...
 
Ипак, вишедеценијски боравак Немаца морао је оставити неки траг. Пробаћу да пронађем нешто више о оклопу и наоружању и борбеној тактици тешке коњице Византинаца и Немаца и Срба.

Због чега се у бици код Никопоља српска тешка коњица показала толико супериорнијом у односу на Западне витезове? Да ли су били боље оклопљени, јаче наоружани, дисциплинованији, користили бољу тактику?
 
Да, ја мислио да на овом форуму има историчара.

Хе хе, можда је Милош Обилић уствари неки Немац, па се зато крије његов прави идентитет? (Сад ће се неко можда и упецати на тему.)
z:p

Evo rode i bez naseg MILOSA (a pogotovo nije nemac) :evil:
mozda tema nije dovljno lepljiva (slabo si namazzo lepkom, koristi super lepak,hvataj na brzinu:)
uzdravlje :bye:
 
hahahahaha,Miloš Obilić nemac,ma idi!!!

Ma zezam bre"
nego to je na osnovu albanaca sada i oni nesto tvrde da je Aleksandar Makedonski bio "albanac"
pa su sada poceli i naseg MILOSA da prisvajaju isti ti albanci
mislim sta vise reci,a mi samo cutimo i govorimo ma kako da ne pa svi znaju ko i ciji je bio MILOS
tako smo i za kosovo govorili pa eto nam ga na
ma treba da se busamo i da cuvamo ono sto je nase.
uzdravlje:bye:
 

Back
Top