Nemačke turiste piknik u Veneciji koštao 4.000 evra

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.794
Prvo se nasmejah...Medjutim zabrana SEDENJA??? :eek:

Nemačke turiste piknik u Veneciji koštao 4.000 evra: Šta sve ne smete da radite u ovom gradu?

Četiri nemačka turista kažnjena su sa 4.200 evra zbog piknika na istorijskom obeležju u Veneciji. Grupa je kupila hranu i postavila kamp na malom trgu u blizini venecijanskog trga San Zaccaria.

Postavili su stolice i raširili stolnjak preko kamene konstrukcije za koju se ispostavilo da je napušteni izvor bunara iz ranog 18. veka. O tome je obaveštena lokalna policija, a svaki od turista kažnjen je sa 1.050 evra.

"Možda su mislili da je ovo normalno ponašanje, ali ne možete da jedete sa 300 godina starog izvora u Veneciji, i brzo smo dobili dojavu", rekao je za Tajms šef gradske policije Marko Agostini.

Agostini je dodao da se broj turista u Veneciji vratio na oko 90.000-100.000 dnevno, a da je policija ponovo uvela lokalni "kodeks ponašanja".

"Broj posetilaca se vraća na nivoe pre pandemije i još uvek nismo videli kineske i indijske turiste koji provode samo nekoliko sati u gradu“, rekao je on.

"Morali smo da intervenišemo zbog dronova, ljudi koji se voze oko Markovog trga na skuterima i rone u kanalima", dodao je Agostini.

Venecijanska stroga turistička pravila zabranjuju skakanje u kanale, bacanje smeća, nošenje kupaćih kostima, pisanje grafita, hranjenje golubova, postavljanje katanaca na mostove i vožnju biciklom, kao i javne piknike.

Prošlog meseca jedan turista je kažnjen sa 400 evra zbog kupanja u gradskom Velikom kanalu, dok je u januaru jedna ženska osoba izbačena iz Venecije i zabranjen joj je ponovni ulazak na 48 sati nakon što je uhvaćena kako pozira u toplesu na ratnom spomeniku.

Češkog posetioca uhvatila je policija i kaznila sa 350 evra zbog nedruštvenog ponašanja, plus dodatnih 100 evra i dvodnevnu zabranu ulaska u grad.

Gradonačelnik Venecije Luiđi Brunjaro je 2018. godine predložio "zabranu sedenja" kako bi se sprečilo da posetioci zastanu da sednu u određenim delovima grada, uz kazne za nenamerno sedenje u visini od 50 do 500 evra.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.794
Znaci zaobici u sirokom luku Veneciju.
Ja sam bio u Italiji ,ali ovako izivljavanje nisam doziveo apsolutno od strane nikoga ,ni policija me nikada nije zaustavljala ,ni najmanji problem i sedeo sam bez problema gde mi je bilo ugodno.
Da ,i gradic se zvao Lonigo ,prelepo mesto .
ja bih zato jednom u zivotu da je vidim..i razumem da zbog navala turista mora da se zastiti nekako grad ali...ali... :( na zalost to je buducnost svih destinacija..bice sve kao u muzejima...samo za slikanje, 0 uzivanja... :(

Poslednja izmena:

DarkMoon

Elita
Poruka
16.615
ja bih zato jednom u zivotu da je vidim..i razumem a zbog navala turista mora da se zastiti nekako grad ali...ali... :( na zalost to je buducnost svih destinacija..bice sve kao u muzejima...samo za slikanje, 0 uzivanja... :(
To ispada da Veneciju treba proci u tranzitu samo ...ja licno vise volim gde nije neka navala turista ,ne mora da bude komercijalno i poznato mesto,vazan mi j e mir i opustenost kada negde odem.

georgejune

Starosedelac
Poruka
183.523
Izgleda da su te kazne i pre bile kod njih ,sad da li vise ili manje ..
Ma pusti to samo pecaju turiste,na granicnom prelazu sam presao liniju koja je pored nase carine i kao prekrsaj napise mi kaznu 80€,vracam se i ispred mene isto uradi stranac na nasem prelazu ,nas carinik ga samo vrati nazad 3 metra,pita me sta sam uradio kad su me drkali pola sata ,kazem isto sto i ovaj pre mene

DarkMoon

Elita
Poruka
16.615
Ma pusti to samo pecaju turiste,na granicnom prelazu sam presao liniju koja je pored nase carine i kao prekrsaj napise mi kaznu 80€,vracam se i ispred mene isto uradi stranac na nasem prelazu ,nas carinik ga samo vrati nazad 3 metra,pita me sta sam uradio kad su me drkali pola sata ,kazem isto sto i ovaj pre mene
To me podseti na situaciju od pre skoro 10 godina ,kada na granici sa Crnom Gorom ,ustvari bilo je u povratku i na nasoj granici ,bilo smo ja i neko drustvo i poce neki balija da me zeza kako cu da platim kaznu sto smo isli kao da radimo ,spominje nesto sudiju za prekrsaje ,kaznu od 150 evra ...ja mu rekoh bili smo na Ostrogu ...on samo savi glavu ,ajde prolazi .

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.271
Veneciju obavezno posetiti- praznik je za oči, provela sam dan tamo. Mana je što ima previše turista , ali kada se malo zađe u sporedne uličice može da se mirno prošeta, popije kafa ili nešto prezalogaji , u restoranu , kafiću za kulturne ljude.
Nemci iz priče su nosili stolice na rasklapanje , verovatno imaju i šator da naprave svadbu podno Ajfelove kule, :lol: stvarno ne znam kako su uspeli da se smeste u tesnim uličicama .

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.