Quantcast

Nemačka: Ubio se ministar finansija?

franak

Elita
Poruka
24.189
Vest o „nezadovoljstvu“ vlasnika pasa vest je i na medijima u Severnoj Karolini, -The Charlotte Observer, The Brownswille herald.

Mediji dodaju i da je Beograd preduzeo neke od najoštrijih mera u Evropi protiv širenja korona virusa, ali danas ipak pažnju posvećuje vlasnicima pasa i njihovom besu zbog odluke Vlade Srbije da im „zabrani čak i kratku šetnju ljubimaca tokom večernjeg policijskog sata“.

U svim tim tekstovima se ne pominje razlog zbog kojih je ova odluka doneta.

dragan10

Veoma poznat
Poruka
13.176
Mediji ovde neće nikad da kažu "bacio se pod voz KLIKNITE DA VIDITE ODSEČENU NOGU FOTO VIDEO", već se koriste elegantniji izrazi, kao "telo nađeno pored pruge". Zna se šta to implicira. Nemačka je društvo konteksta, subteksta i signalizacije, ne direktnosti. Čovek je imao rak, borio se sa depresijom. Samoubistvo je posledica depresije. Nikakva mistika.
Sa tim uvredama 90ih me zaobiđi.

Šta kaže kolega na videu ne znam, pogledaću kasnije pa ću opet da se javim. Ako je neki što tvrdi da je Korona najsmešnija boljka ikada, do sada smo se uverili kakvi su to idioti.
postao depresivan kad je prokockao 5-6 milijardi evra ? naravno, ne svojih

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.509
Mediji ovde neće nikad da kažu "bacio se pod voz KLIKNITE DA VIDITE ODSEČENU NOGU FOTO VIDEO", već se koriste elegantniji izrazi, kao "telo nađeno pored pruge". Zna se šta to implicira. Nemačka je društvo konteksta, subteksta i signalizacije, ne direktnosti. Čovek je imao rak, borio se sa depresijom. Samoubistvo je posledica depresije. Nikakva mistika.
Sa tim uvredama 90ih me zaobiđi.

Šta kaže kolega na videu ne znam, pogledaću kasnije pa ću opet da se javim. Ako je neki što tvrdi da je Korona najsmešnija boljka ikada, do sada smo se uverili kakvi su to idioti.
Niko ne kaze da treba nastupati u stilu tabloida, a ujedno i ti tabloidi su dosli od njih i u njihovom su vlasnistvu.
Ne mozes da glumis kulturu ako na jedan nacin pises o svojima, a na drugi o ostalim, kao sto svabo radi.
Za takav primer uzmes npr. Japan, sto se moze dobro videti i na primeru Srbije.
Ne razumem, kakve uvrede ?

Doktor prica razumno i ne zvuci kao idiot, a nije ni jedini. Uvek se prvo pitam ko od neke situacije ima najvise interesa.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.509
Постоји маса начина да се изврши самоубиство. Култивисан човек се не баца под воз јер то је интиман чин.
Ko zna u kakvom je psihickom rastrojstvu bio, ali opet sa druge strane ministar.
To je tema za psihijatre i inspektore.
Sumnjam da ce javnost saznati stvarnu pozadinu kao u vezi dehidrirane Angie koja se trese kao Titograd ‘79.

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
Ko zna u kakvom je psihickom rastrojstvu bio, ali opet sa druge strane ministar.
To je tema za psihijatre i inspektore.
Sumnjam da ce javnost saznati stvarnu pozadinu kao u vezi dehidrirane Angie koja se trese kao Titograd ‘79.
У каквом год растројству да је био, бацање под воз је чин бескућника који нема никакву другу могућност да сконча бедни живот.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
27.654
Niko ne kaze da treba nastupati u stilu tabloida, a ujedno i ti tabloidi su dosli od njih i u njihovom su vlasnistvu.
Ne mozes da glumis kulturu ako na jedan nacin pises o svojima, a na drugi o ostalim, kao sto svabo radi.
Za takav primer uzmes npr. Japan, sto se moze dobro videti i na primeru Srbije.
Ne razumem, kakve uvrede ?

Doktor prica razumno i ne zvuci kao idiot, a nije ni jedini. Uvek se prvo pitam ko od neke situacije ima najvise interesa.
Почели смо о томе да се убио овај несрећни човек а онда стигли дотле да "Швабо пише лоше о Србину", а Швабо уопште не пише о Србима или Србији, осим у неким дубоким стерилним досадним текстовима анализе ситуације у источној Европи. Ја бих те вратио на тему- то што се човек бацио под воз није никаква мрачна завера. Овде медији просто не пишу реченице као што је "Бацио се под воз", нарочито ако се ради о неком званичнику.

Какав сад Јапан?

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
Почели смо о томе да се убио овај несрећни човек а онда стигли дотле да "Швабо пише лоше о Србину", а Швабо уопште не пише о Србима или Србији, осим у неким дубоким стерилним досадним текстовима анализе ситуације у источној Европи. Ја бих те вратио на тему- то што се човек бацио под воз није никаква мрачна завера. Овде медији просто не пишу реченице као што је "Бацио се под воз", нарочито ако се ради о неком званичнику.

Какав сад Јапан?
Јеси ли ме ти пријавио за увреду ДеСистију?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.509

Какав сад Јапан?
Stigli smo jer si rekao kako to Svabi nije u stilu i oni su kulturni za razliku od nekih, a onda sam rekao da smo dobro upoznati sa njihovom kulturom i istorijom.
"Bacio se pod voz" bi impliciralo da se ubio, a to nadjen je pored pruge moze i da bude "kulturan nacin" da ga je neko ohladio pored ili na sinama.
Japance sam uzeo kao kontraprimer, kulture, postenja i respekta prema drugima, za razliku od Arijevaca i njihovog odnosa prema svojim i drugima.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
27.654
Stigli smo jer si rekao kako to Svabi nije u stilu i oni su kulturni za razliku od nekih, a onda sam rekao da smo dobro upoznati sa njihovom kulturom i istorijom.
"Bacio se pod voz" bi impliciralo da se ubio, a to nadjen je pored pruge moze i da bude "kulturan nacin" da ga je neko ohladio pored ili na sinama.
Japance sam uzeo kao kontraprimer, kulture, postenja i respekta prema drugima, za razliku od Arijevaca i njihovog odnosa prema svojim i drugima.
Не постоје "Швабе које пишу". Немачка медијска сцена је колекција неколико стотина (хиљада ако рачунаш локалне новине) медија које сви имају свој стил писања. Постоје таблоиди, који нам нуде гротескне садржаје, као и медији са нивоом.

Након неких збиља неукусних инцидената, чак су и таблоиди усвојили одређени кодекс када су веома болне и приватне ствари у питању.

Ја могу да се кладим да ти заправо не знаш ништа о немачким медијима, о чему и шта и како пишу, као што ни ја не знам о канадским.

Оно што свакако знам је да је нереално изговорити реченицу "Канађани пишу", јер сам убеђен да у Канади има хиљада стилова писања.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.509
Не постоје "Швабе које пишу". Немачка медијска сцена је колекција неколико стотина (хиљада ако рачунаш локалне новине) медија које сви имају свој стил писања. Постоје таблоиди, који нам нуде гротескне садржаје, као и медији са нивоом.

Након неких збиља неукусних инцидената, чак су и таблоиди усвојили одређени кодекс када су веома болне и приватне ствари у питању.

Ја могу да се кладим да ти заправо не знаш ништа о немачким медијима, о чему и шта и како пишу, као што ни ја не знам о канадским.

Оно што свакако знам је да је нереално изговорити реченицу "Канађани пишу", јер сам убеђен да у Канади има хиљада стилова писања.
Naravno, svi koji pisu pisu onako kako im gazda naredi, a gazda je obicno deo sistema i svi imaju slican narativ, bez obzira na stil.
Ako se vratis na prepisku, ti si prvi prokomentarisao stil i uporedio ga sa nekim drugim, implicirajuci na srpsko smece poput Kurira, Informera i slicnih tabloida.
Ja sam samo to prokomentarisao, prisecajuci se svabe i njegove objektivnosti i kolektivnog stila 90ih.
Nisu oni tu bili sami, ali su prednjacili.
Svabo ce kod mene uvek (ispravka: do sada, vremena se menjaju, bmw-u kad istekne garancija, mora na ozbiljan remont za razliku od japanca) imati respect za rad, kvalitet i disciplinu, ali moramo ostati realni kod nekih drugih pitanja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.