- Poruka
- 29.222
Nemački "buđav lebac"
Izvor: B92
Beograd -- Jedan nezaposleni nemački pekar bezuspešno je pokušavao da nađe posao. On da se odvažio i otvorio pekaru u kojoj sve proizvode prodaje za 1 evro.
Za istu cenu semože dobiti kilogram hleba, dvanaest kifli ili tri kolača.
Glavno pitanje svih koji su čuli da u Nemačkoj postoji pekara u kojoj se sve prodaje za jedan evro, bilo je kako se to gazdi isplati. Sledi neobičan odgovor za jednu bogatu i visoko razvijenu zemlju, peciva su stara dan, dovoljno sveža da se jedu, ali ne i da se prodaju po klasičnim cenama.
"Ekonomska situacija je trenutno veoma teška i napeta. Svi moraju da paze na svoje troškove i da štede. Neprimereno je da se hrana baca. Dok ljudi gladuju nije u redu da neko baca hranu", kaže vlasnik pekare "1 evro", Bernd Heberger.
I mušetrije su zadovoljne i nemaju nikakav problem zbog činjenice da kupuju peciva od prethodnog dana.
"Ne vidim zašto bih nešto što ovde mogu da kupim jeftinje na nekom drugom mestu platio skuplje. Ja imam malo dete i vidimo na kraju meseca da smo na ovoj način uštedeli. To je novac koji mogu da upotrebim za dete", smatra Aleksandar Pricl, koji kupuje namirnice u toj pekari.
potražnja ca pecivima od jednog evra je velika, pa herberger prodaje oko 1.500 proizvoda dnevno. "Da je na prodam, hranu bi i onako bacili", poručuje gazda pekare "Jedan evro".
Treća/čevrta ekomomija Sveta, vodeća zemlja EU, kulturni vodič kontinenta sebi ovo doyvoljava.. Šta se to događa i zašto Nemci ćute?!!
Izvor: B92
Beograd -- Jedan nezaposleni nemački pekar bezuspešno je pokušavao da nađe posao. On da se odvažio i otvorio pekaru u kojoj sve proizvode prodaje za 1 evro.
Za istu cenu semože dobiti kilogram hleba, dvanaest kifli ili tri kolača.
Glavno pitanje svih koji su čuli da u Nemačkoj postoji pekara u kojoj se sve prodaje za jedan evro, bilo je kako se to gazdi isplati. Sledi neobičan odgovor za jednu bogatu i visoko razvijenu zemlju, peciva su stara dan, dovoljno sveža da se jedu, ali ne i da se prodaju po klasičnim cenama.
"Ekonomska situacija je trenutno veoma teška i napeta. Svi moraju da paze na svoje troškove i da štede. Neprimereno je da se hrana baca. Dok ljudi gladuju nije u redu da neko baca hranu", kaže vlasnik pekare "1 evro", Bernd Heberger.
I mušetrije su zadovoljne i nemaju nikakav problem zbog činjenice da kupuju peciva od prethodnog dana.
"Ne vidim zašto bih nešto što ovde mogu da kupim jeftinje na nekom drugom mestu platio skuplje. Ja imam malo dete i vidimo na kraju meseca da smo na ovoj način uštedeli. To je novac koji mogu da upotrebim za dete", smatra Aleksandar Pricl, koji kupuje namirnice u toj pekari.
potražnja ca pecivima od jednog evra je velika, pa herberger prodaje oko 1.500 proizvoda dnevno. "Da je na prodam, hranu bi i onako bacili", poručuje gazda pekare "Jedan evro".
Treća/čevrta ekomomija Sveta, vodeća zemlja EU, kulturni vodič kontinenta sebi ovo doyvoljava.. Šta se to događa i zašto Nemci ćute?!!








