Nemačka na kolenima!!?

Heidfeld fan

Buduća legenda
VIP
Poruka
29.222
Nemački "buđav lebac"
Izvor: B92
Beograd -- Jedan nezaposleni nemački pekar bezuspešno je pokušavao da nađe posao. On da se odvažio i otvorio pekaru u kojoj sve proizvode prodaje za 1 evro.

Za istu cenu semože dobiti kilogram hleba, dvanaest kifli ili tri kolača.

Glavno pitanje svih koji su čuli da u Nemačkoj postoji pekara u kojoj se sve prodaje za jedan evro, bilo je kako se to gazdi isplati. Sledi neobičan odgovor za jednu bogatu i visoko razvijenu zemlju, peciva su stara dan, dovoljno sveža da se jedu, ali ne i da se prodaju po klasičnim cenama.

"Ekonomska situacija je trenutno veoma teška i napeta. Svi moraju da paze na svoje troškove i da štede. Neprimereno je da se hrana baca. Dok ljudi gladuju nije u redu da neko baca hranu", kaže vlasnik pekare "1 evro", Bernd Heberger.

I mušetrije su zadovoljne i nemaju nikakav problem zbog činjenice da kupuju peciva od prethodnog dana.

"Ne vidim zašto bih nešto što ovde mogu da kupim jeftinje na nekom drugom mestu platio skuplje. Ja imam malo dete i vidimo na kraju meseca da smo na ovoj način uštedeli. To je novac koji mogu da upotrebim za dete", smatra Aleksandar Pricl, koji kupuje namirnice u toj pekari.

potražnja ca pecivima od jednog evra je velika, pa herberger prodaje oko 1.500 proizvoda dnevno. "Da je na prodam, hranu bi i onako bacili", poručuje gazda pekare "Jedan evro".


Treća/čevrta ekomomija Sveta, vodeća zemlja EU, kulturni vodič kontinenta sebi ovo doyvoljava.. Šta se to događa i zašto Nemci ćute?!!
 
Nemački "buđav lebac"
Izvor: B92
Beograd -- Jedan nezaposleni nemački pekar bezuspešno je pokušavao da nađe posao. On da se odvažio i otvorio pekaru u kojoj sve proizvode prodaje za 1 evro.

Za istu cenu semože dobiti kilogram hleba, dvanaest kifli ili tri kolača.

Glavno pitanje svih koji su čuli da u Nemačkoj postoji pekara u kojoj se sve prodaje za jedan evro, bilo je kako se to gazdi isplati. Sledi neobičan odgovor za jednu bogatu i visoko razvijenu zemlju, peciva su stara dan, dovoljno sveža da se jedu, ali ne i da se prodaju po klasičnim cenama.

"Ekonomska situacija je trenutno veoma teška i napeta. Svi moraju da paze na svoje troškove i da štede. Neprimereno je da se hrana baca. Dok ljudi gladuju nije u redu da neko baca hranu", kaže vlasnik pekare "1 evro", Bernd Heberger.

I mušetrije su zadovoljne i nemaju nikakav problem zbog činjenice da kupuju peciva od prethodnog dana.

"Ne vidim zašto bih nešto što ovde mogu da kupim jeftinje na nekom drugom mestu platio skuplje. Ja imam malo dete i vidimo na kraju meseca da smo na ovoj način uštedeli. To je novac koji mogu da upotrebim za dete", smatra Aleksandar Pricl, koji kupuje namirnice u toj pekari.

potražnja ca pecivima od jednog evra je velika, pa herberger prodaje oko 1.500 proizvoda dnevno. "Da je na prodam, hranu bi i onako bacili", poručuje gazda pekare "Jedan evro".


Treća/čevrta ekomomija Sveta, vodeća zemlja EU, kulturni vodič kontinenta sebi ovo doyvoljava.. Šta se to događa i zašto Nemci ćute?!!

Извор?
 
Ti si na osnovu jednog slucaja zakljucio da je nemacka na nogama? Deluje mi kao fantasticna ideja, neka mu je zarada svega 20% i dalje ga boli kaara jer mu donosi 10k mesecno...

Ideja je super.

Zarada mu je vjerojatno 80 centi od tog eura, jer bi te proizvode mogao jedino baciti.

Njemci su uvijek bili štedljivi i praktični, pa tako i danas.

To je samo znak da su pametniji, a ne da su na koljenima, kako tvrdi postavljač. :mrgreen:
 
Ideja je super.

Zarada mu je vjerojatno 80 centi od tog eura, jer bi te proizvode mogao jedino baciti.

Njemci su uvijek bili štedljivi i praktični, pa tako i danas.

To je samo znak da su pametniji, a ne da su na koljenima, kako tvrdi postavljač. :mrgreen:

1 kg brašna = 2 vekne hleba...itd,itd...Samo treba naći kolika je tamo cena brašna , i eto računice....minus troškići (voda,struja,kvasac) :think:
 
Nemački "buđav lebac"
Izvor: B92
Beograd -- Jedan nezaposleni nemački pekar bezuspešno je pokušavao da nađe posao. On da se odvažio i otvorio pekaru u kojoj sve proizvode prodaje za 1 evro.

Za istu cenu semože dobiti kilogram hleba, dvanaest kifli ili tri kolača.

Glavno pitanje svih koji su čuli da u Nemačkoj postoji pekara u kojoj se sve prodaje za jedan evro, bilo je kako se to gazdi isplati. Sledi neobičan odgovor za jednu bogatu i visoko razvijenu zemlju, peciva su stara dan, dovoljno sveža da se jedu, ali ne i da se prodaju po klasičnim cenama.

"Ekonomska situacija je trenutno veoma teška i napeta. Svi moraju da paze na svoje troškove i da štede. Neprimereno je da se hrana baca. Dok ljudi gladuju nije u redu da neko baca hranu", kaže vlasnik pekare "1 evro", Bernd Heberger.

I mušetrije su zadovoljne i nemaju nikakav problem zbog činjenice da kupuju peciva od prethodnog dana.

"Ne vidim zašto bih nešto što ovde mogu da kupim jeftinje na nekom drugom mestu platio skuplje. Ja imam malo dete i vidimo na kraju meseca da smo na ovoj način uštedeli. To je novac koji mogu da upotrebim za dete", smatra Aleksandar Pricl, koji kupuje namirnice u toj pekari.

potražnja ca pecivima od jednog evra je velika, pa herberger prodaje oko 1.500 proizvoda dnevno. "Da je na prodam, hranu bi i onako bacili", poručuje gazda pekare "Jedan evro".


Treća/čevrta ekomomija Sveta, vodeća zemlja EU, kulturni vodič kontinenta sebi ovo doyvoljava.. Šta se to događa i zašto Nemci ćute?!!

Dozvoljavam da sam glup, oprostite meni ubogome, ali pročito sam tekst 2 puta i nisam shvatio kako uspeva da mu je pecivo stalno bajato? Je l' nabavlja bajato od drugih pekara, pa preprodaje ili ima drugu pekaru u kojoj prodaje sveže, pa što ne proda preseli u ovu drugu ili ispeče pa čeka da obajati, al' to onda i nije neka poslovna logika... jer kaže da je sve po 1 evro, a ako je sve po 1 evro onda je sve bajato...
 
Dozvoljavam da sam glup, oprostite meni ubogome, ali pročito sam tekst 2 puta i nisam shvatio kako uspeva da mu je pecivo stalno bajato? Je l' nabavlja bajato od drugih pekara, pa preprodaje ili ima drugu pekaru u kojoj prodaje sveže, pa što ne proda preseli u ovu drugu ili ispeče pa čeka da obajati, al' to onda i nije neka poslovna logika... jer kaže da je sve po 1 evro, a ako je sve po 1 evro onda je sve bajato...

Bingo!
 

Back
Top