Quantcast

Nemačka istorija - istorijske nepravde prema Nemačkoj i Nemcima.

Pyriel23

Zainteresovan član
Poruka
229
Ja sam na strani Nijemaca, no njihov je problem, sad, ne taj istok, Poljaci, Rusi itd.- nego duh hedonizma i ispraznosti kojeg pune tim uvozom muslimana i crnaca.
I Jugovići nisu bili neke Himalaje, no bar su Europljani.

Turčin ostaja Turčin, uz jedva koju iznimku, a tako je i sa svim muslimanima, budimo realni. Nemam ništa protiv njih- no oni tu ne spadaju.

Ne ide Mustafa uz Aachen, red i poredak, Porsche, pivu.... kao što ne ide Karlheinz uz minarete, čibučenje i pokrivene ženske.

O crncima bolje da ne kažem...
Opstaje stari savez?Svaka čast.

Poruka
7.672
Afrika je kolonizacijom unistena i ljudi nemaju vremena se baviti kvantnom fizikom.

Ja sam ubedjen ako sutra Ethiopija bude bogata zemlja, ,da ce i u nauci biti top.

A da nema nijednog, jednostavno nije tacno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Neil_deGrasse_Tyson

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Mallett

Ovi dvoje su mi spontano pali na pamet.
Ova dvojica navedenih su ili popularizatori ili ljudi koji se bave tim, no rezultata baš i nema.

Ponavljam: koji su to crnci koji su na tim područjima postigli nešto?

Afrika kolonizacijom nije uništena- to bila rupa koju su stranci podizali (ne iz nekih humanih interesa, naravno).

Afrika- a tim mislim na subsaharsku Afriku, a ne na sjeverni dio koji spada rasno pod kavkazoide:

* nije pronašla ni upotrebljavala nijedno pismo
* nije pripitomila nijednu životinju, bilo kao domaću, bilo za hranu
* nije poljoprivredno napravila ništa, nema nijedne kultivirane biljke za hranu odanle
* nije osnovala nijedan grad
* nije, zbog nepismenosti, ostavila bilo kakav spomenik pisane kulture
* nije se makla nigdje od obale, i nije zaplovila baš nikamo
* nije izgradila nikakve putove ni ceste ni bilo što slično

Jedino što su Afrikanci bili napravili, ondje gdje jesu,na rubovima- to je bilo pod utjecajem Egipćana u starom dobu, te Arapa u novom. Sami od sebe-ništa.

No ni to nije problem.

Problem je kaos, kriminal, nasilje, nehigijena, iracionalnost, agresivnost....

No sve to nema smisla- samo ti živi u lalaland.

АнаиванГорд

Zainteresovan član
Poruka
167
Franačka znači Francuska, znački nemačke zemlje ili zemlje nemačkog govornog područja su bile okupirane u sastavu Franačke / Francuske, pod plaštom katoličkog jedinstva, te nepravde Nemci nisu zaboravili, pa se posle uzvratilo Luteranstvom.
Зар Франци нису германско племе?

FDDD

Primećen član
Poruka
917
Njegovo preziranje Crnaca kao nizom rasom, od Toga mi se povraca ili Turaka.
Niko ne mrzi te crnce ili Turke dok sede kod svoje kuce. Bog im nije uzalud dao crnu kozu melanin da se brane od africkog sunca. Ne snalaze se oni ovde, nije Evropa za njih gledam u Nemackoj socijalno getoizirani svojom voljom. Genetika je cudo, sinko...
I nije mi jasno zasto ljubitelji crnaca ili Arapa jednostavno ne odu da zive u Afriku ili UAE nego bi da oni dodju ovde

Poruka
7.672
Niko ne mrzi te crnce ili Turke dok sede kod svoje kuce. Bog im nije uzalud dao crnu kozu melanin da se brane od africkog sunca. Ne snalaze se oni ovde, nije Evropa za njih gledam u Nemackoj socijalno getoizirani svojom voljom. Genetika je cudo, sinko...
I nije mi jasno zasto ljubitelji crnaca ili Arapa jednostavno ne odu da zive u Afriku ili UAE nego bi da oni dodju ovde
Pa kad su tulavi, bez orijentacije, Todestrieb što bi rekao Freud...

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.869
Pa severni Francuzi i jesu Germani vecim delom
Када сам написао тип лупета шта му падне на памет, мислио сам на ову глупост
Franačka znači Francuska, znački nemačke zemlje ili zemlje nemačkog govornog područja su bile okupirane u sastavu Franačke / Francuske, pod plaštom katoličkog jedinstva, te nepravde Nemci nisu zaboravili, pa se posle uzvratilo Luteranstvom.
будалаштина која не заслужује озбиљан осврт.

Што се тиче данашњих Француза, они јесу добили име по германском племену Францима, у етногенези Француза, као и код већине европских народа, учешћа су имали бројни народи, највише германски народи (Визиготи, Франци, Бургунди, Нормани. Алемани и ини), келтски народи (од којих су посебност, прије свега кроз језик, до данашњих дана задржали Бретонци), Аквитанци, Белги (које Цезар разликује од келтских племена иако их често ту сврставамо), сви ти народи су дали допринос у генези Гранцуза. Романизација келтских племена је почела још за времена Рима, касније је настављена и сви ти народи који би ту нашли животни простор су временом романизовани. Данашњи Французи припадају породици романских народа.

'Clint'

Iskusan
Poruka
5.018
Ako je njihova crna boja presudna da se ne snalazi u nauci, onda ces lako moci da dokazes.

Da deca White trash cesto postaju naucnici.

Razlog sto nema Crnaca naucnika je socijalno a ne genetsko poreklo vecina Crnaca u SAD.
Nije tacno...sad imaju pozitivnu diskriminaciju,jos od osamdesetih...Pohadjao sam skolu sa dvojicom crnaca, obojica dobili stipendije i besplatno skolovanje meni se cak smejali sto placam...naravno nisu zavrsili vec kako sami kazu koristili te pare na provod i zajebanciju. Izguglaj sam i videces da skoro svaki community college ima "African American schoolarship" ...White trash deca ce pre zavrsiti skolu i izvuci iz kamp prikolica iako im ne daju stipendije nego li crnci iz geta pa nek im i das sve na gotovo. Ovo nije rasizam,vec cinjenica.

FDDD

Primećen član
Poruka
917
Nije tacno...sad imaju pozitivnu diskriminaciju,jos od osamdesetih...Pohadjao sam skolu sa dvojicom crnaca, obojica dobili stipendije i besplatno skolovanje meni se cak smejali sto placam...naravno nisu zavrsili vec kako sami kazu koristili te pare na provod i zajebanciju. Izguglaj sam i videces da skoro svaki community college ima "African American schoolarship" ...White trash deca ce pre zavrsiti skolu i izvuci iz kamp prikolica iako im ne daju stipendije nego li crnci iz geta pa nek im i das sve na gotovo. Ovo nije rasizam,vec cinjenica.
Ovakve su najbolje informacije :ok:
Ja sam za istinu makar se nebesa srusila

Лекизан

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.390
Зар Франци нису германско племе?
Јесу и то једно од првих племена које се уз дозволу Рима населило у северној Галији међу романско-келтско становништво које је било већинско и које је асимиловало на крају ове дошљаке који су том народу оставили само своје племенско име, нешто слично попут Бугара и Словена на источном Балкану или Хрвата и Загорских кајкаваца.

Poslednja izmena:

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.869
Čini mi se da su Franci pod Karlom Velikim pokušali da objedine sva germanska plemena, nešto slično što će učiniti Prusija 1000 godina kasnije...
Не само покушали него су и објединили сва германска племена изузев Скандинавије и Британије.
Процес уједињења германски племена под франачком доминацијом је трајао вијековима. Прво су под Клодвигом (481-511.) ујединили сва франачка племена, а наредних вијекова су потчинили својој власти и друга германска племена, Визиготе, Алемане, Бургунде, Свеве, Сасе, Бајуваре (Баварце, потомке Маркомана), Лангобарде и друга германска племена, све то објединили у моћну државу која ће кулминацију имати за времена Карла Великог

У историографији за државу Карла Великог (од 800.) користи се назив Свето Римско Царство. И у њемачкој историји прихваћено је да је то Први Рајх, прво царство (Deutsches Reich), други Њемачки Рајх је наравно уједињење њемачких држава 1871.
Међутим, изгледа да су римски мангупи на кваран начин устоличили Карла за цара, који то није благонаконо прихватио, и након тог догађаја је за себе користио титулу краљ Франака и Лангобарда. Но то је већ друга тема.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.