Quantcast

Nemačka istorija - istorijske nepravde prema Nemačkoj i Nemcima.

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.402
Veruj mi da oni i ne znaju da je to nekada kao bilo kao njihovo, a ne znaju ni da je predsednik Rumunije
Nemac.
Banat nikada nije nikada bio njihov, zato ih to i ne zanima, ali je oduvek bio madjarski,
zato Madjarska daje drzavljanstva svakome kome je i pas bio madjarskog porekla.
Madjarska je jedina drzava na ovom belom svetu koja je izgubila u jednom danu 2/3 teritorija i 2/3 stanovnistva.

Biće problema sa Mađarskom.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.988
Znaju oni dobro da su tu ziveli i da su nepravedno proterani, pricao sam sa jednom Nemicom i kad sam joj rekao da mi je baba bila iz Banata poreklom Nemica, kao iz topa je rekla - znam to su Donauschwab.
A spor oko toga ciji je Banat je smesan jer izumiremo svi i Srbi i Madjari i Nemci... bojim se da ce se neko drugi planski naseliti
Pa nema tu spora, ti si pricao sa jednom Nemicom, svaki matoriji Nemac zna da su tu ziveli banatske Shvabe,
ali tih proteranih ljudi vise nema, to stvarno nije tema, nije tema ni Slezija, nije tema ni Kengsberg, Istocna Pruska,
jednostavno su ljudi shvatili da ih je sve manje i manje i da je besmisleno sada se vracati na pocetak dvadesetog
veka, Sta je bilo, bilo je.

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.402
Veruj mi da oni i ne znaju da je to nekada kao bilo kao njihovo, a ne znaju ni da je predsednik Rumunije
Nemac.
Banat nikada nije nikada bio njihov, zato ih to i ne zanima, ali je oduvek bio madjarski,
Madjarska je jedina drzava na ovom belom svetu koja je izgubila u jednom danu 2/3 teritorija i 2/3 stanovnistva.
U vezi s tim tema, koju niko ne shvaća ozbiljno

https://forum.krstarica.com/threads...ranicenja-sa-albancima-opasna-za-srbe.898348/

Srboskizborim

Domaćin
Poruka
3.402
Znaju oni dobro da su tu ziveli i da su nepravedno proterani, pricao sam sa jednom Nemicom i kad sam joj rekao da mi je baba bila iz Banata poreklom Nemica, kao iz topa je rekla - znam to su Donauschwab.
A spor oko toga ciji je Banat je smesan jer izumiremo svi i Srbi i Madjari i Nemci... bojim se da ce se neko drugi planski naseliti

Nemci znaju i za istočne Njemačke teritorije u Poljskoj i puno su ljuti na Poljake.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.988

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.863
Moram da te ispravim,Prabugari nisu bili tursko pleme,nego narod Iranskog porekla.
Тролу, ничим изазван разводњаваш тему.
На овом пдф релевантни извори су енглеска википедија (овдје) која каже
The name Bulgaria is derived from the Bulgars, a tribe of Turkic origin that founded the country.
племе турског поријекла и српска википедија (овдје) која за Прабугаре
Прабугари, Булгари или врло ретко Болгари, су били туркијска полу-номадска племена која су живела на просторима централне Азије
каже исто.
Да буде апсурдније за твоју дубокоумну примједбу и у самој бугарској википедији (овдје) за Прабугаре
Прабългарите са група полуномадски племена, които се появяват за пръв път в историята в Източна Европа през късната античност. Приема се, че част от тях става една от основните племенни групи, участвала в етногенезиса на съвременните българи, както и в този на днешните волжки татари и чуваши, а в някаква степен и на балкарците. Прочути са като отлични конни войни, според някои изследователи техният произход може да бъде проследен до Централна Азия.
Съвременните изследвания показват, че евразийските степни племенни съюзи са били твърде разнородни, като днес учените предпочитат етногенетичните теории пред тези за конкретен етнически произход на отделните племена. Смята се, че прабългарският племенен съюз също не е бил еднороден, а се образува през II-VI век от спойката на разнородни етно-лингвистични елементи – ирански, угърски, тюркски и други, повечето произхождащи от Централна Азия, като социалният елит вероятно е с тюркски корени. Сведенията за езика на прабългарите са оскъдни, но повечето лингвисти го причисляват към групата на тюркските огурски езици.
се не може наћи потврда твог умовања, тек да су учествовали у етногенези данашњих Бугара, Татара и Чуваша (ово задњи не припадају иранској породици народа дефинитивно већ туркијских), да прабугарска унија вјероватно није била хомогена, већ је настала спајањем етно-језичких елемената, иранског, угарског, турског и других, и да језик којим су зборили некада лингвисти сврставјау у турско огурску групу језика.
О Бугарима има неколико тема на овом пдф, моје помињање Бугара бјеше зарад поређења и да бих указао да постоје различити видови освајања од оног како су то чинили Њемци на Истоку.

difrent from others...

Veoma poznat
Poruka
11.739
Nemac.
dzabana, prvise si ti frapea popio pa ti sludilo mozak :kafa:

Esad Dzudo

Poznat
Banovan
Poruka
7.095
Franačka znači Francuska, znački nemačke zemlje ili zemlje nemačkog govornog područja su bile okupirane u sastavu Franačke / Francuske, pod plaštom katoličkog jedinstva, te nepravde Nemci nisu zaboravili, pa se posle uzvratilo Luteranstvom.
Tako nekako. Nego tko hebe te nađoše ako su ih rasterali 12 milijuna i iz Voše 400 tisuća.

Poruka
7.656
Ja sam na strani Nijemaca, no njihov je problem, sad, ne taj istok, Poljaci, Rusi itd.- nego duh hedonizma i ispraznosti kojeg pune tim uvozom muslimana i crnaca.
I Jugovići nisu bili neke Himalaje, no bar su Europljani.

Turčin ostaja Turčin, uz jedva koju iznimku, a tako je i sa svim muslimanima, budimo realni. Nemam ništa protiv njih- no oni tu ne spadaju.

Ne ide Mustafa uz Aachen, red i poredak, Porsche, pivu.... kao što ne ide Karlheinz uz minarete, čibučenje i pokrivene ženske.

O crncima bolje da ne kažem...

Bajo Pivljanin

Domaćin
Poruka
3.947
Ja sam na strani Nijemaca, no njihov je problem, sad, ne taj istok, Poljaci, Rusi itd.- nego duh hedonizma i ispraznosti kojeg pune tim uvozom muslimana i crnaca.
I Jugovići nisu bili neke Himalaje, no bar su Europljani.

Turčin ostaja Turčin, uz jedva koju iznimku, a tako je i sa svim muslimanima, budimo realni. Nemam ništa protiv njih- no oni tu ne spadaju.

Ne ide Mustafa uz Aachen, red i poredak, Porsche, pivu.... kao što ne ide Karlheinz uz minarete, čibučenje i pokrivene ženske.

O crncima bolje da ne kažem...
Mора традиција да се испоштује

Gledston

Primećen član
Poruka
1.000
Džamahirija je socijalistička republika.
У мору глупости, на ово сам морао да реагујем: џамахирија је арапска реч (двострука позајмљеница; две арапске позајмљенице су спојене у турском језику, а онда је нова реч позајмљена назад у арапски) која значи република, без било каквог префикса.

Poruka
7.656
Kad je ikad nesto reko sta je tacno je bolje pitanje.

Njegovo preziranje Crnaca kao nizom rasom, od Toga mi se povraca ili Turaka.
Tko je rekao da ja prezirem crnce i da ih smatram nižom rasom?

Ja samo velim da:

* oni se vizualno vrlo razlikuju od ovih koji imaju neandretalske gene (bijelci, azijci, indijanci,..), i ovi drugi ih smatraju za nešto jako različito od sebe, te svi- bijeli, žuti, crveni...imaju vrlo negativne stereotipe o njima
* svi društveni pokazatelji kažu da oni gdje god da jesu (Afrika, obje Amerike, dio blistoka)- ne mare za školu i učenje i zaostaju za drugima
* da su anatomsko-fiziološki u prednosti pred ostalima u aktivnostima koje zahtijevaju eksplozivno, brzo trošenje energije (sprint, košarka, američki nogomet,..)
* da su vrlo utjecajni u svijetu zabave i dijelu sporta, napose u SAD
* da ih nema praktički nigdje u tzv. intelektualnim profesijama, niti pokazuju interesa za to
* da je među njima iznimno visok stupanj nasilnoga kriminala, od SA do SAD i Brazila
* da su, kao skupina, slabiji u introspekciji, te da je među njima viša razina serotonina u krvi, što se pokazuje u praksi bitno nižom razinom samoubojstava u očajnim životnim uvjetima, te višim prirodnim optimizmom u lošim okolnostima
itd. itd.

OK- reci što od toga nije istina?

Poruka
7.656
Ako je njihova crna boja presudna da se ne snalazi u nauci, onda ces lako moci da dokazes.

Da deca White trash cesto postaju naucnici.

Razlog sto nema Crnaca naucnika je socijalno a ne genetsko poreklo vecina Crnaca u SAD.
Kosta- ti i logika ne ide zajedno, ovo doista nema smisla....

Crnci žive osim u SAD svugdje u Africi, ima ih ko šodera u Karibima i drugdje.

I nema nijednog istaknutijega imena u matematici, fizici, kemiji, biologiji, .... da je crnac. Nema baš ništa.

Ja ne kažem da se neće naći, tu i tamo, pokoji koji će biti istaknut na tim poljima. Vjerojatno hoće.

No, do sada su imali preko 100 godina šanse- i ništa.

Od raznih obojenih koji su po boji kože crnji od njih, imaš genije kao što je veliki fizičar Chandrasekhar:

https://de.wikipedia.org/wiki/Subrahmanyan_Chandrasekhar

O Kinezima da ne govorimo, oni su od 5% vrhunske svjetske produkcije u matematici i fizici pred 7 godina došli na 25% sada.

Reci- jesi li stvarno takav nedokazani da si slijep pored očiju?

Crnci ne mare za škole, tu su isti bilo gdje u anglosferi, hispanosferi, u domaćim zemljama Afrike-SVUGDJE.

I to je tako, sviđalo se tebi ili ne.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.