Nemačka, evropska i svetska ekonomska sila.

Kakva je budućnost Nemačke do 2050 godine?

  • Biće neprikosnovena ekonomska i politička velesila Evrope i sveta.

    glasova: 6 60,0%
  • Ponovo će joj "namestiti propast" stari neprijatelji Britanci ko i u dva svetska rata?

    glasova: 4 40,0%

  • Ukupno glasova
    10
Канцеларка Немачке Ангела Меркел одлучно је реаговала на одлуку америчког Конгреса да усвоји закон који предвиђа увођење санкција „Северном току 2“. Изјава Меркелове се може оценити као „објава рата“ америчком председнику Доналду Трампу, пише немачки „Билд“.

Меркелова је реаговала на одлуку америчког Конгреса „јасном поруком“, пише лист, цитирајући канцеларку: „Не видим другу могућност, осим да будемо одлучни током преговора (са САД) да је неприхватљива пракса екстериторијалних санкција“.
„Билд“ пише да је изјава Меркелове „очигледна објава рата“ Трампу: она неће допустити да САД наставе да поткопавају пројекат гасовода који она подржава.

Немачки таблоид наглашава да, без обзира на покушаје које предузима америчка страна, пројекат у вредности од око 10 милијарди евра „не може бити заустављен“ и ускоро ће бити завршен.

Како се наводи у чланку, у овом тренутку је изграђено више од 2.100 километара другог гасовода који пролази кроз Балтичко море. Остало је да се провуче још око 300 километара цеви.

Аутор чланка не искључује могућност да санкције доведу до успоравања радова, јер ће Русија морати да тражи нове специјалне бродове за постављање цеви по дну Балтичког мора.

(Спутник)
 
Žao mi te je.Iskreno mi te je žao.
Tužno.

Neka budu i moja deca srećna i da vole ko što sam ja bio i ostao srećan sa svojom suprugom Aminom , da imaju takvu ljubav i zaljubljenost koja je bila i traje kod nas u braku već 35 godina, pa neka Bog sudi "za ljubav" a Bog je "ljubav". Neka sudi meni "ako ima radi čega" jer sam je voleo od prvog trenutka kada sam je video i volim i danas i do svoje smrti ću je voleti ja Milorad.
 
Neka budu i moja deca srećna i da vole ko što sam ja bio i ostao srećan sa svojom suprugom Aminom , da imaju takvu ljubav i zaljubljenost koja je bila i traje kod nas u braku već 35 godina, pa neka Bog sudi "za ljubav" a Bog je "ljubav". Neka sudi meni "ako ima radi čega" jer sam je voleo od prvog trenutka kada sam je video i volim i danas i do svoje smrti ću je voleti ja Milorad.
Razni ljudi različito mere vreme.
Na našim prostorima vreme se meri do i od raspada SFRJ.Ti si svoje odluke donosio u jednom vremenu kada je to bilo ispravno.Sada je drugo vreme.U životu moraš da paziš na tri stvari.
Kada biraš zanimanje kojim ćeš da se baviš.
Kada biraš sebi ženu ili muža.
Kada odgajaš decu.
Ako na jednom od ta tri pogrešiš upropastio si sebi ceo život.
 
Razni ljudi različito mere vreme.
Na našim prostorima vreme se meri do i od raspada SFRJ.Ti si svoje odluke donosio u jednom vremenu kada je to bilo ispravno.Sada je drugo vreme.U životu moraš da paziš na tri stvari.
Kada biraš zanimanje kojim ćeš da se baviš.
Kada biraš sebi ženu ili muža.
Kada odgajaš decu.
Ako na jednom od ta tri pogrešiš upropastio si sebi ceo život.

Ja sam bio tek svršeni akademac JNA, bila je proslava i svečana zakletva i tada kada sam je video, za celi život sam je zavoleo, celi život, veruj odmah sam znao da je to ljubav za celi život. Tada je došla bratu, svršenom akademcu na zakletvu. I od tada pa do danas ta ljubav traje, ja čoveče bi umro bez nje, presudio bi sam sebi, ne bi mogao podneti i voleo bi da ja kada "biološki sat odradi svoje, da odem prvi". Pozdrav. Da se više ne svađamo, izvini na uvredama..izvini.
 
Ja sam bio tek svršeni akademac JNA, bila je proslava i svečana zakletva i tada kada sam je video, za celi život sam je zavoleo, celi život, veruj odmah sam znao da je to ljubav za celi život. Tada je došla bratu, svršenom akademcu na zakletvu. I od tada pa do danas ta ljubav traje, ja čoveče bi umro bez nje, presudio bi sam sebi, ne bi mogao podneti i voleo bi da ja kada "biološki sat odradi svoje, da odem prvi". Pozdrav. Da se više ne svađamo, izvini na uvredama..izvini.
Takođe.Izvini i ti.
 
Pogledajte prilog 625670

Nemačka je u najmanjem "čudo sveta", država koja je u 75 godina od Drugog svetskog rata postigla toliko da je to ravno "čudu". Njen razvoj je jedino usporediv sa Japanom koji je slično ko i Nemačka od poražene, okupirane i totalno uništene države "postao čudo svetske ekonomije, nauke, tehnike i tehnologije".

Mislim da je tajna uspeha Nemačke u njenom narodu, to je poseban narod, na neki način "superioran", naravno daleko od toga da ta "superiornost" potvrđuje "rasne teorije nacionalsocijalista" koji su Nemačku i svet odveli u teške patnje i za svaku su osudu zbog toga ali da je Nemačka "čudo, čudo je od države".

Nemačka je na dobrom putu da "zavlada Evropom" i bez osvajačkih ratova, čisto ekonomijom, radom, naukom, tehnikom i tehnologijom a da Nemački jezik dostigne značaj engleskog jezika, do 2050 godine.

Šta misle forumaši o ovome?
Mislim da je bila i ostaće sila!
 
Poslednja izmena:
You are at:Home»Biznis cafe»Evo koliko u Njemačkoj zarađuju pekari, konobari, vozači, građevinari…








Evo koliko u Njemačkoj zarađuju pekari, konobari, vozači, građevinari…
0

By BiznisInfo on 07/10/2020 Biznis cafe



Savezni zavod za zapošljavanje u Njemačkoj objavio je popis naknada iz širokog spektra profesija.
Time tamošnje institucije, navodi Fenix-magazin, žele osigurati veću transparentnost plata.
U nastavku donosimo popis naknada za 2019. godinu, a koji prikazuje srednju bruto platu najpopularnijih zanimanja u Njemačkoj.
Medicinska sestra (gerijatrija) 3.032 eura
Apotekar 6.150 eura
Arhitekt 4.087 eura
Medicinski asistent 2.448 eura
Optičar 2.448 eura
Pekar 3.502 eura
Prodavač peciva 1.839 eura
Rukovatelj bagerom 3.421 euro
Bankarski službenik 4.875 eura
Inženjer građevine 5.246 eura
Profesionalni vozač 2.556 eura
Vozač autobusa 2.556 eura
Krovopokrivač 3.265 eura
Električar 3.143 eura
Elektromehaničar 3.694 eura
Recepcionar 1.807 eura
Odgajatelj 3.598 eura
Instruktor vožnje 2.837 eura
Keramičar 3.003 eura
Frizer 1.684 eura
Vozač viljuškara 2.687 eura
Vodoinstalater 3.056 eura
Čistač zgrada 2.080 eura
Grafički dizajner 3.322 eura
Pomoć u kući 2.140 eura
Domar 2.889 eura
Industrijski službenik 3.624 eura
Industrijski mehaničar 3.922 eura
IT stručnjak 4.236 eura
Inženjer elektrotehnike 5.934 eura
Pravni službenik 3.307 eura
Konobar 1.934 eura
Automehaničar 3.077 eura
Kuhar 2.284 eura
Medicinska sestra 3.547 eura
Moler 2.776 eura
Skladišni radnik 2.814 eura
Učitelji u osnovnoj školi 4.318 eura
Profesori u srednjoj školi 5.488 eura
Logističar 3.525 eura
Logoped 2.575 eura
Inženjer mašinstva 5.652 eura
Zidar 3.214 eura
Medicinsko-tehnički laborant 3.456 eura
Metalski radnik 3.738 eura
Bolničar u Hitnoj 3.404 eura
Fizioterapeut 2.513 eura
Pilot više od 6.150 eura
Psiholog 4.537 eura
PR menadžer 4.436 eura
Programer 4.644 eura
Brodski mehaničar 3.953 eura
Kovač 3.050 eura
Sekretar 3.306 eura
Špediter 3.252 eura
Porezni službenik 2.803 eura
Revizor više od 6.150 eura
Zubni tehničar 2.628 eura
Tesar 3.153 eura
Cijeli popis plaća i zanimanja, kako prenosi Večernji list, možete pogledati OVDJE.


https://www.biznisinfo.ba/evo-koliko-u-njemackoj-zaradjuju-pekari-konobari-vozaci-gradjevinari/
 
Pogledajte prilog 625670

Nemačka je u najmanjem "čudo sveta", država koja je u 75 godina od Drugog svetskog rata postigla toliko da je to ravno "čudu". Njen razvoj je jedino usporediv sa Japanom koji je slično ko i Nemačka od poražene, okupirane i totalno uništene države "postao čudo svetske ekonomije, nauke, tehnike i tehnologije".

Mislim da je tajna uspeha Nemačke u njenom narodu, to je poseban narod, na neki način "superioran", naravno daleko od toga da ta "superiornost" potvrđuje "rasne teorije nacionalsocijalista" koji su Nemačku i svet odveli u teške patnje i za svaku su osudu zbog toga ali da je Nemačka "čudo, čudo je od države".

Nemačka je na dobrom putu da "zavlada Evropom" i bez osvajačkih ratova, čisto ekonomijom, radom, naukom, tehnikom i tehnologijom a da Nemački jezik dostigne značaj engleskog jezika, do 2050 godine.

Šta misle forumaši o ovome?
Mislim da je bolje da razmisljas o svom stanu, poslu. Da procitas nesto. Da se bavis svojom ulicom i popravis je. Srbi sve nesto razmisljaju o svetskim silama a urlaju po ulici kao bolesnici i bacaju otpatke po svuda.
 
You are at:Home»Biznis cafe»Evo koliko u Njemačkoj zarađuju pekari, konobari, vozači, građevinari…








Evo koliko u Njemačkoj zarađuju pekari, konobari, vozači, građevinari…
0

By BiznisInfo on 07/10/2020 Biznis cafe



Savezni zavod za zapošljavanje u Njemačkoj objavio je popis naknada iz širokog spektra profesija.
Time tamošnje institucije, navodi Fenix-magazin, žele osigurati veću transparentnost plata.
U nastavku donosimo popis naknada za 2019. godinu, a koji prikazuje srednju bruto platu najpopularnijih zanimanja u Njemačkoj.
Medicinska sestra (gerijatrija) 3.032 eura
Apotekar 6.150 eura
Arhitekt 4.087 eura
Medicinski asistent 2.448 eura
Optičar 2.448 eura
Pekar 3.502 eura
Prodavač peciva 1.839 eura
Rukovatelj bagerom 3.421 euro
Bankarski službenik 4.875 eura
Inženjer građevine 5.246 eura
Profesionalni vozač 2.556 eura
Vozač autobusa 2.556 eura
Krovopokrivač 3.265 eura
Električar 3.143 eura
Elektromehaničar 3.694 eura
Recepcionar 1.807 eura
Odgajatelj 3.598 eura
Instruktor vožnje 2.837 eura
Keramičar 3.003 eura
Frizer 1.684 eura
Vozač viljuškara 2.687 eura
Vodoinstalater 3.056 eura
Čistač zgrada 2.080 eura
Grafički dizajner 3.322 eura
Pomoć u kući 2.140 eura
Domar 2.889 eura
Industrijski službenik 3.624 eura
Industrijski mehaničar 3.922 eura
IT stručnjak 4.236 eura
Inženjer elektrotehnike 5.934 eura
Pravni službenik 3.307 eura
Konobar 1.934 eura
Automehaničar 3.077 eura
Kuhar 2.284 eura
Medicinska sestra 3.547 eura
Moler 2.776 eura
Skladišni radnik 2.814 eura
Učitelji u osnovnoj školi 4.318 eura
Profesori u srednjoj školi 5.488 eura
Logističar 3.525 eura
Logoped 2.575 eura
Inženjer mašinstva 5.652 eura
Zidar 3.214 eura
Medicinsko-tehnički laborant 3.456 eura
Metalski radnik 3.738 eura
Bolničar u Hitnoj 3.404 eura
Fizioterapeut 2.513 eura
Pilot više od 6.150 eura
Psiholog 4.537 eura
PR menadžer 4.436 eura
Programer 4.644 eura
Brodski mehaničar 3.953 eura
Kovač 3.050 eura
Sekretar 3.306 eura
Špediter 3.252 eura
Porezni službenik 2.803 eura
Revizor više od 6.150 eura
Zubni tehničar 2.628 eura
Tesar 3.153 eura
Cijeli popis plaća i zanimanja, kako prenosi Večernji list, možete pogledati OVDJE.


https://www.biznisinfo.ba/evo-koliko-u-njemackoj-zaradjuju-pekari-konobari-vozaci-gradjevinari/
Jeste sve je to bruto... devojacki san.
 

Back
Top