Nema više preskakanja: Nova zaštitna ograda na Bulevaru Nemanjića kod pijace

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.540
NOVA OGRADA NA BULEVARU NEMANJIĆA ASOCIRA NA BERLINSKI ZID I OGRANIČAVA SLOBODU! Visoka je 2m a dugacka nekoliko kilometara.

„Ne znamo ko se setio da postavi ogradu od dva metra na Bulevaru Nemanjića. Da li je to neko hteo Niš da podeli na istočni i zapadni onim nesrećnim Berlinskim zidom koji je pametan narod davne neke godine porušio. Ne znamo da li građani Niša i stanovnici gradske opštine Medijana zaslužuju ovo ili ih neko privikava na neke nove „ograde“. Kritična tačka su pružni prelazi, tamo ljudi ginu i njih treba obezbediti, a ne ova kilometarska ograda koja je interes nekoga ko se ugradio, a to treba da utvrde istražni organi i provere čija je ovo sumanuta ideja“, kažu iz koalicije „Niš, moj grad“ .

Inace da napomenem da na toj ulici - bulevaru Djindjica desilo se samo jednom da je poginuo neko i to je sve a postoji taj bulevar nekih 70 godina tako da i sa te strane nema opravdanja da se ova ograda podigla

Inace od kako su krenuli ovi sumanuti ludaci da postavljaju ovu ogradu Nislije su poceli da je nazivaju "AUSVIC" ograda


https://niskevesti.rs/nema-vise-preskakanja-nova-zastitna-ograda-na-bulevaru-nemanjica-kod-pijace/


images


ograda-bulevar-nemanjica.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
to je sasvim ok zbog pretrcavanja ulice.

sto rece gambino novi beograd je pun takvim ogradas ali su sredjene.i ne deluju ruzno

bulevar-mihajla-pupina-6-830x553.jpg


verujem da ce i ove biti sredjene kad se zavrse i nece delovati toliko ruzno.

prihvatam opasku koju ce neko sigurno reci da su mogli da naprave lepsu ogradu.

inace resenje je korisno i dobro kad posmatram iz ugla vozaca.
 
Pa u tekstu stoji neprekidno nekoliko km.....to vec nije zgodno iz ugla pesaka...
Ovde su dve stvari , prvo je kopiranje velegrada od strane nekreativnih a alavih provincijalaca....uzaludno trosenje sredstava....
Zasto uzaludno , jer postoje bulevari u Nisu koji su bulevari ali nisu saobracajno optereceni, ne znam imena, nisam iz Nis.
znam da su do skoro bili bukvalno deo livade iako su odavno napravljeni....

Drugo je , pravljenje prepreke pesacima bez adaptacije saobracajnice, sto se moze desiti npr kod tih slabo prometnih bulevara....jesu dugi, trenutno nema problema za pesake, jer prelaze svuda duz tog km neprekidnog....a bulevar je strukturno...

A i te ograde po BG su i dalje ruzne, ma sta vi pisali....
 
neodgovorni pesaci ali i neodgovorni vozaci,
nama je problem i kruzni tokovi. vozaci nemaju kulturu nikakvu, i posto tu nema semafora oni (cast izuzetcima) tu zele da prodju bez usporavanja posebnog i pustanja pesaka, jedino ako bas zelis da ga nateras da ispostuje pravilo prevenstvo prolaza pesaka i stupis na kolovoz...

debilana smo i seljana po mnogim pitanjima pa tako je ova ograda idealna za smanjivanje nesreca...
 
Пешачки прелази су удаљени пар стотина метара. На једној страни је пијаца, продавнице прехрамбене робе и неке занатске радње, а на другој су банкомати, банка, апотеке и тржни центар Зона 3.

Пуно пута ми се десило да ми недостају паре на страни пијаце, и да морам да пређем на другу страну по кеш са банкомата. И онда шипчим са пуним рукама да обиђем ограду и подигнем новац. То је нарочито тешко за старије особе.

Ниш из године у годину воде све неспособнији људи, нико се није сетио, када већ ставља ограду да убаци барем два пешачка прелаза. Срамота ме је што ће по овима на власти други мислити да су Нишлије генерално глупи (а можда и јесу).
 
I stvarno mi nije jasno zasto mora 2m ograda kad je ako vec stavljaju ogradu dovoljna ograda i od 1.2m .Mislim stvarnoq ne verujem da ce iko da preskace ogradu od 1.2m visine osim ako nije neki atleticar. A oni su stavili ogradu od 2m sto znaci da se neko debelo ugradio i zaradio na toj razlici od 80cm pa puta jedno 3 kilometra pa sad vi vidite kolka je to zarada i korupcija
 
I stvarno mi nije jasno zasto mora 2m ograda kad je ako vec stavljaju ogradu dovoljna ograda i od 1.2m .Mislim stvarnoq ne verujem da ce iko da preskace ogradu od 1.2m visine osim ako nije neki atleticar. A oni su stavili ogradu od 2m sto znaci da se neko debelo ugradio i zaradio na toj razlici od 80cm pa puta jedno 3 kilometra pa sad vi vidite kolka je to zarada i korupcija
to sto ti ne razzumes materiju nije problem svih ostalih

ne znas ni da pleses balet, ni da igras fudbal, nisi ni hirurg. ih, sta sve nisi. ha, ha, ha

tebi je dosta 1,2 m ha, ha, ha

ne znas ni kako radi gradska uprava, ni kako se gradi infrastrukturra, ali znas da se istovaris na forumu

to ja govorim oduvek da ste neumesni musavi ds i cro talibani. nesposobni osim da sere te
 
Ti projekti postoje da ludaci ne prelaze ulice gde ne treba. Odavno u Beogradu imaš istu stvar na više lokacija.

Ali super je pokrenuti temu na budalaštinu i pecati somove.
Pametni, samo bez vredjanja. Ludaci, somovi i slicno. a oni koji to besmisleno postavljaju su za tebe genijalci iz proslih, sadasnjih i buducih politicara jer to isto ima videi si u drugom gradu, u drugim zemljama.
Prvo lose je uradjeno, estetski izgleda kao u logoru, nepotrebne duzine i visine. Radila je privilegovana firma bliska sadasnjoj vlasti. Jos jedno klasicno otimanje narodskih para .
 
Pametni, samo bez vredjanja. Ludaci, somovi i slicno. a oni koji to besmisleno postavljaju su za tebe genijalci iz proslih, sadasnjih i buducih politicara jer to isto ima videi si u drugom gradu, u drugim zemljama.
Prvo lose je uradjeno, estetski izgleda kao u logoru, nepotrebne duzine i visine. Radila je privilegovana firma bliska sadasnjoj vlasti. Jos jedno klasicno otimanje narodskih para .
А колика је одговарајућа висина? Она која мож' да се прескочи?
Дужина? Ако је од пешачког до пешачког... Ионако не треба да се прелази којекуда.

Нису само рекли колико је судара и штете било на том месту.

Хоће ли пешак који није ни гледао, али прелази улицу да плати штету насталу када неко нагло закочи па га ударе од позади или нагло скрене па удари и нешто? Хоће ли? Хоће... мало морген, побећи ће колико га ноге носе. А 2-3-5-10 хиљада евра штете на ауту? Кога брига... :roll:
 

Back
Top