Nema tona na kompu

raskoljnikov

Obećava
Poruka
52
Instalirali su mi Windowse XP: Nisam odmah provjeravala, ali kasnije sam vidjela da nemam tona i ne mogu slusati muziku.

Malo sam mijenjala neke opcije u kategoriji Sounds and Audio Devices (Control Panel), ali naravno potpuno neuspjesno (ni inace nemam pojma o kompjuterima).

Tako sam na kraju dobila da mi, kad se otvori Sounds and Audio Devices Properties, u opciji Volume pise No Audio Device, a sve ostalo mi je sivo (i mrtvo :(), u opcijama Audio i Voice takodjer sve sivo, a u opciji Hardware mi za sve pise This device is working properly, ali ne i za treci po redu C-Media AC97 Audio Device za koji pise This device cannot start. (Code 10)

Mozete li mi, molim vas, pomoci - sta da radim?

raskoljnikov

Obećava
Poruka
52
Nego... kad instaliram ovaj drajver s treceg linka onda mi se pojave sve ove opcije koje su prethodno bile sive i mrtve, ali kad odem na opciju Hardware za ono sto mi je prvo po redu - Optiarc DVD RW AD-5170A pise: This device is disabled. (Code 22) Takodjer, nema tona. Iako mi npr. Winamp ne javlja "bad direct sound driver..." i ponasa se kao da normalno radi - nista se ne cuje.

A kad instaliram drajver s drugog linka u potpunosti se vratim na svoju prvobitnu situaciju koju sam opisala u uvodnom postu.

mornar_popaj

Ističe se
Poruka
2.939
Moguce je da je driver ok ali si ti prilikom petljanja po control panel-u ili stvila disable ili si izabrala drugi default device,ako imas modem (56k).
Mozda je i nesto drugo.Enivej ovo moze da se otegne u nedogled.I jesi sigurna da nisi dobila nikakve cd-ove uz kompjuter.
Izmedjuostalog treba da imas inst.direct x pre inst. drajvera za muzicku.Meni tako nije radio zvuk na SP1 bez direct x a na SP2 radi bez problema,jer SP2 ima direct x 9.0c.

Predlozio bi da prvo nadjes sigurno odgovarajuce drajvere.Dakle ako ti nije integrisana zvucna onda koja je?Ako je integrisana pogledaj koja ti je ploca(pise negde izmedju slotova gde stavljas modem i graficku).Kad ovo resis onda cemo videti dalje,tj sta si u control panelu radila.

raskoljnikov

Obećava
Poruka
52
Nemam modem, nego ADSL.

Uz kompjuter sam pronasla dva CD-a.

Na jednom pise Installation driver CD, sa strane pise ATI CATALYST Driver Suite, a gore pise SAPPHIRE.

Na drugom pise Intel-VIA series, Support CD*PC DIY Live Demo*User Manual*Drivers*Utilities, IV"!b, a sa strane ASRock.

Sta je slot? (Ne znam je li integrisana ili nije, napisah gore da sam analfabeta za kompjutere. :()

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.