Нема ниједног разлога да одустанемо од Косова и Метохије!

Kakvo bre odustajanje od Kosovës ni za zivu glavu ....:D Koliko vas je spremno da se preselite u Leposavic ?
Dovoljno, na svoja imanja svako ce da se vrati, kada se uspostavi vlast na tom podrucju....time se ne ugrozavaju ni siptari, jer su tako i ziveli zajedno dok kriminalci iz srbije, amerike i sa kosova nisu preuzeli vlast...
Narod na kosovu i metohiji nije neprijateljski narod vec su to kriminalci sa celog balkanskog podrucja i iz amerike i nemacke....
 
Britanija raj za albanske kriminalce, uhapšen posle 22 godine!
Autori mondo.rs Daily Mail 26.01.2020.
Jedan od najtraženijih albanskih ubica uhapšen je u Velikoj Britaniji posle 22 godine bekstva, a policija je izdala listu top 10 ubica i kriminalaca iz te zemlje za koje se veruje da se kriju po Britaniji.

Defrim Isaberi otkriven je prošlog meseca u Londonu, a nalazi se na drugom mestu albanskih begunaca od pravde.

Isaberi (45) sada čeka ekstradiciju pošto je upucao radnika obezbeđenje u Gjalica hotelu 1997. godine, a on je preminuo nekoliko meseci kasnije.
Kome su oni dobro doneli?
Neka idu tamo kod genocidnih u što većem broju.
 
* АУТОРСКА ТЕМА

egSj0L8.jpg


Што се Косова и Метохије тиче,осврнућу се на нека питања која су пре свега правна.Резолуцијом 1244 Србији је гарантован суверенитет буквално тако да контролу граница према Албанији,Црној Гори о ономе што се данас зове Северна Македонија је у искључивој надлежности оружаних снага Србије,исључиво је Србија надлежна за међународне односе,искључиво је (то је изузетно важно) Србија надлежна за монетарну политику.То није само динар као средство плаћања,то је креирање укупног финансијског амбијента,контрола финанансијских токова,платног промета у целини и неких елемената фискалне политике.Дакле када српски либерали кажу: "ма јаоооо,па ми смо поражени '99 године"...молим лепо господо,хајде да се бавимо само правним чињеницама,међународним правом на које се толико позивате...То што ви зовете поразом,ја то зовем суверенитетом и то у битним елементима.Јасно је да међународне окупационе снаге које су доле на Косову,лажу и варају,крше споразуме,али треба народу да буде јасно да су оне доле само због резолуције 1244,према томе ми можемо отворено да им поручимо: "незадовољни смо како вршите мандат и грдно се варате да ће вам отимање дела наше територије тек тако проћи"...
Постоји још нешто о чему се толико не говори у јавности.Тамо после 5.октобарских промена 2000.год баш је Запад инсистирао да Србија поново конкурише да буде примљена у Уједињене Нације.Пошто им је тада било изузетно важно да се не доводе у питање републичке границе бивше СФРЈ,онда су захтевали да ми то поштујемо,а као што знате онда то укључује и нашу јужну покрајину.Према томе,неколико месеци касније ми смо поново прихваћени од свих великих сила у границама које укључују Косово и Метохију!Нема ниједног разлога да ми од тога одустајемо.Поставља се само питање шта треба радити како би се оснажила наша позиција,а не да дижемо руке од наше јужне покрајине или једног њеног дела.

Све је то лепо но на Косову је наметнута једна реалност која је одбацила међународно право и обавезе које постоје и у тој резолуцији . Србији је једино остало да не признаје такво стање и вреба тренутак повратка који може трајати деценију. Друга опција је да призна такво станје без икакве гаранције да процеси растакања Србије неће ићи даље. Заправо скоро са сигурношћу се може закључити да ће се тај процес наставити.
Избор није леп али се мора изабрати.
 
* АУТОРСКА ТЕМА

egSj0L8.jpg


Што се Косова и Метохије тиче,осврнућу се на нека питања која су пре свега правна.Резолуцијом 1244 Србији је гарантован суверенитет буквално тако да контролу граница према Албанији,Црној Гори о ономе што се данас зове Северна Македонија је у искључивој надлежности оружаних снага Србије,исључиво је Србија надлежна за међународне односе,искључиво је (то је изузетно важно) Србија надлежна за монетарну политику.То није само динар као средство плаћања,то је креирање укупног финансијског амбијента,контрола финанансијских токова,платног промета у целини и неких елемената фискалне политике.Дакле када српски либерали кажу: "ма јаоооо,па ми смо поражени '99 године"...молим лепо господо,хајде да се бавимо само правним чињеницама,међународним правом на које се толико позивате...То што ви зовете поразом,ја то зовем суверенитетом и то у битним елементима.Јасно је да међународне окупационе снаге које су доле на Косову,лажу и варају,крше споразуме,али треба народу да буде јасно да су оне доле само због резолуције 1244,према томе ми можемо отворено да им поручимо: "незадовољни смо како вршите мандат и грдно се варате да ће вам отимање дела наше територије тек тако проћи"...
Постоји још нешто о чему се толико не говори у јавности.Тамо после 5.октобарских промена 2000.год баш је Запад инсистирао да Србија поново конкурише да буде примљена у Уједињене Нације.Пошто им је тада било изузетно важно да се не доводе у питање републичке границе бивше СФРЈ,онда су захтевали да ми то поштујемо,а као што знате онда то укључује и нашу јужну покрајину.Према томе,неколико месеци касније ми смо поново прихваћени од свих великих сила у границама које укључују Косово и Метохију!Нема ниједног разлога да ми од тога одустајемо.Поставља се само питање шта треба радити како би се оснажила наша позиција,а не да дижемо руке од наше јужне покрајине или једног њеног дела.

pa ni crnogorci nisu imali ni najmanji razlog da udju u NATO..................al imo je MILO.........10 miliona dolara.
 
06.02.2020. • Srbija Danas/Telegraf
NOVAKU NEĆE ZABRANITI DA PEVA O KOSOVU: Srđan Đoković digao glas, pa OPLEO po Nadalu!
Novak Đoković

06.02.2020. • 14:00 Srbija Danas/Telegraf
NOVAKU NEĆE ZABRANITI DA PEVA O KOSOVU: Srđan Đoković digao glas, pa OPLEO po Nadalu!
Emotivna ispovest.


Srđan Đoković, otac Novaka Đokovića, razočaran je odnosom publike u Melburnu prema Novaku Đokoviću. Najbolji teniser sveta je osmi put osvojio Australijan open, ali je publika u Australiji navijala većinski za Dominika Tima.

- Sedmostruki prvak Australijan opena igra na centralnom terenu gde nikada nije izgubio finale, protiv nekog Austrijanca i oni navijaju za Austrijanca. Zamislite vi to nepoštovanje. Ali tako je i u Londonu, u Njujorku, u Parizu nije baš tako, u Madridu je tako... To je sport bogatih ljudi i oni ne mogu da shvate da je neko iz siromašne i male Srbije najbolji već 10 godina najbolji na svetu. Ali samim tim što navijaju protiv njega, oni mu daju dodatnu snagu i čine to da on postane najbolji svih vremena u svim statističkim podacima. Najbolji je svih vremena, a Srbin je i kada završi svoju tenisku karijeru, živeće u svojoj zemlji, sa svojim narodom i u svom gradu – rekao je Srđan Đoković za Telegraf.
Novakov otac se osvrnuo i na pritužbe Rafaela Nadala na navijanje Srba tokom ATP kupa u Australiji, koji je Srbija osvojila trijumfom nad Španijom.

Srđan Đoković
Srđan Đoković i Novak Đoković

- To se Novaku dešava svuda u svetu, pa se on ne žali. Evo u Sidneju su naši sjajni teniseri osvojili ekipno prvenstvo sveta i bilo je puno naših navijača, pa Nadal, na primer, nije mogao sportski da podnese to što su navijači navijali za Novaka, a Novaku se to dešava već 15 godina svuda po svetu, pa se nikada ne žali. Pa budi frajer i sportista i kaži "svaka čast majstore". A tako je Novaku i u Madridu i u Londonu i u Njujorku, svuda tamo gde je taj bogati zapadni svet, koji misli da je iznad nas, ali nisu, pokazali da smo im da smo ravnopravni i da smo stara evropska civilizacija i da nemamo čega da se stidimo.

Đoković senior se još jednom osvrnuo i na izjavu ambasadora takozvanog Kosova koji je kritikovao Novaka zbog pevanja pesama o Kosovu I Metohiji.
- Ma strašno, baš nam je žao nešto. Mi smo patriote kao i većina Srba, ali nismo šovinisti, ne mrzimo tuđe, ali volimo svoje. Hoćete da nam zabranite da volimo svoj narod? Pa, nećete brate! Dok postoji jedan Srbin, postojaće Srbija i Kosovo. Kosovo je sveta srpska zemlja, kao što je za Jevreje Jerusalim. Ne možete da smatrate narodom one koji izgube svoj identite, svoje poreklo i gen. Na šta bismo ličili da nam to uzmu, ne postoji način – konstatovao je Srđan Đoković.
+++++++++++++++++++++++
:ok: ....:ok:...:ok:..........:klap:......:klap:.......:klap:
 
Hronika Tanjug 06. 02. 2020.
VIŠE OD 600 POLICAJACA ISTOVREMENO JE KRENULO U AKCIJU U PET ZEMALJA! Kada su počeli da pretresaju... ŠOK! Čak 25 članova albanske narko mafije uhapšeno!
Tokom operacije istovremeno izvedene u Belgiji, Španiji, Holandiji, Nemačkoj i Francuskoj, u kojoj je učestvovalo više od 600 policajaca uhapšeno je 25 osumnjičenih pripadnika albanske grupe koja se bavi trgovinom drogom

Istraga koju je vodila lokalna policija Antverpena otkrila je da se droga krijumčarila tako što je skrivana u kontejnerima u Belgiji, pre nego što je dalje distribuirana širom Evrope, koristeći vozila opremljena sofisticiranim skrivenim pregradama, navedeno je u saopštenju Evropola.

Veruje se da je ista kriminalna grupa upravljala plantažama kanabisa u Španiji i Nemačkoj, gde su uzgajala i obrađivala marihuanu, pre nego što su je prebacivale u druge evropske zemlje na dalju prodaju i distribuciju.


Operacija je rezultovala hapšenjem devet osumnjičenih u Belgiji šest u Španiji, tri u Holandiji, šest u Nemačkoj i jednim hapšenjem u Francuskoj, čime je ukupan broj uhapšenih 25.

Pretreseno je 30 kuća, rasformirano je šest plantaža marihuane, zaplenjeno 60.000 evra u gotovini, mobilni telefoni, pištolji i municija. Evropol je podržao ovu istragu pružajući odgovarajuću ekspertizu, opsežnu analitičku podršku i olakšavajući razmenu informacija preko svojih sigurnih kanala.
 

Back
Top