Nema mi ga HDD ?

Pedja92

Početnik
Poruka
23
Reinstalirao sam windows i obrisao sam samo C i posle reinstalacije nisam mogo da nadjem D. Uopste ga nema u my copmuteru a imao sam preko 100gb! Kako da nadjem. Valjda je nemoguce da je ispario?:confused:
 
Reinstalirao sam windows i obrisao sam samo C i posle reinstalacije nisam mogo da nadjem D. Uopste ga nema u my copmuteru a imao sam preko 100gb! Kako da nadjem. Valjda je nemoguce da je ispario?:confused:

Drugar je imao tih problema sa prelaska 98 na xp zbog fat32 i ntfs formata, zvuci nelogicno posto xp treba sve da vidi al tu je lezao problem zasto :confused:.
 
Reinstalirao sam windows i obrisao sam samo C i posle reinstalacije nisam mogo da nadjem D. Uopste ga nema u my copmuteru a imao sam preko 100gb! Kako da nadjem. Valjda je nemoguce da je ispario?:confused:
Moraš da daš detaljnije podatke. Koji je operativni sistem u pitanju? Da li su dva odvojena hard diska ili jedan sa dve particije? Na koji si način obrisao C (jesi li radio format prilikom ponovne instalacije Windowsa ili na neki drugi način)?
 
Drugar je imao tih problema sa prelaska 98 na xp zbog fat32 i ntfs formata, zvuci nelogicno posto xp treba sve da vidi al tu je lezao problem zasto :confused:.
Da, obično je obrnuto. :) Svašta tu može da se desi, i postoje dobri alati koji mogu da povrate podatke, ali treba prvo videti u čemu je tačno problem.
 
Hard disk je Seagate!
Nisu odvojeni. Trebalo bi da je tako!
Presao sam sa Home edition na Professional XP
Jednostavno sam formatirao C ali D nista nisam dirao.

Da ne trebaju neki drajveri mozda?:confused:
 
uzmi PQ Magic 7 ili 8 (Partition Magic) i vidi da li on "prepoznaje" nesto....
Ili brže, iz samog Windows-a, idi desni klik na My Computer/Manage/Disk Management i proveri šta ti piše za obe particije (tj. da li ti se uopšte vidi druga particija) - može da se desi da ti je druga postala RAW. Takođe proveri koliko ti je sada velika particija C: - ako je veličine celog hard diska onda si uspeo da obrišeš ovu drugu.

Na šta misliš pod "vrstom hard diska"?
 
Ipak su odvojeni!

C mi je kao i pre 186gb a na onaj disk management mi nadje Disk I to je sad neki novi ali treba da ga formatiram da bi radio! Ako ga ja sad formatiram onda sigurno necu da vratim stari disk D ili???
 
Vidi u Device Manager-u koliko imaš hard diskova, ako ne vidi taj novi probaj opciju refreš ili find new hardvare i onda bi ga komp trebao videti i automatski instalirati device drivers za njega i nakon restarta sve bi bilo OK. Ako ne ide probaj sa Partition Magic-om, meni se to često dešavalo, PM ga vidi ali prijavi da isti nema slovnu oznaku, dodeliš mu slovo, pokreneš apply i restartuješ komp. Ako je sve OK windows će ti prijaviti da je prepoznao novi uređaj i da želi da instalira device drivers za njega. Nakon instalacije ide restart i nakon toga obično sve bude OK.
 
Problem ti je u tome sto su ranije obe particije bile NTFS.
Prilikom formatizovanja Primary Partiton ti se je odredio kao FAT 32, pa ti sada ne prepoznaje Logical Prtition koja je ostala NTFS. Moras ponovo da formatizujes primarnu particiju na NTFS i instaliras ponovo XP.
To ces najbolje videti i odraditi sa programom Partition Magic.
 
Ipak su odvojeni!

C mi je kao i pre 186gb a na onaj disk management mi nadje Disk I to je sad neki novi ali treba da ga formatiram da bi radio! Ako ga ja sad formatiram onda sigurno necu da vratim stari disk D ili???
Čekaj malo, je l' ti stoji za Disk 0 tvoj C, a za Disk 1 prazna particija? Ako je tako onda imaš dva odvojena diska. Ako ti stoji Disk 0 i imaš jedan pravougaonik za koji piše C:, i još jedan pravougaonik odmah do ovog u kome ne piše ništa onda je jedan disk sa dve particije.
U svakom slučaju podatke možeš da izvučeš sa te particije nekim od programa koji za to služe (moja preporuka je GetDataBack), ali moraš da imaš dovoljno slobodnog mesta na nekom drugom disku za fajlove koje ćeš spašavati, jer ne smeš ništa da pišeš po particiji sa koje izvlačiš izgubljene podatke.
 

Back
Top