Нема извињења! Браво Владико Амфилохије!

Да ли постоји разлог да се Владика извине?

  • Да

  • Не

  • Не знам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Mitropolit poručio: “Crkva ne prihvata nastranost”
Amfilohije se neće izviniti gejevima!
Ponedeljak - 07.03.2011
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić naložila je mitropolitu Srpske pravoslavne crkve (SPC) Amfilohiju Radoviću da se javno izvini učesnicima beogradske „Parade ponosa“ zbog govora koji je tada održao, a u kojem je ovu populaciju izjednačio sa „najvećim smradom sodomskim“.



Povodom optužbi da je mitropolit „nesumnjivo prekršio Zakon o zabrani diskriminacije“, iz Mitropolije, međutim, odgovaraju da Amfilohije nema razloga da postupa po nalozima Petrušićeve jer je državljanin Crne Gore, a sam Amfilohije poručuje da on „nije izrazio mržnju prema čoveku, već je osudio greh“.
- Sve što sam govorio i što govorim činim kao jevanđeljski čovek. Ja sam dužan da pred Bogom i ljudima skrenem pažnju i sebi i drugima da ne idu putem koji vodi u propast, osuđujući greh - rekao je mitropolit i dodao da „Crkva ne može proglasiti zlo za dobro, zločin za dobročinstvo, mržnju za ljubav, antičovečnost za čovečnost“.
- Crkva mora da kaže svoju reč, a drugi odlučuju da li će to prihvatiti. Ne može Crkva da prihvati nastranost, neprirodnost življenja kao princip življenja - istakao je on, pojašnjavajući da Crkva „ne uskraćuje slobodu čoveka, već da ga samo podseća u čemu je prava, istinska sloboda i čovečnost“, a njegovo je da, kako je rekao, odluči da li će to prihvatiti ili ne.

Poverenica Petrušić poručila je da mitropolit treba ubuduće da se uzdrži od davanja izjava „kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje“. Upitana zašto je tek sada reagovala na izjavu mitropolita Amfilohija, ona za „Alo!“ kaže da je tek sada završen postupak u ovom slučaju.
- Pristiglo nam je 29 pritužbi i morali smo da sprovedemo postupak. Pošto doskora nismo ni imali kapaciteta da to radimo, zaposleno je još troje ljudi, postupak je završen i tada sam se oglasila. Ako neko ne postupi prema preporuci, mogu da ga opomenem, a ako ni tada to ne uradi, jedino što može da se uradi jeste da se obavesti javnost. Poverenik nema mogućnosti da kažnjava - objašnjava Petrušićeva.
Amfilohije je dužan da u roku od 30 dana od prijema preporuka po njima i postupi, u suprotnom poverenik može pokrenuti i sudski postupak.
Demokratska stranka Srbije najoštrije je juče osudila „nerazumnu i protivpravnu odluku“ poverenice.
„Ovim se najgrublje narušava Ustavom zagarantovano pravo na slobodu ispovedanja veroispovesti“, rekao je portparol DSS-a Petar Petković.


„Strašniji od uranijuma“

Mitropolit Amfilohije je 11. oktobra 2010. rekao da je na „Paradi ponosa“ viđen „smrad koji je otrovao i zagadio prestoni grad Beograd, strašniji od uranijuma, najveći smrad sodomski koji je ova savremena civilizacija uzdigla na pijedestal božanstva“.
„I vidite, jedno nasilje, nasilje tih obezboženih i nastranih ljudi, izazvalo je drugo nasilje. Pa se sad pitaju ko je kriv i tu decu nazivaju huliganima. Budite uvereni da je to predskazanje propasti hrišćanskih naroda. Bog će znati kad će udariti svojim bičem i opomenom, ali se to već polako priprema.“

http://www.alo.rs/vesti/36323/Amfilohije_se_nece_izviniti_gejevima
 
........али је зато крстио и држао опела појединим високим званичницима државе Србије.

Само да напоменем.
Pa da to je posebno sumnjiva priča da od silnih vladika SPC iz Srbije , koji su ovde rodjeni i kojima su eparhije u Srbiji mnogo veći uticaj i medijsku pažnju ima stranac kome je radno mesto van Srbije , al je to problem ustrojstva SPC , a ne običnih gradjana i laika ,njihova stvar , kao i Ristove gluposti kako je polusatna šetnja par stotina ljudi mnogo gora od bombardovanja u kome je izginulo hiljade ljudi , to što je on kreten i budala to nije stvar suda i državnih organa ,pogotovo ne ovde u Srbiji .
 
Što reče jedan moj drug jedan od osnovnih razloga što evropske reforme doživljavaju krah u Srbiji je taj što su oni koji ih sprovode po prirodi bezosećajni tipovi,kao i komunisti uostalom pokušavaju kocku da uguraju u kružni otvor ponašaju se kao roboti koji automatski ispunjavaju zadatke a da se prethodno ne uvere u stvarnu situaciju i sa ljudima na terenu naprave zajednički dogovor o nečemu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top