nema boga

Draga Aljona,
Sami smo krivi sto imamo toliko satanista i ateista. Dozvolili smo da nam masoni unesu komunizam i sruse nasu Kraljevinu i tvoju Carevinu. 60 godina su se dobro potrudili da izmene svest narodu i uspeli su i otud toliko otpadnika. Nas Sv.Sava i tvoji brojni svetitelji placu na duhovnom nebu. Ali ja sam ipak optimista jer u poslednjih 10 godina nesto se menja i dolaze nove generacije koje se vracaju Pravoslavlju i oni ce nas izvuci. Ta nova deca ce prevaspitati svoje roditelje...Amin Boze daj!
 
Mislim da je tema...malo...cudna?! :? Vernici ce svakako govoriti kako "ON" postoji...e sad u kom obliku..cak i to ce da objasne..dok ce ateisti,satanisti i ostale slicne grupe da tvrde da ga nema...ovo ce postati svadja na kraju...?!
 
naravno da nema boga , bogovi su izmisljani pre 5000 godina jer se nisu znale objasniti prirodne pojave. Ta verovanja su se odrzala do danas , ali sve sto se vise ljudska svest razvija sve vise ima ateista odnosno onih koji veruju u nauku a ne u neke vise sile.
 
Anonymous:
samo kad vi znate nesto:P ... boga nema
...mozda i nepostoji pod tim imenom ali slozices se da neka sila postoji koja bas i nije u nekoj direktnoj vezi sa prirodom tj prirodnim pojavama koje nekada nisu mogle biti objasnjen,pa je ti nazovi kako hoces!!! 8)
 
Svako ima pravo da veruje u nesto, to je sigurno. Na svetu ima preko 6 milijardi ljudi i preko milijardu različitih mišljenja povodom vere. Ja lično verujem da bog postoji. Neko veruje u boga, neko u satanu, neko u deda mraza, vanzemaljce, a neko čak ne veruje ni u šta. To je lični izbor čoveka u šta će da veruje, a ja mislim da i nema boga, da je lepo verovati u nešto.
 
Ja sam se do nedavno deklarisao kao ateista, ali ne zbog neverovanja u Svevisnjeg i otkud znam koga, vec zato sto me je iritiralo kako ljudi tumace veru, kako su licemerni po pitanju toga (izigravaju vernike, idu u crkvu a usput su puni mrznje i prave svakome pakao od zivota)...uocio sam taj neki nesklad, i resio da se ne svrstavam medju iste te "vernike". Ali to se promenilo, skapirao sam da nema potrebe da ne verujem u Boga samo zbog toga sto religiozni likovi to uopste i nisu ili jesu, sto je jos gore, delimicno. Mislim, ili si religiozan ili nisi, nema treceg!

Lepo je Niche rekao, "prvi i poslednji hriscanin je umro na krstu"! Izgleda tako... :?
 
zasto moramo da dodjemo do konsenzusa kad je pitanje boga veorvatno najintimnija stvar u zivotu coveka? za onog koji veruje, nema potrebe za javnim deklarisanjem, proskinezom i busanjem u grudi, jer gospod najbolje zna kome je sta u dusi. ako verujes, veruj, i obrnuto, ali nemoj druge opterecivati time.
 
ja sam boga nekada poistovecivala sa pravdom, pa sam mislila da ga nema.sada mislim da je bog i dobro i zlo.mozda nauka napreduje, ali nikada nece uspeti da objasni ko je stvorio svemir , jer ona nije mogla da nastane sama od sebe.to mi daje nadu da je mozda nju bog tvorio, i da on postoji, a da se pravda ne ostvaruje odmah, na licu mesta, nego se za zlo koje si pocinio moze osvetiti i na tvojoj deci...naravoucenije :mislim da bog postoji... :roll:
 
sonja r:
ali nikada nece uspeti da objasni ko je stvorio svemir , jer ona nije mogla da nastane sama od sebe.to mi daje nadu da je mozda nju bog tvorio

Odlično što si ovo pomenula. To je naša velika slabost da ono što ne razumemo i što ne možemo da objasnimo pripisujemo Bogu.

Hrišćanski Bog je zemlju stvorio pre 6k godina. Adam i Eva su živeli više od 900 godina. Njihova deca su incestom napravila sve nas. Ovo vređa inteligenciju i kosi se sa zdravim razumom, ali koliko popova i sveštenika će ti reći da je ovo samo mit? Nijedan.

Ako si hrišćanka onda veruješ u ono što propovedaju hrišćanske crkve.

Druga stvar, nije dobar argument "Svemir je star 14 milijardi godina, dobro, ali mi ne znamo kako je nastao što znači da ga je sigurno Bog stvorio". Ljudi su do pre par stotina godina iz neznanja verovali da munje i grmljavinu pravi Bog. Istorija je puna ovakvih primera i na greškama treba da učimo.

Kada razmišljaš o ovakvim stvarima uključi i deo mozga koji svi imamo a koji je zadužen za kritičko i skeptično razmišljanje.
 
Smederevac:
Ne razumem ateiste. Oni kazu da nema Boga, tj. poricu ga, negiraju. A kako se moze negirati neko ako ne postoji ,kako oni kazu? To bih voleo da mi objasne.

Legendarna izjava, nema šta. Kako ja mogu da negiram postojanje ružičastih slonova, kad znam da oni svakako ne postoje?

Smederevac, uvek možeš negirati postojanje nečega za šta veruješ da ne postoji i time se suočiti sa onim ko veruje u postojanje istog.
 
Aleksandar Stričević:
Svako ima pravo da veruje u nesto, to je sigurno. Na svetu ima preko 6 milijardi ljudi i preko milijardu različitih mišljenja povodom vere. Ja lično verujem da bog postoji. Neko veruje u boga, neko u satanu, neko u deda mraza, vanzemaljce, a neko čak ne veruje ni u šta. To je lični izbor čoveka u šta će da veruje, a ja mislim da i nema boga, da je lepo verovati u nešto.

A neko veruje u nauku:)))) Kao da je nauka religija?? I to su takozvani ateisti ili skeptici. Pa da li su se ikad zapitali, zagledali u dubinu svoje VERE u "nauku i prirodu"? Nisu.
 

Back
Top