Quantcast

Nema ARD (Das Erste) na ASTRA 19.2 E ?

mikica_100

Početnik
Poruka
4
Vec vise od mesec dana na pomenutom satelitu nema ARD kanala tj prvog kanala nemacke tv.Otrpilike nesto pre Euro u fudbalu 2012.Jedno vreme je bio slab signal pa je preko dana i bilo slike medjutim u zadnje vreme nema uopste slike i signal pokazuje na resiveru za ovaj kanal 2-3% kvaliteta slike.Inace antena je dobro podesena,kvalitet slike na odgovarajucem transponderu za nase podrucje J. SRbija(Nis) je podeseno na max i iznosi nekih 70% kvaliteta tako da su ostali kanali dobrog kvaliteta.Inace ovaj ARD kanal zajedno sa jos par nemackih regionalnih kanal se nalazi na frekvenciji 11836 H.Probao sam na HOTBIRD i tamo ima i ARD i ZDF ali meni vise odgovara na ASTRI zbog ostalih nemackih kanala koje gledam.Inace koliko znam negde u junu su Nemci pustili svoj HD ARD tako da je moja predpostavka da su mozda smanjili jacinu signala emitovanja u SD digital sistemu za nase podrucje.Inace Imam Strong resiver star 2 god bez slota za kartice ako je to bitno,Trazio sam po spiskovima na netu eventulano nove frekvencije za ARD ali ih nema,stoji ova frekvencija koju sam naveo.Inace da jos dodam da pre 2 meseca kad je krenuo ovaj problem sa ARD, i ZDF je imao malih problema ali evo trenutno taj kanal radi ok.Hvala unapred na pomoci.:)

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.