Nelogicnost Ajnstajnove jednacine

Najcuvenija formula na svetu E = MC2 po meni, potpuno je nelogicna!

Zasto?

Зато што се разумеш у физику, као у прилике у Војводини и њену историју.

Волео бих да бар на 5 минута могу да позајмим ту "логику" (на дуже би било штетно по мозак) по којој је, након толико једначина у којима се користе вредности и степени константних величина, "нелогично" дићи константу на квадрат, по којој је C[SUP]2[/SUP]=C јер је C константа и по којој се уопште може заузимати став о томе шта је логично а шта не у систему који се познаје 0%. :neutral:
 
istina, čitao sam Ajnštajnove teorije. To su ustvari reči i izrazi koje niko ne razume a on ih je izmislio kao kad bi ja izmislio reč karbipatulator pa se time pravio pametniji od ostalih a ta reč u stvari u životu i u praksi ništa ne znači. Znači uvodio je svoje izmišljene reči u svoje formule i objašnjenja koja u praksi ne postoje kao ni moja reč karbipatulator.
 
To su jednostavno izmišljene reči jednog idiota koje ne znače ništa. Usput je bio ružan i smotan i Jevrejin. Znači pravi idiot. Imao je Albert Ajnštajn formula, teorija i objašnjenja sijaset. Ali sve su to njegove izmišljene reči koje je on uveo i koje on samo razume da bi se pravio pametniji. Na primer lupam kao kad bi ja izmislio reč ZIDOID pa to meni samo nešto znači i razumem a ostali ne razumeju. Pa bio bi idiot onda kao Ajnštajn.
 
Najcuvenija formula na svetu E = MC2 po meni, potpuno je nelogicna!

Zasto?

Pa zato sto je brzina svetlosti APSOLUTNA BRZINA, pa se samim tim ne moze dizati na kvadrat!

C je uvek = C, jer je i C2 = C.

Sta podrazumevas pod pojmom APSOLUTNA brzina?
foton nije najbrza cestica,a brzina svetlosi nije nedostizna
tahioni a i kvarkovi se krecu vecom brzinom, pa tako C je samo konstanta koja se moze kvadrirati kao sto je neko vec napisao
 
Najcuvenija formula na svetu E = MC2 po meni, potpuno je nelogicna!

Zasto?

Pa zato sto je brzina svetlosti APSOLUTNA BRZINA, pa se samim tim ne moze dizati na kvadrat!

C je uvek = C, jer je i C2 = C.

nzm samo kakve veze ima sto se kvadrira konstanta. Evo ja cu sad da kvadriram Pi, imas jednacinu povrsine kruga P=r^2*Pi, kvadriranjem lijeve i desne strane dobijas: P na kvadrat jednako r na cetvrti puta Pi na kvadrat...
 
IMAO SAM PRILIKE LJUDI DA PROČITAM KNJIGU SA SVIM AJNŠTAJNOVIM TEORIJAMA. SVE REČI I FORMULE SU IZMIŠLJENE KAO DA IH JE DETE IZMIŠLJALO DA IH U PRAKSI NIKO NE RAZUME OSIM NJEGA. ON JE TAD BIO NA NIVOU DETETA POŠTO JE KASNO PROGOVORIO. TO JE MOJA TEORIJA O AJNŠTAJNU.
 
Poslednja izmena:
IMAO SAM PRILIKE LJUDI DA PROČITAM KNJIGU SA SVIM AJNŠTAJNOVIM TEORIJAMA. SVE REČI I FORMULE SU IZMIŠLJENE KAO DA IH JE DETE IZMIŠLJALO DA IH U PRAKSI NIKO NE RAZUME OSIM NJEGA. ON JE TAD BIO NA NIVOU DETETA POŠTO JE KASNO PROGORIO. TO JE MOJA TEORIJA O AJNŠTAJNU.

pocinjem da razmisljam da je krstarica jedan od neozbiljnijih foruma....
 
a pogledaj ovog macana

8x0ao6.jpg
 
IMAO SAM PRILIKE LJUDI DA PROČITAM KNJIGU SA SVIM AJNŠTAJNOVIM TEORIJAMA. SVE REČI I FORMULE SU IZMIŠLJENE KAO DA IH JE DETE IZMIŠLJALO DA IH U PRAKSI NIKO NE RAZUME OSIM NJEGA. ON JE TAD BIO NA NIVOU DETETA POŠTO JE KASNO PROGOVORIO. TO JE MOJA TEORIJA O AJNŠTAJNU.

A sta si ti uradio u zivotu osim sto si procitao knjigu? Napisao neku? Zavrsio fiziku?
Kakve veze ima kada je progovorio? Imas osobe kohe do kraja zivota nece progovoriti ili nisu sposobni sebi dupe da obrisu a poseduju IQ daleko veci nego doktori nauka...
 
Ovaj je isto iz Nemačke kao Ajnštajn- pogledajte tu razliku

Kristijan Fridrih Hajneken rodio se u Libeku 1721. godine. Osam nedelja posle rodjenja Kristijan je već govorio razumljivim nemačkim jezikom. Kad je napunio godinu dana, počeo je da čita Bibliju, a izmedju druge i treće godine već je znao kako Stari tako i Novi zavet.
U trećoj godini dečak se posvetio proučavanju istorije i geografije, a sem toga naučio je da čita na francuskom i latinskom.
Vest o dečakovim čudovišnim sposobnostima proširila se Evropom, pa je, izmedju ostalog, danski kralj pozvao Kristijana da pokaže šta ume na kraljevskom dvoru u Kopenhagenu.
Za razliku od Kristijanove moćne inteligencije, njegovo telo bilo je zapanjujuće slabašno. Majušnim prstima nedostajala je snaga da podignu čak i obično pero za pisanje, a bio je i potpuno nesposoban da jede čvrstu hranu. Napunivši četvrtu godinu života, mali Kristijan je predskazao svoju skoru smrt. Nažalost, to se i dogodilo.
 
pocinjem da razmisljam da je krstarica jedan od neozbiljnijih foruma....

dante vidim da si od skoro učlanjen
pa da ti objasnim

dok nije postojao pdf natprirodne misterije i pojave ili kako se vec zove teletabisi poput romanian fana su spamovali po celom forumu uključujući pdf naučna i epska(tamo najviše) fantastika sa neverovatnim idiotlucima
e sad posto je lakse uterati bosancu 1 metar u duuupe nego santimetar u glavu nastao je ovaj pdf-um
ako malo procunjaš po ovom pdf-u naićićeš i na idiotluke svake vrste

ako ih ne mozes pobediti ti im daj sobu da se igraju
 
Sta podrazumevas pod pojmom APSOLUTNA brzina?
foton nije najbrza cestica,a brzina svetlosi nije nedostizna
tahioni a i kvarkovi se krecu vecom brzinom, pa tako C je samo konstanta koja se moze kvadrirati kao sto je neko vec napisao

Do sada, koliko ja znam, brzina svetlosti je (oko) 300.000 km/sec i to se smatra APSOLUTNA BRZINA.

Da vece brzina od te NE MOZE postojati.

Ako je to tacno, onda je neme svrhe dizati na kvadrat jer ce OPET OSTATI 300.000 km/sec....
 
Зато што се разумеш у физику, као у прилике у Војводини и њену историју.

Волео бих да бар на 5 минута могу да позајмим ту "логику" (на дуже би било штетно по мозак) по којој је, након толико једначина у којима се користе вредности и степени константних величина, "нелогично" дићи константу на квадрат, по којој је C[SUP]2[/SUP]=C јер је C константа и по којој се уопште може заузимати став о томе шта је логично а шта не у систему који се познаје 0%. :neutral:

Posto se ti ocito u sve razumes, objasni mi onda KADA ce se jedna MATERIJA pretvoriti u ENERGIJU: kada pocne da se krece brzinom svetlosti ili KVADRATOM brzine svetlosti?
 
Sta ima misticno u tome? Znas li uopste sta se tom jednacinom izracunava?
Tom jednacinom se izracunava koliko energiju poseduje odredjena masa neke materije, tako da npr ja koji imam oko 73KG ili 73,000gr posedujem energiju od oko 6,570,000,000,000,000J ( Dzula )...

Stvarno cudno? Tom jednacinom izracuvancas to ali sama jednacina barata brzinom svetlosti kao da to nije najbrza moguca brzina.

Mislim da su sve to masoni.. i da njhova nauka sluzi samo tome da natera ljude da pobegnu od nje ili da sto manje misle.
Tako je u filozofiji tako je i u nauci.

Pazi molim te. Apsoutna brzina na kvadrat?
Ako se neko sada usudi da keze da je car go... odmah je on jeretik i neznalica.

O Anstajnu je sve rekao filozof Bergson jos pre 90 godina.

Bergson i Anštajnova teorija relativnosti (sa mog bloga)
http://forum.krstarica.com/entry.php/17434-Bergson-i-Anštajnova-teorija-relativnosti
 
Posto se ti ocito u sve razumes, objasni mi onda KADA ce se jedna MATERIJA pretvoriti u ENERGIJU: kada pocne da se krece brzinom svetlosti ili KVADRATOM brzine svetlosti?

Pa covece kakve veze ima sto je konstanta???? Ta jednacina ti izracunava energiju koje poseduje neki oblik materije kada se u podpunosti njegova energija potrosi. Npr da li si ti znao da dva ( ista ) protona imaju vecu masu nego ksda bo ta dva pronoba spojili?
Sada mi reci zasto nepostoji niza temperatura od Apsolutne Nule?
 
Do sada, koliko ja znam, brzina svetlosti je (oko) 300.000 km/sec i to se smatra APSOLUTNA BRZINA.

Da vece brzina od te NE MOZE postojati.

Ako je to tacno, onda je neme svrhe dizati na kvadrat jer ce OPET OSTATI 300.000 km/sec....

Nije mi jasno šta te tu buni, neka bude brzina svetlosti apsolutna (mada ima naznaka da ima i bržih čestica, ali nećemo sada o tome), formulom se ne diže brzina svetlosti iznad 300.000 km/s, već se njom izračunava količina energije u masi.

Ako ti je lakše, ti računaj E=M x (300.000 x 300.000)
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno šta te tu buni, neka bude brzina svetlosti apsolutna (mada ima naznaka da ima i bržih čestica, ali nećemo sada o tome), formulom se ne diže brzina svetlosti iznad 300.000 km/s, već se njom izračunava količina energije u masi.

Ako ti je lakše, ti računaj E=M x (300.000 x 300.00)

Ali zasto se korsiti kao cinilac jednacine nesto sto ne postoji u prirodi i sto nije moguce.

Da li je tu Anstajn primenio ono svoje pravilo: Ako cinjenice nisu u skladu sa teorijama , promeni cinjenice" ili se moze u jednacini koristiti nesto sto je apsolutno nemoguce.
 

Back
Top