Nekoliko lazi (zabluda) o Makedoniji i Makedoncima kao narodu.

Ljudi obično kriju svoje neznanje .
MILOŠ OBILIĆ se spominje u Firentinskoj čestitci KRALJU SRBA
Tvrtku , gdje se kaže , NEKA JE BLAGOSLOVEN VITEZ MILOŠ OBILIĆ koji je sa 12 zakletih prijatelja probio kroz kamile vezane oko Sultanovog šatora i tu ubio Sultana .
Ovaj dokumenata je najbliži pisani dokaz o Boju na Kosovu ,nastao je samo par mjeseci posle . PA nije mala stvar kada se zaustavi Tursko prodiranje u Evropu za 150 godina ,a u bitci strada Sultan i njegov sin .

:hahaha:

Hajde postavi taj dokument,pa da ti dadnem repku.

I jos isao bold "kralju Srba" :hahaha:
 
Poslednja izmena:
VladikaVasilijePiseGrofu.jpg
RAdi se o geografskim pojmovima , makedonci su nacija ,koliko su to i Crnogorci , baš isto .
U svim istorisjkim knjigama , današnji Crnogorci se dijele na : CRNOGORCE ;BRĐANE ;HERCEGOVCE I ALBANCE , to su geografski pojmovi . Postoji period kada su se svi ovi zvali MAĐEDONCI ( mislim na Bošnjake , Srbe ,albance , hercegovce , itd. ) , SRBI je najrašireniji naziv za narod , najstariji ,a kako je očigledno da se radi o jednom narodu , onda smo svi mi SRBI .
Što se tiče da su svi okolo neprijatelji , pa šta te to čudi ,to vam je zato što ste SRBI i nama je tako .
 
Poslednja izmena:
MOžeš se ti smijati , ja ti kažem da ljudi obično kriju svoje neznanje , a nije išao bold Tvrtko se ovako potpisivao KRALJ SRBA bosne ,soli,usore ,podrinja ,dojnjjih krajeva i primorja . Ovako je koristio velika i mala slova .
A da ti pokažem dokumenat . PA davno sam to čitao kada sam išao u 8. razred ima više od godinu dana . Nadji uđbenik za 8 razred u REPUBLICI SRPSKOJ , nasljednici KRALJEVINE SRBA TVRTKA
 
MOžeš se ti smijati , ja ti kažem da ljudi obično kriju svoje neznanje
Obicno kriju neznanje,ali koliko vidim,ti ga vrlo rado pokazujes :hahaha:

, a nije išao bold Tvrtko se ovako potpisivao KRALJ SRBA bosne ,soli,usore ,podrinja ,dojnjjih krajeva i primorja . Ovako je koristio velika i mala slova .
Prva titula je glasila:
Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu.

Druga titula
Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Dalmaciji, Hrvatom, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu

A da ti pokažem dokumenat . PA davno sam to čitao kada sam išao u 8. razred ima više od godinu dana . Nadji uđbenik za 8 razred u REPUBLICI SRPSKOJ , nasljednici KRALJEVINE SRBA TVRTKA
hahaha...znaci nemas taj dokument.
 
MOžeš se ti smijati , ja ti kažem da ljudi obično kriju svoje neznanje , a nije išao bold Tvrtko se ovako potpisivao KRALJ SRBA bosne ,soli,usore ,podrinja ,dojnjjih krajeva i primorja . Ovako je koristio velika i mala slova .
A da ti pokažem dokumenat . PA davno sam to čitao kada sam išao u 8. razred ima više od godinu dana . Nadji uđbenik za 8 razred u REPUBLICI SRPSKOJ , nasljednici KRALJEVINE SRBA TVRTKA

I nije kralj Srba,nego Kralj Srbljem.
 
Obicno kriju neznanje,ali koliko vidim,ti ga vrlo rado pokazujes :hahaha:


Prva titula je glasila:
Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu.

Druga titula
Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Dalmaciji, Hrvatom, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu


hahaha...znaci nemas taj dokument.

KAKO nemam , piše u uđbeniku , a i pričala mi učiteljica , opštepoznate stvari se ne dokazuju , to je najstariji pisani trag o boju na Kosovu , idi u Firentinsku Arhivu pa pitaj da ti daju na uvid ,ako ne vjeruješ Srpskim Istoričarima , a možeš da zabiješ glavu u pijesak pa da vjeruješ Trovačima mozgova što vam sve lažu ,pa tako daleko idu da negiraju MIloša Obilića , a naslušao sam se ja i većih gluposti ,kako Nije ni bilo Boja na Kosovu ,kako je Sultan pošao pješke na Kosovo da kupi harač ,pa se okliznuo na koru od banane .
nisi dobro koristio velika i mala slova kod ove titule :

Prva titula je glasila:
Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu.

Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Dalmaciji, Hrvatom, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu .

Tvrtko je Hrvatsku osvojio posle pobjede na kosovu , pošto su MAđari napali Srbiju ( i bosnu ) već u jesen 1389 . Pa je Tvrtko ovladao Hrvatskom od 1390 do 1391 i postooji jedan dokumenata kada navodi Hrvate na šestom mjestu malim slovom , dok KRALJ SRBA
navodi i on stalno i svi njegovi potomci .
 
MOžeš se ti smijati , ja ti kažem da ljudi obično kriju svoje neznanje , a nije išao bold Tvrtko se ovako potpisivao KRALJ SRBA bosne ,soli,usore ,podrinja ,dojnjjih krajeva i primorja . Ovako je koristio velika i mala slova .
A da ti pokažem dokumenat . PA davno sam to čitao kada sam išao u 8. razred ima više od godinu dana . Nadji uđbenik za 8 razred u REPUBLICI SRPSKOJ , nasljednici KRALJEVINE SRBA TVRTKA

kralj tvrtko nije srpski kralj , nemoj da verujes u gluposti . Jasno se vidi da je to Kralj Srbljem , gde se to odnosi na Srbiju . Mateja Ninoslav je bio bosanski vladar , koji je sebe smatrao Srbinom . Medjutim uticajem bosanske crkve nastala je bosanska nacija koja sebe nije dozivljavala srbima . Isto crnogorci su nastali u veoma kratkom vremenu . Mile Djukanovic od srbina pa do srbomrzca
 
I nije kralj Srba,nego Kralj Srbljem.
DA bi tumačio istoriju nije dovoljno da poznaješ SRPSKI jezik po rođenju , moraš da znaš STAROSRPSKI ( znaš to ti je kao talijanski- latinski ili Grčki -starogrčki , tako je to kod naroda koji imaju istoriju ) , pa bi znao da na STAROSRPSKOM Srbljem znači SRBA . RAdi se o jedinoj nacionalnoj odrednici ( Tvrtko nije vladao Srbijom , vladao je Stefan Lazarević u MOravskoj ) ostalo su geografski pojmovi .
Prije nego kažeš da je osvojio Srblje , moraš da pročitaš istoriju Francuske ili NJemačke u tom periodu i da saznaš šta znači pojam FEUDALNA RAZDROBLJENOST i Simbolična vlast kralja .
Onda će ti biti jasno kako je to Bosna bila Srpska ,a nezavisna , a kako je Tvrtko bio Kralj Srba ,a nije vladao svim Srbima .
Dovoljno ti je da vjeruješ meni . A ne onim koji ti lažu kako Miloš Obilić nije postojao . kako se Sultan kliznuo na koru od banane .
 
KAKO nemam , piše u uđbeniku , a i pričala mi učiteljica , opštepoznate stvari se ne dokazuju , to je najstariji pisani trag o boju na Kosovu , idi u Firentinsku Arhivu pa pitaj da ti daju na uvid ,ako ne vjeruješ Srpskim Istoričarima , a možeš da zabiješ glavu u pijesak pa da vjeruješ Trovačima mozgova što vam sve lažu ,pa tako daleko idu da negiraju MIloša Obilića , a naslušao sam se ja i većih gluposti ,kako Nije ni bilo Boja na Kosovu ,kako je Sultan pošao pješke na Kosovo da kupi harač ,pa se okliznuo na koru od banane .
Hahaha...najstariji pisani trag,a nema ga na intenetu uopste...:hahaha:

nisi dobro koristio velika i mala slova kod ove titule :

Prva titula je glasila:
Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu.

Stefan Tvrtko, po milosti gospoda Boga kralj Srbljem, Bosni, Primorju, Humsci zemlji, Dalmaciji, Hrvatom, Donjim krajem, Zapadnim stranam, Usori, Soli i Podrinju i k tomu .
Ne vidim razliku,u odnosu na onu sto sam ja napisao.
Tvrtko je Hrvatsku osvojio posle pobjede na kosovu , pošto su MAđari napali Srbiju ( i bosnu ) već u jesen 1389 . Pa je Tvrtko ovladao Hrvatskom od 1390 do 1391 i postooji jedan dokumenata kada navodi Hrvate na šestom mjestu malim slovom , dok KRALJ SRBA
navodi i on stalno i svi njegovi potomci .
Hajde postavi taj dokument?
 
DA bi tumačio istoriju nije dovoljno da poznaješ SRPSKI jezik po rođenju , moraš da znaš STAROSRPSKI ( znaš to ti je kao talijanski- latinski ili Grčki -starogrčki , tako je to kod naroda koji imaju istoriju ) , pa bi znao da na STAROSRPSKOM Srbljem znači SRBA . RAdi se o jedinoj nacionalnoj odrednici ( Tvrtko nije vladao Srbijom , vladao je Stefan Lazarević u MOravskoj ) ostalo su geografski pojmovi .
Prije nego kažeš da je osvojio Srblje , moraš da pročitaš istoriju Francuske ili NJemačke u tom periodu i da saznaš šta znači pojam FEUDALNA RAZDROBLJENOST i Simbolična vlast kralja .
Onda će ti biti jasno kako je to Bosna bila Srpska ,a nezavisna , a kako je Tvrtko bio Kralj Srba ,a nije vladao svim Srbima .
Dovoljno ti je da vjeruješ meni . A ne onim koji ti lažu kako Miloš Obilić nije postojao . kako se Sultan kliznuo na koru od banane .

:hahaha:
 
kralj tvrtko nije srpski kralj , nemoj da verujes u gluposti . Jasno se vidi da je to Kralj Srbljem , gde se to odnosi na Srbiju . Mateja Ninoslav je bio bosanski vladar , koji je sebe smatrao Srbinom . Medjutim uticajem bosanske crkve nastala je bosanska nacija koja sebe nije dozivljavala srbima . Isto crnogorci su nastali u veoma kratkom vremenu . Mile Djukanovic od srbina pa do srbomrzca

To češ ti morati sa Tvrtkom da riješiš , on kaže da jeste ti da nije . Vidi ti to sa njim . Koliko ja znam niko se drugi ne prozva kraljem Srba ( osim Kraljevića MArka ) , vidi ti to snjima .
Što se tiče crkve bosanske , to ćeš morati da vidiš sa katoličkim monasima koji kažu kako je Tvrtko pravoslavac , ako oni nsiu znali da razlikuju jeli Tvrtko katolik ili pravoslavac , neznam ko je mogao .
A moraćeš da vidiš i sa Sultanima što su kada su obnovili Pećku patrijaršiju , BOSNOM nazvali samo jednu Eparhiju , a nisu obnovili Crkvu Bosansku ili su bili veći katolici od PApe .
Dobri bošnjani su vjernici EPARHIJE DABRO ( Dobro ) Bosanske eparhije koju je osnovao Sveti SAva .
Bosanska , Crnogorska i MAkedonska nacija su obične izmišljotine , radi se o geografskim pojmovima i zavjeri Austirjsko -komunističkoj .
 
RAdi se o geografskim pojmovima , makedonci su nacija ,koliko su to i Crnogorci , baš isto .
U svim istorisjkim knjigama , današnji Crnogorci se dijele na : CRNOGORCE ;BRĐANE ;HERCEGOVCE I ALBANCE , to su geografski pojmovi . Postoji period kada su se svi ovi zvali MAĐEDONCI ( mislim na Bošnjake , Srbe ,albance , hercegovce , itd. ) , SRBI je najrašireniji naziv za narod , najstariji ,a kako je očigledno da se radi o jednom narodu , onda smo svi mi SRBI .
Što se tiče da su svi okolo neprijatelji , pa šta te to čudi ,to vam je zato što ste SRBI i nama je tako .

a šta se desilo sa geografski definisanim pendžabcima srbima? srbi iz pendžaba tj. pendžabski srbi....
 
To češ ti morati sa Tvrtkom da riješiš , on kaže da jeste ti da nije . Vidi ti to sa njim . Koliko ja znam niko se drugi ne prozva kraljem Srba ( osim Kraljevića MArka ) , vidi ti to snjima .
Što se tiče crkve bosanske , to ćeš morati da vidiš sa katoličkim monasima koji kažu kako je Tvrtko pravoslavac , ako oni nsiu znali da razlikuju jeli Tvrtko katolik ili pravoslavac , neznam ko je mogao .
A moraćeš da vidiš i sa Sultanima što su kada su obnovili Pećku patrijaršiju , BOSNOM nazvali samo jednu Eparhiju , a nisu obnovili Crkvu Bosansku ili su bili veći katolici od PApe .
Dobri bošnjani su vjernici EPARHIJE DABRO ( Dobro ) Bosanske eparhije koju je osnovao Sveti SAva .
Bosanska , Crnogorska i MAkedonska nacija su obične izmišljotine , radi se o geografskim pojmovima i zavjeri Austirjsko -komunističkoj .
Gdje je Tvrtko rekao da je Srbin?
 
Pozz svima, ja se registrovah samo zbog Makedonaca, jer me je ubolo navedeno da su morali da promene prezimena na ic pa su ih posle vracali na ski. To nimalo nije tacno. Moja porodica je iz okoline Ohrida, i oduvek je bila -vic, postoje dokazi od sredine XIXveka o tome. Tako da je to sigurno tacno. E sad, posle ,,osamostaljivanja'' Makedonije, nas su ni krive ni duzne preimenovali na -ski. Sami Makedonci. Tako da su mom ocu stizala pisma od makedonskog suda i drugih drzavnih organa (oko placanja poreza i sl.) na prezime -ski. I mog dedu su preimenovali. Toliko o samoinicijativnom menjanju imena.
Sto se Aleksandra Makedonskog tice, on je bio Grk, i otac Filip mu je bio Grk, i majka mu je bila Grkinja, i tako dalje. Da ovo nije tacno, Grci ne bi nikad dozvolili Filipu da se takmici na Olimpijadi, koja je bila rezervisana samo za Grke. Filip je starogrcko ime, i to iskljucivo aristokratsko, kao i Aleksandar, sto znaci u prevodu ,,onaj koji oslobadja ljude''. Zenska varijanta ovog imena posvedocena je na mikenskim tablicama, ovog puta u znacenju ,,ona koja je slobodna od ljudi'', odnosno ona koju nece silovati. Teska vremena:) Grci su verovali, a i sam Aleksandar, da je on po ocu potomak Herakla a po majci potomak Ahila. Zato Aleksandar po iskrcavanju na mesto gde je bila Troja podize oltar Ahilu. Naravno, suvisno je govoriti da je pripadao i starogrckoj religiji. I svi Makedonci su govorili starogrckim jezikom i samim tim bili grcko pleme. Nadam se da nisma bila veliki smarac, ali neke stvari treba da se znaju:) Ili ce sad ispasti da su i Herakle i Ahil u stvari Makedonci, sve moze da bude...
Sto se kralja Tvrtka tice, on je bio po babi Nemanjic i kao takav jedini je imao pravo da se proglasi za kralja Srba, sa cim se i knez Lazar, kao tadasnji vladar Srbije, slozio. Razlog lezi u necemu sto se zove ,,prokletstvo Sv.Save'', naime tada su verovali da samo Nemanjic moze biti kralj, a onaj ko nije Nemanjic a proglasi se za kralja rizikuje propast i pakao (sto je u njihovim ocima posvedocila i propast kralja Vukasina na Marici). Zato Lazar nikad nije postao kralj. A despot Stefan Lazarevic je mogao da bude samostalni vladar Srbije, kao i Djuradj Brankovic i njegovi naslednici, jer je Milica, Stefanova majka a Djurdjeva baba Nemanjic.
Milos Obilic nije posvedocen, doduse ne pod tim imenom. Konstantin Filozof, jedan od prvih hronicara kosovske bitke, iz XV veka (prve polovine, doduse), navodi ,,a neko, veoma blagorodan, za koga vele da se zvao Milos...'' i ostatak price. Pretpostavlja se da je taj deo, ,,za koga vele da se zvao Milos'' kasnije umetnut, jer je ljude bilo sramota da ne znaju ime coveka koji je ubio sultana. I da, sultan nije blejao u satoru bogu iza nogu, vec je bio u bici, naravno okruzen janicarima, tako da se taj vitez probio i ubio ga. Tek posle su sultani poceli da bitku posmatraju umesto u njoj da ucestvuju. Moj mali esej je gotov, hvala na paznji i lep dan zelim.
 
a šta se desilo sa geografski definisanim pendžabcima srbima? srbi iz pendžaba tj. pendžabski srbi....

Koliko ja znam mi smo INDOEVROPSKI NAROD ,pa eto ostavili smo tragove do Indije odakle smo potekli ( svi evropljani , pa i mi ) . Ipak to nije dokazano . ljudi se bave time istražuju dokazuju , ko zna možda jeste možda nije vidićemo .
 
Hahaha...ovo je prevrsilo svaku mjeru.

De reci da se zafrkavas,da ti se ne smijemo. :hahaha:

Šta je sada smiješno ? nisi čuo da se današnja Crna gora dijeli na oblasti : Crna Gora , Brda , Hercegovinu i Albaniju . Nisi Čuo da je zvanični naziv 1850 . bio Crna gora i Brda
, da kao što su postojali Crnogorci postolali i Brđani , da ne govorim o Hercegovcima ili Albancima ( ne Šiptarima ,kako oni sami sebe zovu ,već o geografskom pojmu Albanije koji je kao država izmišljen 1912 kada su Srbi od Turaka oslobodili geografsku Albaniju ,slično kao i MAkedoniju ) .
Evo ti pa se još smiji , znaš kako je nastala Hercegovina : Prvi Herceg Stjepan Kosača Herceg od SVETOGA SAVE , znaš šta piše posljednjoj Bosanskoj kraljici na grobu Kraljica bosne i Herceg od SVETOG SAVE , to ti je posljednji dokument o Bosni , a prvi je Konstantin POrfirognit kada kaže da je zemljica BOSNA U SRBIJI .

Što dokumenta nema na internetu , pa nismo mi kao nacija nastali u doba interneta , preporod Srpske nacije ti je bio 1810 čovječe prije 200 godina , malo posle nego je nastala Amerika , idi traži knjige iz 1830 pa se sa njima raspravljaj , polemiši sa Jovom Jovanovićem zmajom , Dositejom , Vukom Krađićem , Daničićem , kočićem , dučićom ,šantićom ,garašaninom , njegošem , itd itd .
Znaš li ti kolika je naša istorija i koliko ima dokumenata , ko će to da skenira i da ubacuje na internet . Imaš dvije opcije : 1. idi u Firencu neka ti daju na uvid , 2. stupi u kontakt sa nekim osnovcem osmašom neka ti to uslika pa pošalje MMS , a mogao bi vala i pročitati ISTORIJU SRBA , ne ide se sa takvim predznanjem u kafanu .
 
Naravno da su Grci i Bugari bili u proslosti najveca opasnost i da su prisvajali makedonsku istoriju.
Srbi su se uvek ponasali korektno ali mi smeta to sto neki spominju da su Makedonci ustvari Srbi.

Наравно да нису сви ,,македонци,,Срби .То су само они Православни хришћани који ,,славе,, крсну славу(и УГЛАВНОМ им се презимена завршавају на ..ски или..ић)остало су Бугари(не славе славу,и презимена се углавном завршавају на ..ов или ...ев),Шиптари,Цинцари и други :)
 
Наравно да нису сви ,,македонци,,Срби .То су само они Православни хришћани који ,,славе,, крсну славу(и УГЛАВНОМ им се презимена завршавају на ..ски или..ић)остало су Бугари(не славе славу,и презимена се углавном завршавају на ..ов или ...ев),Шиптари,Цинцари и други :)

Nisi u pravu!!!
Makedonci jedan deo njih, slave slavu i to nema veze sa Srbijom.
Drugi pak slave imendan.
Moj deda je slavio slavu ali to ne znaci da sam ja Srbin!!!
 
Nisi u pravu!!!
Makedonci jedan deo njih, slave slavu i to nema veze sa Srbijom.
Drugi pak slave imendan.
Moj deda je slavio slavu ali to ne znaci da sam ja Srbin!!!
Не значи да си ти Србин,ако се тако не осећаш , али то значи да ти је деда био Србин,а ови са именданом су Бугари.Зар није нелогично да пола државе има ,,славу,,а пола ,,имендан,,ако су сви један народ,и једна црква.Готово 100% сам сигуран да се не презиваш на ,,ов,, или ,,ев..
 

Back
Top