Quantcast

Nekoliko lazi (zabluda) o Makedoniji i Makedoncima kao narodu.

gjorgji_bgd

Domaćin
Poruka
4.307
vi makedonci imate problema sa svim komsijama, nesto mi to sumnjivo, ne valjaju vam ni albanci, ni srbi ni bugari ni grci.Jel to tebi normalno?

a reci mi da li isto važi za vas srbe? i vi imate problema sa svim komšijama, u manjoj ili većoj meri, a kad pogledaš malo bolje u istoj su situaciji i bugari, pa i rumuni, za grke i da ne pričam (njih jedino par zaluđenika iz srbije gotivi) a šiptari su naročito dobar primer....

naravno ta situacija je normalna za sve osim za makedonce.... ako makedonci imaju problem sa komšijama koji su im oteli ili pokušavaju da otmu deo teritorije onda je to nenormalno ali je za druge normalno? WTF?

gjorgji_bgd

Domaćin
Poruka
4.307
Nego Đorđi,za koga ćeš da glasaš na sledećim izborima?

pravo da ti kažem dvoumim se... pošto ne znam da li će biti neke partije makedonaca u srbiji u bgd-u da glasam za njih moraću da se odlučim za jednu od ove dve opcije:

1. Ice-T O.G. (u nekoj davnoj prošlosti sam već glasao za njega)
2. Cypress hill (za njih još nisam glasao pa im dajem blagu prednost)

a za koga ćeš ti da glasaš misoni?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
pravo da ti kažem dvoumim se... pošto ne znam da li će biti neke partije makedonaca u srbiji u bgd-u da glasam za njih moraću da se odlučim za jednu od ove dve opcije:

1. Ice-T O.G. (u nekoj davnoj prošlosti sam već glasao za njega)
2. Cypress hill (za njih još nisam glasao pa im dajem blagu prednost)

a za koga ćeš ti da glasaš misoni?
Ja kao pravi nacionalista glasam za Boru Čorbu,Bilju Krstić,eventualno Grua ako se ne izjasni kao Bugarin.

oki1987

Domaćin
Poruka
4.852
Крајње је време да Оки-Боки 13, или неки други БЈРМ-овац, предочи неки доказ "македонске" државности пре Тита...
Типа, неки законик, неки објекат... Неки средњевековни манастир "МПЦ"...

800px-Monastery_Sveti_Jovan_Bigorski%2C_Macedonia_%289%29.JPG

Manastir Sveti Jovan Bigorski (makedonski: Свети Јован Бигорски) je jedan od najznačajnijih vjerskih i kulturnih objekata Makedonske pravoslavne crkve. Nalazi se na zapadu Republike Makedonije, pored magistralne ceste Debar - Gostivar, leži na padinama planine Bistre, na obali rijeke Radike između sela Rostuše, Velebrdo, Bituše i Trebišta.[1]
Historija manastira [uredi - уреди]

Prema ljetopisu manastira iz 1833 godine, crkvu je izgradio 1020 godine[1] Jovan I. Debranin, prvi arhiepiskop Ohrida (1018 – 1037). Osmanlije su porušili manastir u 16. vijeku. Manastir je obnovio iguman Ilarion 1743 godine, on je također izgradio nekoliko konaka za monahe. Jedan vijek kasnije, u periodu 1812-1825 za igumana Arsenija (1807-1838) iz obližnjeg sela Galičnik, bitno je proširen manastir.
Bigorski drvorez sa ikonostasa
Ulaz u manastrir Sveti Jovan Bigorski

Jedno od najvrednijih manastirskih umjetničkih blaga je drveni ikonostas kojeg su izradili domaći majstori od 1829 do 1835 godine. Majstori drvodjelje bili su; Petre Filipovski-Garkata i njegov brat Marko iz obližnjeg sela Gari, Makarij Frčkovski iz obližnjeg sela Galičnik, te Avram Dičov sa sinovima Vasilom i Filipom iz sela Osoj. Za ovaj ikonostas se drži da je jedan od najljepših i najvrednijih kiparskih djela bizantinske umjetnosti u Makedoniji. Za ikonu sa likom Sv. Ivana Krstitelja koja je datirana u 1020 godinu, vjernici drže da ima čudotvorne iscjeliteljske moći.

Manastir se zove Sveti Jovan Bigorski, zato jer je manastirska crkva je posvećena Sv. Ivanu Krstitelju (Jovan Krstitel), a izgrađen je od tucanog kamena, koji se na makedonskom zove bigor.[2]

Današnji manastirski kompleks sastoji se od manastirske crkve, grobnice (kosturnice) koja se nalazi pored crkve, obrambene kule-zvonika, zgrada za boravak redovnika i novoizgrađenog dijela za boravak gostiju.

oki1987

Domaćin
Poruka
4.852
Da li je tebi ijekavica lakša za izgovor,meni nije?Hrvatice očas nauče ekavicu,dođu u Beograd i postanu Beogradžanke a ja polomim jezik kad u nekoj reči treba da izgovorim zajedno ij.

Meni licno nije jer sam navikao na ekavicu od malih nogu, zanimljivo je vec kad spominjes izgovore ja sam do neke 6-te godine govorio makedonski(normalno moji su izmedju sebe pricali na makedonskom jeziku).

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Meni licno nije jer sam navikao na ekavicu od malih nogu, zanimljivo je vec kad spominjes izgovore ja sam do neke 6-te godine govorio makedonski(normalno moji su izmedju sebe pricali na makedonskom jeziku).
Pa da.I Makedonci u Beogradu među sobom govore makedonski i ekavicu,bar oni koje ja znam.Ovi pevači lažu,oni koriste ijekavicu samo zbog koristi.

pivosok

Elita
Poruka
24.113
1. Makedonski komunisti su menjali prezimena i stavljali na kraj nastavke ov, ev,ski.-Laz ima mnogo dokaza da je bilo potpuno drugacije, da su Srbi i Bugari menjali prezimena a polse 45-te Makedonci su samo vracali svoja prezimena.
2.Makedonski jezike je mesavina srpskog i bugarskog-Laz, osnova za makedonski jezik je crkveno slovenski ili ti glagoljica koja je nastala upravo u Makedoniji i koji su Makedonci koristili i sluzili se njima.

Ima tu jos dosta toga, ali jedan od bisera je i prisvajanje Bugara sve sto je makedonsko pocev od pesama, nosnji, obicaja do istaknutih makedonskih intelektualaca, heroja, pisaca koji su ziveli u periodu budjenja makedonske svesti i indetiteta pocetkom 19-tog veka pa sve do pocetka 20-tog.

Toliko lazi je izneto na ovom forumu o Makedocima, toliko mrznje je iskazano od pojedinih clanova a sto je najgore i ostali to podrzavaju i kao gladni vuci(Srbi, Bugari, Grci i Albanci) rastrzavaju makedonsku zemlju.
Nije im bilo malo podela Makedonije na tri dela, pa hoce i preostalo(vardarski).

o makedonijo iz tri dela ponovo ces biti cela , naravno pod antickim albancima

waca

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
252
:hahaha:

Toliko truda da bi se dokazalo da je neki čovjek koji je postojao samo u narodnoj pjesmi bio Srbin. :lol:

Pa onda još i da je Aleksandar bio Srbin. :lol:

Jel to samo noćom tako ili i po danu.

:mrgreen:

Ljudi obično kriju svoje neznanje .
MILOŠ OBILIĆ se spominje u Firentinskoj čestitci KRALJU SRBA
Tvrtku , gdje se kaže , NEKA JE BLAGOSLOVEN VITEZ MILOŠ OBILIĆ koji je sa 12 zakletih prijatelja probio kroz kamile vezane oko Sultanovog šatora i tu ubio Sultana .
Ovaj dokumenata je najbliži pisani dokaz o Boju na Kosovu ,nastao je samo par mjeseci posle . PA nije mala stvar kada se zaustavi Tursko prodiranje u Evropu za 150 godina ,a u bitci strada Sultan i njegov sin .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.