nekoliko činjenica u vezi Srbije i Srba

Poruka
3.733
ne pratim sport,nemam nikakve idole i nikog ne uzdižem u nebesa
nikad neću igrati tenis niti imati milione dolara
i savršeno mi to ne smeta,nemam problem s tim
ako je Novak dobar u tenisu,ne znači da na njega treba da se ugledate
glumci su za mene jedina intelektualna elita u Srbiji,ali ne svi. kao i prosvetari,ali opet ne svi
skoro svi nastavnici i profesori koje sam sreo u životu su uglavnom bili pristojni,mirni i vaspitani ljudi,rado ih se sećam
žao mi je sirotinje kako se pati i još više mi je žao napuštenih pasa i mačaka
gadi mi se ova država jer ne vodi računa o životinjama i o siromašnima
nije mi žao sirotinje koja psuje i koja je zla u duši
užasno ne podnosim političare i jako bih voleo da ih smestim 30 godina na robiju,sve do jednog
ne podnosim rijaliti,kao i emisije sa poznatim ličnostima iz sveta estrade,to jest današnje muzike
gade mi se južnjaci koji u svakodnevnom govoru koriste fraze tipa "nabijem te,izedeš mi mud,pupušimi,pozdravi kevu" i slično
ova zadnja stavka ima i u Beogradu,ali verovatno u manjim količinama
Srbi mnogo psuju,ovo ne valja nikako i ne vodi nikud
što je najgore,ovo se prenelo na omladinu
omladina je nevaspitana,bezobzirna i nepismena. nisu hteli ni maske da nose u ono najgore vreme korone
jednostavno ne hebavaju nikog ni 5%,totalno u nekom svom svetu i debela ladovina
omladina mnogo psuje i ružno govori
omladina misli samo da kupi dobar auto i rešiće sve probleme u životu. a voze kao ludaci,ginu
što je opet samo dokaz da su njihovi roditelji još gori
ne pada iver daleko od klade
 
ne pratim sport,nemam nikakve idole i nikog ne uzdižem u nebesa
nikad neću igrati tenis niti imati milione dolara
i savršeno mi to ne smeta,nemam problem s tim
ako je Novak dobar u tenisu,ne znači da na njega treba da se ugledate
glumci su za mene jedina intelektualna elita u Srbiji,ali ne svi. kao i prosvetari,ali opet ne svi
skoro svi nastavnici i profesori koje sam sreo u životu su uglavnom bili pristojni,mirni i vaspitani ljudi,rado ih se sećam
žao mi je sirotinje kako se pati i još više mi je žao napuštenih pasa i mačaka
gadi mi se ova država jer ne vodi računa o životinjama i o siromašnima
nije mi žao sirotinje koja psuje i koja je zla u duši
užasno ne podnosim političare i jako bih voleo da ih smestim 30 godina na robiju,sve do jednog
ne podnosim rijaliti,kao i emisije sa poznatim ličnostima iz sveta estrade,to jest današnje muzike
gade mi se južnjaci koji u svakodnevnom govoru koriste fraze tipa "nabijem te,izedeš mi mud,pupušimi,pozdravi kevu" i slično
ova zadnja stavka ima i u Beogradu,ali verovatno u manjim količinama
Srbi mnogo psuju,ovo ne valja nikako i ne vodi nikud
što je najgore,ovo se prenelo na omladinu
omladina je nevaspitana,bezobzirna i nepismena. nisu hteli ni maske da nose u ono najgore vreme korone
jednostavno ne hebavaju nikog ni 5%,totalno u nekom svom svetu i debela ladovina
omladina mnogo psuje i ružno govori
omladina misli samo da kupi dobar auto i rešiće sve probleme u životu. a voze kao ludaci,ginu
što je opet samo dokaz da su njihovi roditelji još gori
ne pada iver daleko od klade
Takva jedinstvenost zasluzuje svoju zemlju, drzavu i narod, pa je vreme da ih nadjes Srbija nije za tebe.
U stvari ne mesaj nas Srbe sa sobom....jedinstvenim.
 
Takva jedinstvenost zasluzuje svoju zemlju, drzavu i narod, pa je vreme da ih nadjes Srbija nije za tebe.
U stvari ne mesaj nas Srbe sa sobom....jedinstvenim.

to sto je rekli je kao da pricamo o ubicama. oni jako vesto koriste pistolj i pucaju u glavu,veoma su fizicki snazni,neustrasivi,zaista su jedinstveni. ako smo mi Srbi jedinstveni,nemojmo da to bude po losim stvarima. ima i necega dobrog,sigurno. a na lose stvari svakako treba da se skrene paznja i da ovaj narod konacno krene vise da cita,da se edukuje,da roditelji nauce da budu roditelji i tako dalje. nisam ja jedinstven,ja sam samo - bolji. ali mulj je izasao na povrsinu vode, dok je sve ono dobro na dnu.
 
lepe stvari pricam o prosvetarima,medjutim o skolama skoro pa sve najgore. vec 40 godina deca uce jedne te iste stvari. glavni grad nigerije,najvisi vrh u aziji,matematika,fizika... decu trpaju sa previse nepotrebnih informacija i niko ziv ni da pomisli da tu nesto treba menjati. sta je svim narodom? :confused: potreban je srpski jezik,moze dva strana jezika,istorija,likovno,muzicko. pola od toga mora biti PRAKSA. postoji li predmet koji uci kako biti dobar covek koji zna sta su prave i pravilne vrednosti? postoji li predmet kako biti dobar roditelj? postoji li predmet koji uci decu nesto da rade? iz skole izlaze debili. i naravno,kad bi se pojavio neko javno da propagira promenu skolskog sistema,vlast bi ga uhapsila. jer vlast radi za strance,naravno. smesno je da kako god se okrenes,vlast je najvece zlo i najveci problem. u ovom slucaju mozda,treba krenuti od vrha.
 
40 godina deca uce jedne te iste stvari. glavni grad nigerije,najvisi vrh u aziji,matematika,fizika... decu trpaju sa previse nepotrebnih informacija i niko ziv ni da pomisli da tu nesto treba menjati.
Pa jok, treba da postanemo ono što švabe zovu "Fachidiot" - znaš samo ono što ti je neophodno za tvoje zanimanje, dalje od
toga niti vidiš, niti znaš...

iz skole izlaze debili.
Ajd, obavesti se malo koliki je izvoz Srbije u IT sektoru pre nego što nastaviš sa lupetanjima...
 
Pa jok, treba da postanemo ono što švabe zovu "Fachidiot" - znaš samo ono što ti je neophodno za tvoje zanimanje, dalje od
toga niti vidiš, niti znaš...


Ajd, obavesti se malo koliki je izvoz Srbije u IT sektoru pre nego što nastaviš sa lupetanjima...

IT ide dobro. a seljak se besi na konopcu jer ne moze svoju robu prodati. lazu na TV da su svinje iz srbije,a pre nedelju dana se umalo ne otrovah slaninom iz mesare. smrdi.
 
Covek te pobio u tvrdnji da se skoluju debili....a ko onda izvozi softver? Debili?

Sama tema je antisrpska i zauzimanje prostora na filozofiji, manjevise zasticenoj od botova....ali jadni mali bot ima problem sa shvatanjem, da se na filozofiji ne zajebavaju sa politikom.
A ko je to nama onda skolovan kao debil? Ko je to nama bio los djak i mora da stancuje svoje reklame za najgori svet srbije....m? Pa mali jadni debilcici....za razliku od pristojnih skolovanih samomislecih Srba.
 
Covek te pobio u tvrdnji da se skoluju debili....a ko onda izvozi softver? Debili?

Sama tema je antisrpska i zauzimanje prostora na filozofiji, manjevise zasticenoj od botova....ali jadni mali bot ima problem sa shvatanjem, da se na filozofiji ne zajebavaju sa politikom.
A ko je to nama onda skolovan kao debil? Ko je to nama bio los djak i mora da stancuje svoje reklame za najgori svet srbije....m? Pa mali jadni debilcici....za razliku od pristojnih skolovanih samomislecih Srba.

nisam ja bot,ne podrzavam ni jednu stranku. iz osnovne i srednje skole izlaze debili. fakultet i programiranje je vec nesto drugo. bolje da se deca od malih nogu polako uvode u IT ili bilo koji posao zanat,nego sto gube vreme kroz osnovu i srednju debilanu. i sam radim IT samostalno,zivim od toga. pa nije tema antisrpska druze,dobro je govoriti o losim stvarima jer treba valjda to nekako promeniti. treba ici ka tome.
 
nisam ja bot,ne podrzavam ni jednu stranku. iz osnovne i srednje skole izlaze debili. fakultet i programiranje je vec nesto drugo. bolje da se deca od malih nogu polako uvode u IT ili bilo koji posao zanat,nego sto gube vreme kroz osnovu i srednju debilanu. i sam radim IT samostalno,zivim od toga.
Jeste, treba zavrsiti neke skole, posle osnovne i srednje....pametni preskoce ta dva stepena i pravo na fakultet idu dsa uce....a filozofi sede u kancelariji donja vrata desno od dekana....
Kolega hekleru, mozda i nisi bot, ali sidji malo s neta i nesto nauci, pa svrati da o tome pisemo....jer ljudi koje pratis na netu nisu se dovoljno posvetili svom obrazovanju, a nisu ni dovoljno slobodni da bi mogli da misle i pisu svojim mozgom....
Ne pitaj me kako znam....
 
Poslednja izmena:
IT ide dobro. a seljak se besi na konopcu jer ne moze svoju robu prodati. lazu na TV da su svinje iz srbije,a pre nedelju dana se umalo ne otrovah slaninom iz mesare. smrdi.
Jbt, pa obavesti ministra prosvete o tome, kako su mogli da naprave takav propust u obrazovanju...
A mene bi mogao da obavestiš kakve veze ima tvoja smrdljiva slanina sa obrazovanjem dece?
 
Uzivajte u slici.

Screenshot_20210924-173030_Instagram.jpg
 
Srbija je na robiji

1.

Ja sam bio u Srbiji,
Srbija je na robiji!
Srbi sede u kafani,
što pijani što poklani.
Srbi leže pored druma
iz glava im niče šuma.
A iz svake srpske glave
Teku mutne tri Morave.

2.

Srpskog vođu Karađorđa
ubio je drugi vođa.
Mesto gde je bilo klanje
Srbi zovu Radovanje.
Ubijenom i ubici
dignuti su spomenici.
Sad se svaki Srbin bije
sa dve svoje istorije.

3.

Srbin samo iz inata
sekirčetom mlatne brata.
Dok na goblje brat se seli
Srbin sav se sneveseli.
Prazno mu u rodnoj kući
Ne može se ni s kim tući!
Žao mu je brata, svega,
i dosada izjede ga.
Mučni Srbin doseti se,
Uzme štranjku – obesi se.

4.

Sve su srpske oranice
same kao udovice.
Nit se ore, nit se žanje,
Srbije je stalno manje.
Leti jato crnih ptica
preko srpskih oranica.
I grobovi nebom lete,
pošli Srbi da se svete.

5.

Iz detinjstva vidim sliku:
lisica na drvljaniku.
Prelaz, zabran i brvine,
Srbija od hrastovine.
Duvar puko sa svih strana,
A u kući sama Nana.
Nano moja ti nas spasi,
Ne daj vatri da se gasi.

6.

Jesen kasna, zima blizu,
po tavanu miši grizu.
Gavran stresa crna krila,
ograda se iskrivila.
Sivo nebo, sivo polje,
vuk u toru jagnje kolje.
Iznad kućnog praga zmija
rep uz glavu u krug svija.
Dok se mrak za vidik hvata
Živim sebi iz inata.

7.

Pod zemljom sam ti video lice
Srbijo, zemljo, nebesnice.
Pod zemljom teku tvoje Bistrice,
Pod zemljom zvone Gračanice.
Pod zemljom mač tvoj i štit se sija
pod zemljom cela zemlja Srbija.

Petar Pajić
 
ne pratim sport,nemam nikakve idole i nikog ne uzdižem u nebesa
nikad neću igrati tenis niti imati milione dolara
i savršeno mi to ne smeta,nemam problem s tim
ako je Novak dobar u tenisu,ne znači da na njega treba da se ugledate
glumci su za mene jedina intelektualna elita u Srbiji,ali ne svi. kao i prosvetari,ali opet ne svi
skoro svi nastavnici i profesori koje sam sreo u životu su uglavnom bili pristojni,mirni i vaspitani ljudi,rado ih se sećam
žao mi je sirotinje kako se pati i još više mi je žao napuštenih pasa i mačaka
gadi mi se ova država jer ne vodi računa o životinjama i o siromašnima
nije mi žao sirotinje koja psuje i koja je zla u duši
užasno ne podnosim političare i jako bih voleo da ih smestim 30 godina na robiju,sve do jednog
ne podnosim rijaliti,kao i emisije sa poznatim ličnostima iz sveta estrade,to jest današnje muzike
gade mi se južnjaci koji u svakodnevnom govoru koriste fraze tipa "nabijem te,izedeš mi mud,pupušimi,pozdravi kevu" i slično
ova zadnja stavka ima i u Beogradu,ali verovatno u manjim količinama
Srbi mnogo psuju,ovo ne valja nikako i ne vodi nikud
što je najgore,ovo se prenelo na omladinu
omladina je nevaspitana,bezobzirna i nepismena. nisu hteli ni maske da nose u ono najgore vreme korone
jednostavno ne hebavaju nikog ni 5%,totalno u nekom svom svetu i debela ladovina
omladina mnogo psuje i ružno govori
omladina misli samo da kupi dobar auto i rešiće sve probleme u životu. a voze kao ludaci,ginu
što je opet samo dokaz da su njihovi roditelji još gori
ne pada iver daleko od klade
Sve sto si napisao,mogu da potpisem kao svoj tekst,svoje misljenje.Odlucio sam.Necu se ozeniti srpkinjom.Ozenicu se lepom Moldavkom....
 
ne pratim sport,nemam nikakve idole i nikog ne uzdižem u nebesa
nikad neću igrati tenis niti imati milione dolara
i savršeno mi to ne smeta,nemam problem s tim
ako je Novak dobar u tenisu,ne znači da na njega treba da se ugledate
glumci su za mene jedina intelektualna elita u Srbiji,ali ne svi. kao i prosvetari,ali opet ne svi
skoro svi nastavnici i profesori koje sam sreo u životu su uglavnom bili pristojni,mirni i vaspitani ljudi,rado ih se sećam
žao mi je sirotinje kako se pati i još više mi je žao napuštenih pasa i mačaka
gadi mi se ova država jer ne vodi računa o životinjama i o siromašnima
nije mi žao sirotinje koja psuje i koja je zla u duši
užasno ne podnosim političare i jako bih voleo da ih smestim 30 godina na robiju,sve do jednog
ne podnosim rijaliti,kao i emisije sa poznatim ličnostima iz sveta estrade,to jest današnje muzike
gade mi se južnjaci koji u svakodnevnom govoru koriste fraze tipa "nabijem te,izedeš mi mud,pupušimi,pozdravi kevu" i slično
ova zadnja stavka ima i u Beogradu,ali verovatno u manjim količinama
Srbi mnogo psuju,ovo ne valja nikako i ne vodi nikud
što je najgore,ovo se prenelo na omladinu
omladina je nevaspitana,bezobzirna i nepismena. nisu hteli ni maske da nose u ono najgore vreme korone
jednostavno ne hebavaju nikog ni 5%,totalno u nekom svom svetu i debela ladovina
omladina mnogo psuje i ružno govori
omladina misli samo da kupi dobar auto i rešiće sve probleme u životu. a voze kao ludaci,ginu
što je opet samo dokaz da su njihovi roditelji još gori
ne pada iver daleko od klade
Kakva je takva je, tvoja je ta Srbija ( izvinjavam se ako nije ).
Teško onom ko se svoga stidi jer takav ni tuđe neće poštovati ma koliko mu hvalospeva izrekao.
Puno je toga što ima da se lepog kaže, ali, gle čuda, to lepo niko ne vidi.
Ima i ružnog. A gde ga to nema ? U holivudskim filmovima ?


Šteta što ljudi poput Dobrice Erića žive i odu tiho. A opet, ima li šta glasnije od tišine...
 
I još reče Dobrica Erić...


Prošlo je vreme kad niko nije mogao znati šta koji narod misli o svom narodu. Ove stranice čita kojeko, bez problema da prevede na kineski, japanski, arapski, španski, nemački... i koliko već jezika postoji na svetu... Prošlo je vreme kad si pred ili u kafani pljuvao komšiju i da to ne bude ništa neobično niti ode dalje od sela.
Svi smo mi odgovorni i svakom rečju smo Srbija.
Pardon, ne svi, ali svi kojima je Srbija adresa stanovanja i svi kojima je državljanstvo R. Srbije.
Ako to nekad, ikad, shvatimo, ima nade i za neke svetlije zore.
Ponosna sam što poznajem mlade ljude koji se ne stide svoje zemlje. Veliki je teret na njihovim leđima. Veliki...
 
Kakva je takva je, tvoja je ta Srbija ( izvinjavam se ako nije ).
Teško onom ko se svoga stidi jer takav ni tuđe neće poštovati ma koliko mu hvalospeva izrekao.
Puno je toga što ima da se lepog kaže, ali, gle čuda, to lepo niko ne vidi.
Ima i ružnog. A gde ga to nema ? U holivudskim filmovima ?


Šteta što ljudi poput Dobrice Erića žive i odu tiho. A opet, ima li šta glasnije od tišine...
Vrlo cesto,imam razloga da se stidim srbije,vrlo cesto zazalim sto su me roditelji stvorili u srbiji.Ali,na moju veliku zalost,iz porodicnih razloga,ostao sam u
ovoj balkanskoj kaljuzi........
 
Naši dani

Razvilo se crno vreme opadanja,
Nabujao šljam i razvrat i poroci,
Podig'o se truli zadah propadanja,
Umrli su svi heroji i proroci.
Razvilo se crno vreme opadanja.

Progledale sve jazbine i kanali,
Na visoko podigli se sutereni,
Svi podmukli, svi prokleti i svi mali
Postali su danas naši suvereni.
Progledale sve jazbine i kanali.

Pokradeni svi hramovi i ćivoti,
Ismejane sve vrline i poštenje,
Poniženi svi grobovi i životi,
Uprljano i opelo i krštenje.
Pokradeni svi hramovi i ćivoti.

Zakovana petvekovna zvona bune,
Pobegao duh jedinstva i bog rata;
Obesimo sve praznike i tribune,
Gojimo se od grehova i od blata.
Zakovana petvekovna zvona bune.

Od pandura stvorili smo velikaše,
Dostojanstva podeliše idioti,
Lopovi nam izrađuju bogataše
Mračne duše nazvaše se patrioti.
Od pandura stvorili smo velikaše.

Svoju mudrost rastočismo na izbore,
Svoju hrabrost na podvale i obede,
Budućnosti zatrovasmo sve izvore,
A poraze proglasismo za pobede.
Svoju mudrost rastočismo na izbore.

Mesto svetle istorije i grobova
Vaskrsli smo sve pigmeje i repove;
Od nesrećne braće naše, od robova,
Zatvorismo svoje oči i džepove.
Mesto svetle istorije i grobova

Ostala nam još prašina na hartiji
K'o jedina uspomena na džinove;
Sad svu slavu pronađosmo u partiji,
Pir poruge dohvatio sve sinove.
Ostala nam još prašina na hartiji.

Pod sramotom živi naše pokolenje,
Ne čuju se ni protesti ni jauci;
Pod sramotom živi naše javno mnenje,
Naraštaji, koji sišu k'o pauci.
Pod sramotom živi naše pokolenje.

Pomrčina pritisnula naše dane,
Ne vidi se jadna naša zemlja huda;
Al' kad požar poduhvati na sve strane,
Kuda ćemo od svetlosti i od suda!
Pomrčina pritisnula naše dane.

Vladislav Petković Dis
 

Back
Top