Neko lično razmišljanje i pitanje

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Jako mi je gotivno kad tako pričam sa nekim, oni pričaju, pa krenem ja nešto da pričam i tu se onda ne nastavi dalja konverzacija u tom tonu, nego ti neko uleti sa pričom "e, meni se isto to desilo samo...", onaj deo gde ti i kad nešto hoćeš da kažeš taj neko umesto da postavi neko pitanje, kako je to bilo, šta ovo i ono oni odgovore sa "znaaaam, ih pa meni se to deset puta desilo" i nastave svoje :D

Kul su mi zato što ih smatram mentolima i onda se lagano isključim iz razgovora, možeš do sutra trljati, ja te svakako ne slušam ič :D

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.457
Nešto sam odavno primjetila i sad me jedna tema inspirisala da ovo napišem i javno na forumu. Želim da čujem i vaša razmišljanja na ovu temu. Dakle, kako ja vidim, ...

...neki ljudi imaju sposobnost da mnogo pamte, pa imaju ono što ja zovem "kvizaško znanje". I uglavnom su mnogo pričljivi, čak i suviše, što je drugačije od značenja epiteta "komunikativna osoba" jer to vuče na neki monolog, gdje ne prate sagovorniku ni šta priča, a tek ne prate mimiku niti gestikulaciju sagovornika. Tu upadaju i ljudi koji često nisu sposobni da shvate sagovornika.

A sa druge strane, postoje ljudi koji dobro uočavaju obrasce, ajmo reći imaju više "matematičku inteligenciju". I ti ljudi prate sagovornika i njegove riječi, mimiku, ....
U tu skupinu upadaju i duhovite osobe, socijalno samosvjesne i svejsne drugih. Tu upadaju i ljudi koji imaju osjećaj za druge i ljudi im često kažu da su "lagani". Tu upadaju i ljudi sa kojima drugi ljudi vole provoditi vrijeme.

Ovo nema veze sa inteovert/ekstrovert podjelom. Nema veze sa pričljivošću/šutljivošću, niti sa otvorenošću/zatvorenosti...

Da li je iko ovako nešto primjetio?
U koju skupinu biste rekli da vi više upadate? Vjerujem da većina upada u drugu, ali je i na forumu, iako sam nova, vidno i lako prepoznati ekstreme iz prve grupe, a isto tako i ljude iz druge, kojih je mnogo više, naravno

Ugodan dan želim, ljudići i ljudićke 😁
Jel ima ove nesto o sexu mozda sam propustio poentu

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Primetio sam da neki ljudi koriste razgovor kao način da istresu sadržaj svog mozga, a da ih pri tome potpuno ne interesuje šta sagovornik misli na tu temu.

Jednostavno, dođe, izblebeće šta ima i ode.
To se možda može desiti i svakome, ponekada.
Nekada samo treba neko ko će saslušati, zar ne?
Poruka je automatski spojena:

Jel ima ove nesto o sexu mozda sam propustio poentu
Na kraju je ispalo da jeste

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.150
...neki ljudi imaju sposobnost da mnogo pamte, pa imaju ono što ja zovem "kvizaško znanje". I uglavnom su mnogo pričljivi, čak i suviše, što je drugačije od značenja epiteta "komunikativna osoba" jer to vuče na neki monolog, gdje ne prate sagovorniku ni šta priča, a tek ne prate mimiku niti gestikulaciju sagovornika. Tu upadaju i ljudi koji često nisu sposobni da shvate sagovornika.

A sa druge strane, postoje ljudi koji dobro uočavaju obrasce, ajmo reći imaju više "matematičku inteligenciju". I ti ljudi prate sagovornika i njegove riječi, mimiku, ....
U tu skupinu upadaju i duhovite osobe, socijalno samosvjesne i svejsne drugih. Tu upadaju i ljudi koji imaju osjećaj za druge i ljudi im često kažu da su "lagani". Tu upadaju i ljudi sa kojima drugi ljudi vole provoditi vrijeme.

Ovo nema veze sa inteovert/ekstrovert podjelom. Nema veze sa pričljivošću/šutljivošću, niti sa otvorenošću/zatvorenosti...

Da li je iko ovako nešto primjetio?
U koju skupinu biste rekli da vi više upadate? Vjerujem da većina upada u drugu, ali je i na forumu, iako sam nova, vidno i lako prepoznati ekstreme iz prve grupe, a isto tako i ljude iz druge, kojih je mnogo više, naravno
Nije to sposobnost ,već više želja/ili ne, da se sluša sagovornik i ostvari nazovimo kvalitetna interakcija i komunikacija.Ne vidim neku povezanost sa stepenom inteligencije, memorisanja,znanjem..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.