Neko lično razmišljanje i pitanje

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
34.762
E baš sam na te mislila.
Od riječi do riječa sam saglasna. I to su poznanici koje sretnem. Nemam toliko energije da se tako maltretiram.
Pitanje je sa dobrom namjerom.

Sve si me razumio. I ja mislim da su muškarci skloniji.
Znam i jednu ženu, ali opet to je dosta manje izraženo. I zvog te žene, smatram da to što ne sluša i to što je zatvorenija, je zbog te genetike :mrgreen:
Poruka je automatski spojena:

Ta žena je radila u opštini i u sudu hahahahahahaa
Pa muskarci jesu, zato sto im seksualna egzistencija zavisi od toga koliko kvalitetno pruzaju paznju, osim ako je neki fucbaler, pa mi same prilaze. Ovo je ipak neka vrsta lova paznjom. E sad neki jbg, na startu, sta li, u ranoj mladosti prodju shok za shokom u tom soc zivotu i ne izgrade to. Ima i zena, samo kod njih je, cini mi se, malo obrnuto. Ne zbog davanja seksualne paznje vec primanja i ispoljavanja karaktera. Sad kad kazem seksualno, mislim na socio seksualno, ne konkretan cin seksa i nije samo to faktor ali i jeste bitan.
Ja na pr imam traume po opstinama i sl institucijama. Obavezno mi se naklati neka sa nadrndanim izrazom lica: nisi morao da doneses cvet i bombonjeru. Takva isto obozava da stoji na sred trotoara, glasno prica sa koleginicom, prijateljicom i ne pada joj na pamet da se pomeri prolaznicima. I kad joj kazes: pomer' se. Ona izraz lica: ijuuu.
To je i stvar kulture, neminovno. I autisticna deca se nauce ponasanju.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Pa muskarci jesu, zato sto im seksualna egzistencija zavisi od toga koliko kvalitetno pruzaju paznju, osim ako je neki fucbaler, pa mi same prilaze. Ovo je ipak neka vrsta lova paznjom. E sad neki jbg, na startu, sta li, u ranoj mladosti prodju shok za shokom u tom soc zivotu i ne izgrade to. Ima i zena, samo kod njih je, cini mi se, malo obrnuto. Ne zbog davanja seksualne paznje vec primanja i ispoljavanja karaktera. Sad kad kazem seksualno, mislim na socio seksualno, ne konkretan cin seksa i nije samo to faktor ali i jeste bitan.
Ja na pr imam traume po opstinama i sl institucijama. Obavezno mi se naklati neka sa nadrndanim izrazom lica: nisi morao da doneses cvet i bombonjeru. Takva isto obozava da stoji na sred trotoara, glasno prica sa koleginicom, prijateljicom i ne pada joj na pamet da se pomeri prolaznicima. I kad joj kazes: pomer' se. Ona izraz lica: ijuuu.
Dopada mi se tvoj način posmatranja na ovo.
Baš mi je drago da pokrenuh temu.

Saglasna sam sasvim! :-)

P.S. Hvala :-)

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145

Vidiš, tim likovima sam pokušala pomoći u tom ljubavno-seksualnom pogledu, ali baš nije išlo, nije išla ni komunikacija, izabrali su da pate. Čudno je to.

I drago mi je što ipak temu stavih u Ljubav i ses, ipak sam na kraju dobro smjestila, iako u momentu pisanja nisam ni znala hahahaha

Drago mi je što si mi ovu dvojbu razriješio. 😁

I tačno tako, sve ženstvene žene vole i žele pažnju. Tako žene i krenu o nekome razmišljati, ako ih taj ili otvreno odmjeri (što je onako baš igrački) ili ako im daje pažnju....

Čula sam da se u Kubi žene uvrijede kad im neki lik ne zvižne na cesti.
to je prirodno i volila bih da je tako i kod nas, svi bi se osjećali mnogo bolje :-)

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
34.762
Dopada mi se tvoj način posmatranja na ovo.
Baš mi je drago da pokrenuh temu.

Saglasna sam sasvim! :-)

P.S. Hvala :-)
Nema na cemu, na forumu smo da bi pricali. Uzivaj u caskanju.

Vidiš, tim likovima sam pokušala pomoći u tom ljubavno-seksualnom pogledu, ali baš nije išlo, nije išla ni komunikacija, izabrali su da pate. Čudno je to.

I drago mi je što ipak temu stavih u Ljubav i ses, ipak sam na kraju dobro smjestila, iako u momentu pisanja nisam ni znala hahahaha

Drago mi je što si mi ovu dvojbu razriješio. 😁

I tačno tako, sve ženstvene žene vole i žele pažnju. Tako žene i krenu o nekome razmišljati, ako ih taj ili otvreno odmjeri (što je onako baš igrački) ili ako im daje pažnju....

Čula sam da se u Kubi žene uvrijede kad im neki lik ne zvižne na cesti.
to je prirodno i volila bih da je tako i kod nas, svi bi se osjećali mnogo bolje :-)
Pa razlicite kulture, ali nadam se da nisam komentarom uticao na tvoju odluku u vezi ljubavnog zivota. Ipak je ovo forim i prica se vise o generalnijim stvarima.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Nema na cemu, na forumu smo da bi pricali. Uzivaj u caskanju.

Pa razlicite kulture, ali nadam se da nisam komentarom uticao na tvoju odluku u vezi ljubavnog zivota. Ipak je ovo forim i prica se vise o generalnijim stvarima.
Ahahahahahaha, jesi to stvarno pomislio da me takav muva i da se ja malo nećkam i pitam na forumu za savjet? 😂

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Ne nego sam stekao utisak da je neka takva osoba prisutna u tvom zivotu i da se na neki nacin neckas. Sto je ok da jeste.
Aha, a nije, nije.
Ne pitam na forumu ovako javno za takve savjete. To pitam ljude koje dobra znam i koji me dobro znaju.

Ovo moje je bilo više nekoo apstraktno razmišljanje o nekim pojavama. Osjećala sam da mi nije to potpun sud, pa sad zato i iznijela sud kako ga ja vidim.

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.969
Mislim da nisam dobro objasnila temu.
Ja uzimam u obzir i vaše lično iskustvo, da možda znate takve ljude koji samo ne slušaju, a mogu shvatiti.

Jedno je slušanje, i svima nam se može desiti da se nekada isključimo. I neki ne slušaju stalno.
I to je druga tema.

Ali ja baš govorim o nekoj predispoziciji i o ljudima koji imaju izrazito pamćenje, a čini mi se, manje izraženu sposobnost za neko uočavanje obrazaca kao npr. u komunikaciji i ponašanju. :-)
I tu ljudii, izgledaju da saslušaju, ali ne obrade ulaznu informaciju dobro. Ili zbog tog izrazitog pamćenja, nisu u stanju da uoče obrazac komunikacije, tj. da bi trebala biti dvosmjerna.

Ja se plašim da je to što vi kažete da "ljudi samo ne slušaju" u stvari posljedica strukture mozga. Mislim da peičamo isto, samo što ja to što oni ne slušaju druge, umaju uzrok u mozgu, da tako grubo kažem.

Ne znam da li sam dobro objasnila?

P.S. može biti i da si ti upravu, ja ne znam.
Ali pitam se, zašto onda ne nauče slušati? Na neki način, pokušavam razumjeti i navikavati se na druge. Ali sa takvim pojedincima je gotovo nemoguće razgovarati, većini ljudi.

I msm da nije dovoljno samo reći: Ne sluša.

Zašto ne sluša? To jee odlika koja se uči da bi bio prihvaćen. Isto kao i što učiš druge stvariy društveno prihvatljive, ajmo reći. :-)
Možda prosto nekome ne ide. A neko je sa druge strane, brutalno prodoran. Čita između redova. :-)
Slusam te, tj citam te ali samo sto zavrsih razgovor sa 13-godisnjakinjom koja ne slusa i mnogo mi je tesko sada da se prebacim na tvoje pitanje zasto odrasli ne slusaju. Mozda mi ovaj razgovor i upali sijalicu..

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Slusam te, tj citam te ali samo sto zavrsih razgovor sa 13-godisnjakinjom koja ne slusa i mnogo mi je tesko sada da se prebacim na tvoje pitanje zasto odrasli ne slusaju. Mozda mi ovaj razgovor i upali sijalicu..
Pubertet je baš ono, "jebajga, proće i to"

I na kraju je čova skontao na šta sam mislila. I pomogao sa objašnjenjem. 😁 Ja sam kriva što nisam specifičnije objasnila.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
34.762
Jel ja, zvog čova? :-)
Ma ne ti. Chova je pokrajinski izraz i znam da je uzet shodno slobodnom govoru, vec koleginica svojim sarkasticnim, "bravo za chovu" gde dopunjuje karikiranje mog ucestvovanja u kreiranju kontenta na forumu gde je sama zaduzena za isto po clanu 333 stava 1 26 i ti se dopunjujes ishitrenim smehom na sve to.
I stigla mi kazna za parkiranje i sad cu da budem malo sadista i drkos
Zezam se hehehehe

asd221

Veoma poznat
Poruka
14.370
Imam dobro pamcenje ali nisam pricljiva u smislu da bas sa svakim mogu da vodim razgovor, jednostavno nemam temu sa nekim ljudima, nemam tu vestinu da mogu sa svakim o svemu da pricam. Inace uvek slusam drugog kad prica cak iako me smara. Mislim da su ljudi obicno spoj te dve grupe a zavisi i kakav nam je sagovornik.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Ma ne ti. Chova je pokrajinski izraz i znam da je uzet shodno slobodnom govoru, vec koleginica svojim sarkasticnim, "bravo za chovu" gde dopunjuje karikiranje mog ucestvovanja u kreiranju kontenta na forumu gde je sama zaduzena za isto po clanu 333 stava 1 26 i ti se dopunjujes ishitrenim smehom na sve to.
I stigla mi kazna za parkiranje i sad cu da budem malo sadista i drkos
Zezam se hehehehe
Ahahahahahahahahahahahaahahaha, čova buraz, ovo je pobjeda

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.