Neke zanimljivosti o Japanu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
U Japanu je obavezno izuvanje pri ulasku u nečiji dom. Takođe, većina Japanaca ima posebne papuče za toalet. Glasno pričanje u japanskoj kulturi je neprihvatljivo. Čak i u javnom prevozu Japanci gledaju da ne koriste telefon ili da šapuću kad pričaju jedni sa drugima. Ostale zanimljivosti, običaji i navike koje možete sresti u ovoj zemlji su:

Srkanje supe je sasvim OK i smatra se da uživate u jelu.
Blagi naklon, bez rukovanja, je nešto što se očekuje prilikom pozdravljanja.
U javnom prevozu možete da očekujete da će vas neko gurati jer mu je to posao, kako bi svi stali u metro ili tramvaj.
Davanje bakšiša u restoranima i kafićima se vrlo često smatra uvredom.
Duvanje nosa u javnosti važi za ekstremno nepristojno ponašanje.
Od osobe koja je prehlađena očekuje se da u javnosti nosi hiruršku masku.
Igranje štapićima za jelo smatra se nepoštovanjem.
Rasprave o Drugom svetskom ratu nisu dobrodošle, posebno ukoliko pričate sa starijim osobama.
Japanska kuhinja se uglavnom zasniva na pirinču i morskim plodovima. Od pića možete naći gotovo sve, jer Japanci vole da konzumiraju kako alkohol, tako i bezalkoholna pića i čajeve.
Tokijo je grad sa najviše Mišlenovih zvezdica na svetu. Takođe je grad sa najviše food kornera koji su dobili ovu laskavu titulu. Najpoznatiji, koji godinama unazad ima 3 zvezdice, jeste Usukifugu Yamadaya restoran, specijalizovan za Fugu ribu.
Snalaženje u Japanu nije jezički komplikovano, ali komunikacija ume da bude. Japanci loše pričaju engleski jezik i veliki broj ljudi uopšte ne želi da komunicira na stranom jeziku. Srećom, sve table u metrou, na ulicama i železničkim stanicama imaju nazive i na engleskom

Doviđenja – Sajonara
Dobro jutro – Ohajo gozaimas
Hvala – Arigato
Molim vas – Onegajšimas
 
Tokio
destination_tokyo.jpg

Tokio sa širom okolinom je najnastanjenije mesto na svetu sa preko 38 miliona stanovnika.
Sam grad Tokio ima oko 14 miliona stanovnika.
 
moglo da nema fukušime i onih orkanskih vetrova
japan je zanimljiva zemlja po svojim specificnostima
I zemljotresa.🙂
Meni Japan djeluje kao neka druga planeta.
Salu na stranu,turisticki vjerovatno vrlo zanimljiva zemlja...ali ne znam da li bih stvarno mogla da zivim njihovim nacinom zivota.Mada mi djeluju kao nenametljivi,kulturni ,pristojni i oni koji ne zabadaju nos u tudje stvari...a to mi se svidja.🙂
 
Mada mi djeluju kao nenametljivi,kulturni ,pristojni i oni koji ne zabadaju nos u tudje stvari...a to mi se svidja.🙂
%5BUNSET%5D.gif

I totalno uvrnuti.
Ali cool su.

Jedna forumasica odlicno je opisala Japance:

nisu oni nikad bili normalni, a ovo im je došlo poslije ko kec na desetku, tu su tek popustile inhibicije...
njima je nuklearna postala opravdanje za godzillu, pedofiliju, karaoke barove i općenito njihove mutombo face, j*ebo ih haruki murakami da ih j*ebo...


UWKNYHK870aM55nqOxyZsri3eGFNOc6lMFvrLk8X8UTrbXChj_RhYEgpJHM57GFDs6_YJ4ECqKBLLEXYPWiOpEcRJIyQXM9t5uD900GzCvFIk7o2OKjaZiLNNwakoSJT23fC7TSZNOwijoFKjt7OaRIidONXU_dpeChQdA
 
Poslednja izmena:
Japanske šume

forest japan.jpg

69% Japana je pokriveno šumama.

Od 80-tih prošlog veka, ljubitelji prirode i zdravlja su počeli da promovišu "šumsko kupanje" (shinrin-yoku na japanskom). To podrazumeva provodjenje kvalitetnog vremena medju drvećem bez distrakcije (zabranjeni su mobilni telefoni). Utvrdjeno je da ovakva praksa podiže imuni sistem, smanjuje krvni pritisak, popravlja raspoloženje, podiže energiju i doprinosi boljem snu.

Provodjenje vremena u prirodi takodje potspešuje stvaranje antitela.
 
I zemljotresa.🙂
Meni Japan djeluje kao neka druga planeta.
Salu na stranu,turisticki vjerovatno vrlo zanimljiva zemlja...ali ne znam da li bih stvarno mogla da zivim njihovim nacinom zivota.Mada mi djeluju kao nenametljivi,kulturni ,pristojni i oni koji ne zabadaju nos u tudje stvari...a to mi se svidja.🙂
Teško da bih tamo mogla da živim ali imam veliku želju da odem u tu zemlju i obidjem je
 
ne mogu da tvrdim, ali mislim da to nije tacno...ako postujes njihove obicaje, postovace i oni tebe...i to je sasvim u redu....
Stvar je u tome da je taj narod nesto sasvim desto.
Ponekad pomislim da bi se lakse uklopio u Saudijskoj Arabiji, nego tamo.
Kada malo dublje zagrebes, vidis da su stvarno posebni.
Narod koji kultivira duh perfekcionizma.
 
Poslednja izmena:
Znaju ljudi se opuste i uzivaju :lol:


Bio bi diskriminiran.
Gledaj, ali ne diraj.
Sama japanska rijec za stranca, po sebi je pogrdna; barbar.

Moj drugar otisao posle srednje i skrasio se tamo, ozenio japanku, imaju dete i bas se super snasao, nema nikakvih problema, jedino je kaze napeto kad su ti zemljotresi inace sve ostalo mu je po meri.
 

Back
Top