некако научих да радим са андроидом кад нова мука ајфон

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Сећате се мојих мука са андроидима.
Возиш Фићу, некако научиш Шкоду или Голфа и сада – Ферари.
Сада добих на поклон не нов али мало коришћен PHONE 8 модел MQ7C28/A
„Јусер мануал“ се на прилику мора платити. Нешто нађох на Нету али није то.

Изгледа да је боља батерија. И камера, са 2,5 МБ фотос бољи него Леново са 8 МБ. И наводно има више меморије, силни гигабајти.
Али остало.. Ужас:
– На камери не могу да нађем режим сликања:: аутоматик, плажа, снег, облачно..
– има само ХОМЕ дугме. нема оно десно за назад и лево за отворене апликације. Тако кад негде хоћеш само корак у рикверц он те врати на почетак приче
– кад год кликнеш ХОМЕ дугме тражи ти лозинку да осветли екран
– на СЕТИНГС нема опција ЕКРАН па да одредиш кад се затамни, када да се закључа, шта је на полеђини неактивног екрана итд
– већ 5-6 пута тражи неки ID, па укуцаваш лозинку, у којој мора бити сто чуда и хијероглифа иначе каже да је преслаба. Мораш да будеш умрежен са свим чудима на Планети. Имаш иконицу за стање на светским берзама. Е баш вам хвала!
– нема иконица за интернет. него САФАРИ-Компас, време, притисак, влажност, овде, у Њујорку, Занзибару, свим градовима Планете и свих галаксија. Кад испаде, скролираш пола минуте и на самом дну: прозорче да укуцаш рецимо Гугл или неки други линк
- Уместо Gugl pleja је наравно Appl store али видим да се доста апликација плаћа.
- нема дугме за Апликаицје, чишћење кеш меморије итд..

Мене ће занимати само Voice to text не знам хоћу ли је наћи.

– Менаџер фајлова, тешко да ћу се снаћи…
IИтд..
 
већ 5-6 пута тражи неки ID, па укуцаваш лозинку, у којој мора бити сто чуда и хијероглифа иначе каже да је преслаба. Мораш да будеш умрежен са свим чудима на Планети. Имаш иконицу за стање на светским берзама. Е баш вам хвала!
Ne moras da budes umrezen sa svim tim ,ja sam kod mene podesio u startu sta mi treba a sta ne ,refreshovanje aplikacije to slobodno mozes da iskljucis .
 
Сећате се мојих мука са андроидима.
Возиш Фићу, некако научиш Шкоду или Голфа и сада – Ферари.
Сада добих на поклон не нов али мало коришћен PHONE 8 модел MQ7C28/A
„Јусер мануал“ се на прилику мора платити. Нешто нађох на Нету али није то.

Изгледа да је боља батерија. И камера, са 2,5 МБ фотос бољи него Леново са 8 МБ. И наводно има више меморије, силни гигабајти.
Али остало.. Ужас:
– На камери не могу да нађем режим сликања:: аутоматик, плажа, снег, облачно..
– има само ХОМЕ дугме. нема оно десно за назад и лево за отворене апликације. Тако кад негде хоћеш само корак у рикверц он те врати на почетак приче
– кад год кликнеш ХОМЕ дугме тражи ти лозинку да осветли екран
– на СЕТИНГС нема опција ЕКРАН па да одредиш кад се затамни, када да се закључа, шта је на полеђини неактивног екрана итд
– већ 5-6 пута тражи неки ID, па укуцаваш лозинку, у којој мора бити сто чуда и хијероглифа иначе каже да је преслаба. Мораш да будеш умрежен са свим чудима на Планети. Имаш иконицу за стање на светским берзама. Е баш вам хвала!
– нема иконица за интернет. него САФАРИ-Компас, време, притисак, влажност, овде, у Њујорку, Занзибару, свим градовима Планете и свих галаксија. Кад испаде, скролираш пола минуте и на самом дну: прозорче да укуцаш рецимо Гугл или неки други линк
- Уместо Gugl pleja је наравно Appl store али видим да се доста апликација плаћа.
- нема дугме за Апликаицје, чишћење кеш меморије итд..

Мене ће занимати само Voice to text не знам хоћу ли је наћи.

– Менаџер фајлова, тешко да ћу се снаћи…
IИтд..
Ејпл и андроид су две различите концепције. Код ејпла ти је то што ти он дозвољава а код андроида је отворени код, можеш прилагодити систем својим потребама.
Погледј овај видео,све је лепо објашњено. Укључи титлове али на енглеском. Превод на српски је рогобатан.
 
Није iOS затворен зато што је затвореног кода него зато што га је Apple тако концептирао. На пример Windows и МаcOS су софтвери затвореног кодам (власнички софтвери исправније је рећи) па не видим да постоје рестрикције као код iOS. Напросто сам Apple је закључао iOS. Могао је да буде као MacOS али није. Њихова одлука.
 
Poslednja izmena:
Није iOS затворен зато што је затвореног кода него зато што га је Apple тако концептирао. На пример Windows и МаcOS су софтвери затвореног кодам (власнички софтвери исправније је рећи) па не видим да постоје рестрикције као код iOS. Напросто сам Apple је закључао iOS. Могао је да буде као MacOS али није. Њихова одлука.
Ako mislis na podesavanje izgleda samog sistema ,ni macOS nije nista bolji ,doduse na novijim verzijama je to valjda poboljsano ,ja koristim stariji sistem ....ali jednostavno radi .
 
Прво, хвала свима!
Сликао са истих места неколико слика Лнеовом и Ајфоном Разлика драстићна.
Случајно сам нашао магнигајер, није лише у продавници кад читаш састав неког артикла
Некако сам нашао да се екран затамни не после 1 минута него рецимо после 5 мин.
Скинух неко упутство веће него Тихи Дон.
Корка по корак:
1.
Реците ми рецимо: како да нађем лампу, торч? Негде сам вртећи ове иконице био нашао да могу да изаберем две ствари које утрче на почетни екран, ако се повуку према нагоре. Тако урадим, кад ништа.
2.
Ако је неко инсталирао, која је најбоља опција, апликaција за куцање гласом, имa рaзних voice typing, speach to text itd
Рачунам да то нису исте оне са лепезе понуде андроида, које су све на бази Гугла.

За сада та два конкретна питања.
 
Није iOS затворен зато што је затвореног кода него зато што га је Apple тако концептирао. На пример Windows и МаcOS су софтвери затвореног кодам (власнички софтвери исправније је рећи) па не видим да постоје рестрикције као код iOS. Напросто сам Apple је закључао iOS. Могао је да буде као MacOS али није. Њихова одлука.
macOS je ipak zamisljen za naprednije korisnike, no ako ne znas za csrutil disable iz BIOS-a da uradis, macOS je prakticno isto kao iOS...
 
Добих овде доста уопштених одогоора. Ништа конкретно. А занимају ме баш конкректне ствари:
1. где да на камери подешавам режим сцене
2. како да нађем сијалицу, лампо, торч
3. Како да нађем оно што је у андроиду Менаџер фајлова. Рецимо, немам начин да формирам фолдере него све слике у ринфузи
4. Како да на тастатури нађем српску латиницу са сугласниицма ŠČĆĐ. Наиме, за диктирање гласом или обично куцање имам опције инглиш,. ћирилица и ошишана латиница. Када идем на "адд кибордс" добијем 3 опције латинице, AZERTY, QWERTZ, QWERTY...И нигде нема тих сугласника.
Скинуо сам упутство од 191 стране и нигде нема то што тражим.
Значи, тај Ајфон бих користио само за фотографије и куцање гласом.

Ако неко има конкрктан осговор на конкректна питања...
 
Ево, код свих је сијалица овде а код мене фокус, оно "не узнемиравај, само аларми" и сл
1662734352257.png
 
Ово је стварно дебилни систем. Добијем кабал, прикључим на комп, али једино што имам је DCIM, тј да пребацим слике на комп. А фајлове, музику са компа на ајфон-нема шансе. Треба неки глупи iTUNES и на ајфону и на компу. А нема га ни на компу ни на ајфону.
 
Ово је стварно дебилни систем. Добијем кабал, прикључим на комп, али једино што имам је DCIM, тј да пребацим слике на комп. А фајлове, музику са компа на ајфон-нема шансе. Треба неки глупи iTUNES и на ајфону и на компу. А нема га ни на компу ни на ајфону.
Moras da imas mac kompjuter za to...
 
iOS koristim od izlaska iPhone-a 4s i stvarno je sve na svom mestu.
Podešavanja su lepo organizovana i grupisana i sve opcije se mogu prilagoditi sopstvenim potrebama.
Онда ми реци на коју фору да у осмицу убацим неки фајл за компа. Кад прикаћим УСБ везу, искочи само DCIM за пребацивање слика. Нема начина да са компа убацим музику, пдф, слике, видео...
 
Без одговора, па нађох сам. Преко Мале Крсне па около-наоколо. Тј преко Shareit , Које иживљавање.
Морао да га уградим и у ајфон и у лаптоп. Сранџе.
Кад год одем ан Апплесторе, скинем једну аплиакцију, па другу одмах- е неће да може. Наново морам да се улогујем на Апле Гугл налог. А ја сам већ на налогу. . Још једно голо сранЏе.
Скидао па избацивао преко 15 опција Voice to typing или S[each to text. И ниједна нема опцију за српски. А рецимо свака има за украјински (разумео бих политичку страну да је после почетка рата, али није него раније). Има и занзибарски али нема српски. Има португалски-португалски и португалски - бразилски. Као рецимо српски, шумадијски и врањански. Или инглиш, амерички, канзаски, тексашански, аризонски.
Уградио хрватски. Сваку реч окрене на ијекавицу. а на андроиду ако си на СРБ па каже рецимо лијепо он неће превести у лепо, задржаће лијепо
Има хрватски али нема сугласникe ŠĐČĆŽ.Какав је то хрватски?

Има гомилу непотребних ствари, берзе, новчаник, глупости. И све мораш на облак-клауд.
На "Фотос" направим фолдер, убацим неке слике, онда повежем са ПЦ, али авај! Не приказује фолдер, него ринфузно све слике. И сад морам једну по једну да тражим, да бих пребацио рецимо слике са јучашњег излета. А већ има на стотине.

Онда ми кажу да је Ајфон за УСА људе, све је инстант, све се шерује, све на клоуд. Музику слушаш пар дана и идеш даље. Ко тамо слуша песме од пре 4-5 деценија?

Жао ми пријатеља који живи у УК и који ми га поклонио, очекивао одушевљење. Каже. Можеш из фотеље да плаћаш рачуне и водиш своје књиговодство!!
Е баш ти фала! Плату немам, плаћам инфостан, струју, ИПТВ и управника зграде. Ако не могу месечно пар пута да одем до поште, онда јбг..
 
Кад год одем ан Апплесторе, скинем једну аплиакцију, па другу одмах- е неће да може. Наново морам да се улогујем на Апле Гугл налог.
Ne postoji apple google nalog nego samo App Store .
Apple nema veze sa google.
 
Ne postoji apple google nalog nego samo App Store .
Apple nema veze sa google.
Добро, али је поента да сам морао 20 пута да се наново улогујем да бих скинуо 20 аплиакција за куцањ егласом. Без лог-аут у међувремену., Скинем, идем на Сторе за следећу-опет улоговање.
Одем ан сафари, хоћу на Јујтуб-опет улоговање.
Хоћу на пошту Gmail/com- опет улоговање.
 

Back
Top