• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

некако научих да радим са андроидом кад нова мука ајфон

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.142
Је ли ти ово снимак комп. или ајфона? Има на ајфону ћирилична тастатура. нема латиница са квачицама.
Уз то, половина њих нема опцију да поставиш и тастатуру да убациш барем тачку и зарез.
А оне које имају... Тачка и зарез нису на словној опцији тастатуре, него мораш да идеш на бројчану.
Дакле, на андроиду:
- куцаш гласом. На дну је тастатура, словна са тачком, зарезом, размакницом и ентером за нови ред. Тапнеш тачку, следеће слово само иде на велико слово. Микрофн није гашен, настављаш.
На ајфону:
1.. имаш само поље у које утрчавају слова док причаш. На неким немаш тастатуру уопште, а тамо где је имаш, 2. долазиш до ње тако штои додирнеш прстом место на крају текста. - Изађе тастатура.
3. Мораш да идеш на бројчану да би добио тачку или зарез.
4. Кликнеш на ДОНЕ. Враћаш се у поље за куцање.
5. Али авај! Тастатура ти искључила микрофон. Мораш да га тапнеш поново.

Дакле, 5 корака на ајфону а на андроиду један.

Збиља не знам да ли су програмери ајфона толики дудуци или су на некој хемији. Ништа, ама баш ништа није једноставно.

Осим боље камере, прави чистије снимке ништа ни принети андроиду. . Мада то и није ствар андросид-ајфон него зависи од самог телефона, а не од ОС.

4thman

Poznat
Poruka
7.376
Za tastaturu probaj da držiš taster, recimo S, i dobiješ Š u ponudi... mislim da ima to i na apple..

Skini aplikacije za to što koristiš, pa ne moraš da se loguješ opet. Mada i u browseru možeš da sačuvaš log in podatke...

Ostalo srećno. Android je bolji za korisnike a appleov ios za botove, što se tiče korišćenja pametnih telefona...

Ja imam Note9 već četvrtu godinu...
Imao sam pre i prvi mini ipad, i nekoliko iphone starijih generacija...

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.142
Za tastaturu probaj da držiš taster, recimo S, i dobiješ Š u ponudi... mislim da ima to i na apple..

Skini aplikacije za to što koristiš, pa ne moraš da se loguješ opet. Mada i u browseru možeš da sačuvaš log in podatke...

Ostalo srećno. Android je bolji za korisnike a appleov ios za botove, što se tiče korišćenja pametnih telefona...

Ja imam Note9 već četvrtu godinu...
Imao sam pre i prvi mini ipad, i nekoliko iphone starijih generacija.
Хвала, пробаћу то са С-Ш. Али ово се нисмо разумели, цитирам те: Skini aplikacije za to što koristiš, pa ne moraš da se loguješ opet.
О томе ти причам: Скинеш апликацију, некус итну, небитно . Онда централно дугме јер глупи ајфон нема дугме за назад он те врати на Аппл сторе, и опет улоговање. Да пошиздиш. За сваку нову апликацију-наново логовање.
Код андроида имаш ХОМЕ дугме, десно од њега је дугме за назад а лево је оно које тапнеш да ти прикаже отворене апликације. Наравно, није дугме него ознака на екрану, али тако кажем.. А на глупом ајфону само то ХОМЕ, које те не враћа корак назад него на почетак.
Замисли да на компу, кад си на неком сајту уместо да те врати корак назад, избаци те са целог сајта и наново стартујеш интернет.
Одем на Јујтуб на ајфону, нађем једну песму и поште нема назад, о јаду се забавим док нађем начин да тражим неку другу песму.

DarkMoon

Elita
Poruka
17.004
Је ли ти ово снимак комп. или ајфона? Има на ајфону ћирилична тастатура. нема латиница са квачицама.
Уз то, половина њих нема опцију да поставиш и тастатуру да убациш барем тачку и зарез.
А оне које имају... Тачка и зарез нису на словној опцији тастатуре, него мораш да идеш на бројчану.
Дакле, на андроиду:
- куцаш гласом. На дну је тастатура, словна са тачком, зарезом, размакницом и ентером за нови ред. Тапнеш тачку, следеће слово само иде на велико слово. Микрофн није гашен, настављаш.
На ајфону:
1.. имаш само поље у које утрчавају слова док причаш. На неким немаш тастатуру уопште, а тамо где је имаш, 2. долазиш до ње тако штои додирнеш прстом место на крају текста. - Изађе тастатура.
3. Мораш да идеш на бројчану да би добио тачку или зарез.
4. Кликнеш на ДОНЕ. Враћаш се у поље за куцање.
5. Али авај! Тастатура ти искључила микрофон. Мораш да га тапнеш поново.

Дакле, 5 корака на ајфону а на андроиду један.

Збиља не знам да ли су програмери ајфона толики дудуци или су на некој хемији. Ништа, ама баш ништа није једноставно.

Осим боље камере, прави чистије снимке ништа ни принети андроиду. . Мада то и није ствар андросид-ајфон него зависи од самог телефона, а не од ОС.
Tastatura se menja pritiskom na globus u donjem delu na iPhone ,snimak je sa Mac racunara .
Jbg vi ste mnogo razmazeni korisnici androida ,kucanje glasom ...kakav brate glas .
Ne znam sta nije jednostavno kada se instalacija vrsi najjednostavnije kao i deinstalacija jednim klikom .

DarkMoon

Elita
Poruka
17.004
Хвала, пробаћу то са С-Ш. Али ово се нисмо разумели, цитирам те: Skini aplikacije za to što koristiš, pa ne moraš da se loguješ opet.
О томе ти причам: Скинеш апликацију, некус итну, небитно . Онда централно дугме јер глупи ајфон нема дугме за назад он те врати на Аппл сторе, и опет улоговање. Да пошиздиш. За сваку нову апликацију-наново логовање.
Код андроида имаш ХОМЕ дугме, десно од њега је дугме за назад а лево је оно које тапнеш да ти прикаже отворене апликације. Наравно, није дугме него ознака на екрану, али тако кажем.. А на глупом ајфону само то ХОМЕ, које те не враћа корак назад него на почетак.
Замисли да на компу, кад си на неком сајту уместо да те врати корак назад, избаци те са целог сајта и наново стартујеш интернет.
Одем на Јујтуб на ајфону, нађем једну песму и поште нема назад, о јаду се забавим док нађем начин да тражим неку другу песму.
Za instalaciju sa App Store se podesi da ti ne trazi ponovo lozinku ,sve ima u podesavanjima ...sve sto treba.

gost 437708

Aktivan član
Poruka
1.066
Сећате се мојих мука са андроидима.
Возиш Фићу, некако научиш Шкоду или Голфа и сада – Ферари.
Сада добих на поклон не нов али мало коришћен PHONE 8 модел MQ7C28/A
„Јусер мануал“ се на прилику мора платити. Нешто нађох на Нету али није то.

Изгледа да је боља батерија. И камера, са 2,5 МБ фотос бољи него Леново са 8 МБ. И наводно има више меморије, силни гигабајти.
Али остало.. Ужас:
– На камери не могу да нађем режим сликања:: аутоматик, плажа, снег, облачно..
– има само ХОМЕ дугме. нема оно десно за назад и лево за отворене апликације. Тако кад негде хоћеш само корак у рикверц он те врати на почетак приче
– кад год кликнеш ХОМЕ дугме тражи ти лозинку да осветли екран
– на СЕТИНГС нема опција ЕКРАН па да одредиш кад се затамни, када да се закључа, шта је на полеђини неактивног екрана итд
– већ 5-6 пута тражи неки ID, па укуцаваш лозинку, у којој мора бити сто чуда и хијероглифа иначе каже да је преслаба. Мораш да будеш умрежен са свим чудима на Планети. Имаш иконицу за стање на светским берзама. Е баш вам хвала!
– нема иконица за интернет. него САФАРИ-Компас, време, притисак, влажност, овде, у Њујорку, Занзибару, свим градовима Планете и свих галаксија. Кад испаде, скролираш пола минуте и на самом дну: прозорче да укуцаш рецимо Гугл или неки други линк
- Уместо Gugl pleja је наравно Appl store али видим да се доста апликација плаћа.
- нема дугме за Апликаицје, чишћење кеш меморије итд..

Мене ће занимати само Voice to text не знам хоћу ли је наћи.

– Менаџер фајлова, тешко да ћу се снаћи…
IИтд..
sačuvaj me bože :neutral:

DarkMoon

Elita
Poruka
17.004
Preko Apple ID kreiras nalog ,tj icloud nalog i posle samo sifru i sve podesis sto ti treba .....znaci samo idi u podesavanja i sve iscackaj sta te zanima ,pusti android to je druga filozofija i drugi sistem.
Screen Shot 2022-09-17 at 7.00.11 PM.png

DarkMoon

Elita
Poruka
17.004
Ево, код свих је сијалица овде а код мене фокус, оно "не узнемиравај, само аларми" и сл
Pogledajte prilog 1219230
Ja sam imao baterijsku ,sve radilo super i mogla jacina da se podesava .
Ako koristis zadnji IOS 15 onda to nesto nije ispeglano kako treba a to je opet stariji telefon.
Ja sam koristio 14 ...

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.142
Ja sam imao baterijsku ,sve radilo super i mogla jacina da se podesava .
Ako koristis zadnji IOS 15 onda to nesto nije ispeglano kako treba a to je opet stariji telefon.
Ja sam koristio 14 ...
Има и ове сијалица али треба још једном превући нагоре. То да признам нисам знао, јер на упутству на интернету није било, него само мени после првог превлачења

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.142
Preko Apple ID kreiras nalog ,tj icloud nalog i posle samo sifru i sve podesis sto ti treba .....znaci samo idi u podesavanja i sve iscackaj sta te zanima ,pusti android to je druga filozofija i drugi sistem.
Pogledajte prilog 1223462
Па логично да сам то урадио. Али, нигде ми није понудио ову опцију, да нешто запамтим, него код скидања сваке аплиакције се наново улогујем

jolemisa

Elita
Poruka
21.704
Па логично да сам то урадио. Али, нигде ми није понудио ову опцију, да нешто запамтим, него код скидања сваке аплиакције се наново улогујем
I meni je svaki prethodni telefon bio bolji od sadasnjeg.Taman se naviknes,ono dodje vreme da mora da se menja.

DarkMoon

Elita
Poruka
17.004
Mora da ima ,meni je izbacivalo ....jedino ako nisu ukinuli tu opciju ....

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.142
Siri kod mene radi iznad ocekivanja ako znas engleski :P
Siri је да га нешто питаш на енгелском.
А о чему ја причам? О опцији да нешто диктирам на сербском. Логично је да ћу чешће писати нешто на нашки него на инглишу.

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.142
Још ово да питам: На андроиду ми се Вибер често закочи.
Да ли да га уградим у тај ајфон? Неће ли се гурати међусобно, ако га имам на компу и на два мобилна.
Онда бих га избацио из андроида али не знам да ли бих морао да ајфон синхронизујем са компом.

Иначе, причах са поклонодавцем ајфона. Причам како слике у ајфону (а има чак 256 ГБ) могу да сложим у фолдере, али када повежем са компом, приказује их ринфузно.
Човек каже да се то код њега не дешава. Наиме, он је када је набавио нови ајфон прешао на Мекинтош и напустио Микрософт..

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.