Quantcast

Nekad braca - Vlade Divac i Drazen Petrovic

TEP3A

Aktivan član
Poruka
1.261
Tipicna americka produkcija. Kao Divac se susrece sa svojim drugovima iz reprezentacije i priseca se svega...
Na momente drame vise nego sto bi trebalo, ali dobro...
Takodje vidim da Ameri i dalje ne propustaju da ubace u film kad neko krene da brise oci od suza...
Pored svega toga - interesantan film...

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
A u vise sa ovom dvojicom.Divac bi izgleda lakse prezalio brata nego ovog ustasu.
Ne nasedaj na americke fore. To su oni tako pokusali da prikazu sa svojim preterivanjem. Divac na mene nije ostavio takav utisak. U svakom slucaju Divac je pokazao da je covek. A i lepo je sto smo mogli da vidimo ko su oni, koji su podlegli propagandi koja je onomad vladala u njihovoj zemlji, pa su se bez ikakvog razloga odrekli prijatelja, sa kojima su proveli mnoge godine i doziveli mnogo stvari. ;)

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
Bezbednosnih razloga??? Da ga ustaska dijaspora ne navata u Americi? :roll:
Rekao je manje-vise jasno da su mu preko telefona iz domovine govorili da ne zele da ga vidjaju da se druzi sa Srbinom (=Divcem).
Radja je jos iole ispao korektan naspram ove dvojice. Generalno, najvise govori scena kada Divac hoda Zagrebom, a onaj mali ustasa kaze da je on cetnik (doduse iza ledja, i nikad u lice). To oslikava sve njih tj. vecinu njih najbolje ;) Cast izuzecima...

TEP3A

Aktivan član
Poruka
1.261
Bezbednosnih razloga??? Da ga ustaska dijaspora ne navata u Americi? :roll:
Rekao je manje-vise jasno da su mu preko telefona iz domovine govorili da ne zele da ga vidjaju da se druzi sa Srbinom (=Divcem).
Radja je jos iole ispao korektan naspram ove dvojice. Generalno, najvise govori scena kada Divac hoda Zagrebom, a onaj mali ustasa kaze da je on cetnik (doduse iza ledja, i nikad u lice). To oslikava sve njih tj. vecinu njih najbolje ;) Cast izuzecima...
Pa dobro... tesko je generalizovati. Neko bi na osnovu tvoje izjave mogao reci da mi sve njih smatramo ustasama. Mada, bilo kako bilo, i ja imam taj utisak o njima o kom ti govoris; dovoljno je jednu utakmicu pogledati.
Reklo bi se da je kod nas bar za nijansu bolje...
Ko je ono bio na oprostajnoj utakmici Sase Djordjevica? Kukoc? Covek je dobio ovacije.

lokateli

Veoma poznat
Poruka
13.068
na mene je, pored Divca, najjači utisak ostavila Draženova majka .... sjajna žena, zaista....
što se tiče prestanka druženja Hrvata sa Divcem..... možemo mi da palamudimo koliko hoćemo, al' bila su to jako zaebana vremena i jako zaebane propagande.... Kukoč i Rađa su bili na sigurnom, po raznim Amerikama, ali njihove porodice nisu.....
a zastava............ Divcu to nije trebalo, a toga je i sam postao svestan...... u trenutku slavlja zbog osvojenog zlata, on nalazi za shodno da se spusti na nivo šabana koji maše hrvatskom zastavom... aj da je tu zastavu uzeo u ruke neko od igrača, tada bi Divčev popizd bio na mestu....

crni lepotan

Elita
Poruka
21.390
na mene je, pored Divca, najjači utisak ostavila Draženova majka .... sjajna žena, zaista....
što se tiče prestanka druženja Hrvata sa Divcem..... možemo mi da palamudimo koliko hoćemo, al' bila su to jako zaebana vremena i jako zaebane propagande.... Kukoč i Rađa su bili na sigurnom, po raznim Amerikama, ali njihove porodice nisu.....
a zastava............ Divcu to nije trebalo, a toga je i sam postao svestan...... u trenutku slavlja zbog osvojenog zlata, on nalazi za shodno da se spusti na nivo šabana koji maše hrvatskom zastavom... aj da je tu zastavu uzeo u ruke neko od igrača, tada bi Divčev popizd bio na mestu....
e moj lokateli, prejabala bi ona tebe samo tako :neutral:
pogledaj ti nju malo bolje

Bezbednosnih razloga??? Da ga ustaska dijaspora ne navata u Americi?
Radja je jos iole ispao korektan naspram ove dvojice. Generalno, najvise govori scena kada Divac hoda Zagrebom, a onaj mali ustasa kaze da je on cetnik (doduse iza ledja, i nikad u lice). To oslikava sve njih tj. vecinu njih najbolje Cast izuzecima...
meni je najsimpaticnija ona scena kad dva klinca idu Divcu u susret i prepoznaju ga kad prodje pored njih :D

lokateli

Veoma poznat
Poruka
13.068
e moj lokateli, prejabala bi ona tebe samo tako :neutral:
pogledaj ti nju malo bolje
pa ne znam kako misliš da bi me prejebala :lol:
nisam je do sad nigde video niti čuo njene izjave, sem toga što sam video u ovom filmu .... i tu mi deluje skroz ok ... ceni Divca, kaže da je on njenom sinu značio više od nje same kad je otišao u Ameriku, ima jedan extra komentar Divcu na kraju "niste vi krivi" (u vezi njihove svađe)....

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
@TEP3A: ja sam rekao "cast izuzecima". I dalje stojim iza toga da su mnogo opterecina Srbima, da nas mrze, da bi nam zabili noz u ledja cim bi im okrenuli ista (sto je bio vise puta slucaj u proslosti) itd.

@crni lepotan: slazem se sa tobom u vezi Drazenove keve. Ne treba pasti na te fore.

@lokateli: bas lepo od nje...nismo znali da Divac nije kriv, morala je ona da mu kaze i oprosti mu grehe. Dobro nije rekla da je Divac kriv i za njegov udes i smrt. :roll:

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
znači, ako se žena postavila korektno i ako je sve što je rekla bilo ok, onda ne valja jer joj ne bi trebalo verovati, tj. licemerna je i podla ... :lol:
Svako dozivljava subjektivno to "postavljanje". A korektnost je minimalac onoga sto treba da pokaze. Najbolje da je ispljuvala Divca sa sve Srbima generalno i optuzila ih za raspad Jugoslavije i Drazenovu smrt. Mislim, ovo tvoje mi zvuci bezveze skroz...kao da je ona potegla i iscimala se da uspostavi kontakt sa Divcem, a ne obrnuto. Trebao je valjda da klekne i da joj ljubi noge ili sta? Ne kapiram j*bote.

lokateli

Veoma poznat
Poruka
13.068
Svako dozivljava subjektivno to "postavljanje". A korektnost je minimalac onoga sto treba da pokaze. Najbolje da je ispljuvala Divca sa sve Srbima generalno i optuzila ih za raspad Jugoslavije i Drazenovu smrt. Mislim, ovo tvoje mi zvuci bezveze skroz...kao da je ona potegla i iscimala se da uspostavi kontakt sa Divcem, a ne obrnuto. Trebao je valjda da klekne i da joj ljubi noge ili sta? Ne kapiram j*bote.
a ja ne kapiram šta ti toj ženi zameraš...
aj reci 1 ebenu reč koju je izgovorila a da nije na mestu... ili 1 njen postupak koji ti se nije dopao....

Wade 94

Primećen član
Poruka
837
@TEP3A: ja sam rekao "cast izuzecima". I dalje stojim iza toga da su mnogo opterecina Srbima, da nas mrze, da bi nam zabili noz u ledja cim bi im okrenuli ista (sto je bio vise puta slucaj u proslosti) itd.

@crni lepotan: slazem se sa tobom u vezi Drazenove keve. Ne treba pasti na te fore.

@lokateli: bas lepo od nje...nismo znali da Divac nije kriv, morala je ona da mu kaze i oprosti mu grehe. Dobro nije rekla da je Divac kriv i za njegov udes i smrt. :roll:
Ja mislim da je zena bila sasvim iskrena,kao i Drazenov brat....Pa mogli su 'ladno da mu kazu:"Necemo da snimamo film" i cao,ali nisu....Mislim da je jedan deo Hrvata opterecen Srbima,kao sto su i neki Srbi optereceni Hrvatima,ali mislim da ovaj film treba da koliko-toliko smiri strasti i bude korak ka pomirenju ova dva dela ustvari jednog istog narodaa......

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
polako sa ovim jedan isti narod
o tome oni ne razmisljaju, a trebalo bi mi da smo se opametili

sto se tice Drazenove majke, jedna je stvar ona koju ovde prica, a druga je ona koju nosi u sebi
Nikada se necemo ni opametiti, brate. Vidis da su se neki identifikovali sa Drazenovom kevom vise nego sa Divcem. Valjda je ovaj drugi malo ucinio za Srbiju, a verovatno je i ratni zlikovac (vidis da fura bradu, ma cetbik bre) :mrgreen:

Jadni smo mi dok smo ovakvi kakvi smo...bedni, jadni, moze svako da nas j*be u glavu, a mi da trazimo jos. Takvi smo g*vnasti, prosto i jednostavno.

Ma sta bre ja kome da objasnjavam sta mislim o njegovoj kevi i Hrvatima generalno. Ja sam vec sve napisao. Cast im na izuzecima, ali bonus su ispunili (da se drzimo basketaskog recnika). ;)

lokateli

Veoma poznat
Poruka
13.068
Nikada se necemo ni opametiti, brate. Vidis da su se neki identifikovali sa Drazenovom kevom vise nego sa Divcem. Valjda je ovaj drugi malo ucinio za Srbiju, a verovatno je i ratni zlikovac (vidis da fura bradu, ma cetbik bre) :mrgreen:

Jadni smo mi dok smo ovakvi kakvi smo...bedni, jadni, moze svako da nas j*be u glavu, a mi da trazimo jos. Takvi smo g*vnasti, prosto i jednostavno.

Ma sta bre ja kome da objasnjavam sta mislim o njegovoj kevi i Hrvatima generalno. Ja sam vec sve napisao. Cast im na izuzecima, ali bonus su ispunili (da se drzimo basketaskog recnika). ;)
možda ti kad gledaš nešto na tv-u ili kompu, moraš da se identifikuješ sa nekim likom :lol: tako sam se i ja kao klinac, uvek uživljavao u lik nekog žeščeg baje dok gledam film, pa ga čak i oponašao :lol: al' dobro, to je bilo baš ranije, kad sam imao 7-8 godina.... već odavno sve što vidim i čujem po tim medijima, gledam svojim očima i razmišljam o tome svojom glavom, bez predrasuda ;)
ono što je jako smešno, je tvoj trip da su Divac i Petrovići na suprotstavljenim stranama u ovoj priči, a nisu uopšte, verovao ti ili ne, iako su različitih nacionalnosti ....
lično sam ponosan na to što sam Srbin, a tebe žalim što se zbog pripadnosti mom narodu osećaš nepametno, bedno, jadno i govnasto.... mada me ne čudi, s obzirom da si ograničen k'o kutija :lol:
ne moraš da objašnjavaš šta misliš o Draženovoj kevi i Hrvatima generalno, jer me zabole šta misliš :lol: .... al' onda lupetaj tako za svoj groš, nemoj me prvi kvotovati, jer nisam ni ja tebe ... ja nisam ni čitao šta je ko pisao, već sam rekao svoje mišljenje o temi ... a ti se napravio pametan pa prokomentarisao sve koji su pisali ...... pa posle kad te čovek nešto pita, ti nećeš da odgovoriš, nego tražiš istomišljeničke postove i onda pljuješ po onima s kojima ti je navodno ispod časti da pričaš ....... e vidiš, to je em jadno, em bedno, em govnasto ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.