Neka vrsta zrtvovanja...

Poruka
86
Koliko je to ispravno, recimo da uradite nesto sto vam se ne radi, nemate zelju, a ipak uradite zbog vaseg decka/devojke koju volite neizmerno?
Recimo, nije vam do izlaska ili vodjenja ljubavi ili shetanja ili tako necega, a on/ona ima veliku zelju za necim od toga, hocete li ipak izaci ili voditi ljubav ili shetati ili bilo sta sto se njoj/njemu radi? Recimo, zrtvovati se na neki nacin kako bi njoj/njemu udovoljili!?
 
Koliko je to ispravno, recimo da uradite nesto sto vam se ne radi, nemate zelju, a ipak uradite zbog vaseg decka/devojke koju volite neizmerno?
Recimo, nije vam do izlaska ili vodjenja ljubavi ili shetanja ili tako necega, a on/ona ima veliku zelju za necim od toga, hocete li ipak izaci ili voditi ljubav ili shetati ili bilo sta sto se njoj/njemu radi? Recimo, zrtvovati se na neki nacin kako bi njoj/njemu udovoljili!?

pa hocu, sto da necu, i on meni cini ustupke i to koje! ponekad sam kao razmazeno dete i bas ume da bude sav dobar i da mi izadje u susret.
 
Nista ne treba raditi na silu

Nisam mislio na silu, niko nikog ne tera ni na sta... Samo ako hoce, ali njoj pada to tesko da prosetamo, jer nije raspolozena,a ja gorim od zelje da prosetamo. Uzeo sam shetnju kao banalan primer, ne radi se o tome u sustini, vec uopste o tom nekom zrtvovanju, znaci uradis ponekad nesto za sta i nisi raspolozena ali zelis da udovoljis svom decku!
 
Koliko je to ispravno, recimo da uradite nesto sto vam se ne radi, nemate zelju, a ipak uradite zbog vaseg decka/devojke koju volite neizmerno?
Recimo, nije vam do izlaska ili vodjenja ljubavi ili shetanja ili tako necega, a on/ona ima veliku zelju za necim od toga, hocete li ipak izaci ili voditi ljubav ili shetati ili bilo sta sto se njoj/njemu radi? Recimo, zrtvovati se na neki nacin kako bi njoj/njemu udovoljili!?

Naravno, podrazumjeva se jer uzajamno to ide i oni tako to za tebe urade, dadnu ako im se ne da, ili idu na mjesta na koja im se ne ide, normalna prirodna pojava..koja se zzove ljubav!:D
 
pokucam joj na vrata, ona ih otvori...pogledam je kao distancirani smeker uz komentar: Ciao bella, come va?
Ona uhvati moju kravatu ne skidajuci pogled sa ociju i lagano me uvuce u svoje carstvo mirisa i cveca!
Potom ja prilazem svoje dragoceno vreme kao zrtvu koja ce se pokoriti toj pomahnitaloj lavici, jer znam kolik joj to znaci!
 
Nisam mislio na silu, niko nikog ne tera ni na sta... Samo ako hoce, ali njoj pada to tesko da prosetamo, jer nije raspolozena,a ja gorim od zelje da prosetamo. Uzeo sam shetnju kao banalan primer, ne radi se o tome u sustini, vec uopste o tom nekom zrtvovanju, znaci uradis ponekad nesto za sta i nisi raspolozena ali zelis da udovoljis svom decku!


Управо си одговорио.

Није то жртвовање. Ми смо то одабрали својом вољом, значи имамо разлог зашто смо то урадили. Можда не шетамо зато што желимо да шетамо, али шетамо зато што из те радње ипак извлачимо нешто лепо за себе - добијамо задовољство особе која нам је драга. Значи, ипак то радимо због себе и свог задовољства, а не због другог.
Чак и да то радимо само да бисмо избегли чантрање - опет то радимо због себе, јер смо проценили да нам је лакше да истрпимо шетњу, него гунђање.

Значи, све што радимо - ипак радимо због себе!
 
.Mislim da je sasvim lepo izaci dragoj osobi u susret.Otici u setnju ako ti se bas ne ide,izaci uvece u grad iako mozda bih pre ostala kod kuce........To po meni nije neko specijalno zrtvovanje to je samo neki oblik paznje.I paznja te vrste meni beskrajno znaci.Osecam se divno kada je moj decko pazljiv na takav nacin.I ja se takodje osecam dobro kada vidim da mu prija to.Naravno,ne treba ni u cemu preterivati,pa ni u ovakvoj,maloj,slatkoj paznji,jer ona bas zato postoji-da bi smo uzivali u njoj obostrano i cenili je.Ako neko stalno ocekuje da mu ovaj drugi uvek izadje u susret,naprimer da izadje u grad,a mrtav je umoran,onda je to vec nije to.
 
Meni je uvek bilo nejasno kako se to neko zrtvuje za nekoga.

Фазон је у томе што је ''жртвовање'' јако добро средство за манипулацију. Увек имаш материјала да неком пребациш:''А ја сам се жртвовао због тебеее, а ти мени тако враћаш!!!'', или бар да у својим очима добијеш ореол мученика и да ти то даје осећај више вредности...:roll:
 
Фазон је у томе што је ''жртвовање'' јако добро средство за манипулацију. Увек имаш материјала да неком пребациш:''А ја сам се жртвовао због тебеее, а ти мени тако враћаш!!!'', или бар да у својим очима добијеш ореол мученика и да ти то даје осећај више вредности...:roll:

U redu je kad neko prica o zrtvovanju, to sam cula, i jasno mi je da se radi o manipulaciji. Ali kako se stvarno to neko zrtvuje? Sta radi? Kako se ponasa?
 
Фазон је у томе што је ''жртвовање'' јако добро средство за манипулацију. Увек имаш материјала да неком пребациш:''А ја сам се жртвовао због тебеее, а ти мени тако враћаш!!!'', или бар да у својим очима добијеш ореол мученика и да ти то даје осећај више вредности...:roll:

jeste, to pateticne mucenice koje prave da druga strana ima nemirnu savest a one jadne, svetice, zrtvovale se za njega, bla bla. gadi mi se to. ja najvise volim kad mi prinose zrtvu na dar;)
 

Back
Top