Quantcast

Neka društvena pravila koja mi tek sad postadoše jasna

zxy

Veoma poznat
Poruka
13.817
Kad u jednom društvu počne raslojavanje to se ne zaustavlja,ide do apsurda;stvar može da promeni samo revolucija ali na to se danas ne računa
Kad u jednoj društvenoj organizaciji počne propadanje to ide do kraja ,do dna..Da zaustavi to može samo neka sila sa strane ali one jedva čekaju kao lešinari da iskoriste to za sebe.Preostaje samo viša sila ...da se nadamo..
Šta da se radi? Tako menščini stoje stvari...ali tu su igrice,filmovi,klubovi,tv sa bezbroj kanala,da se čovek zabavi...

Poslednja izmena:

Andrej Bolkonski

Domaćin
Banovan
Poruka
4.239
zxy ---Nama,nasem drustvu i drzavi u celini,nije potrebna revolucija. Nama treba evolucija,u smislu podiznja nivoa kulture,i to iz svih oblasti
.Prvo bi trebalo podici nivo na polju kulture ponasanja.Bio sam skoro sa svojom verenicom u Budimpesti.Zakupili smo jedan privatni apartman.
Kada smo izlazili iz stana,kada bi se mimoisli sa nekim muskarcem (ili deckom-devojcicom),obavezno je pozdravljanje u hodu.Ono sto me je
zaista odusevilo,muskarci cak i oni sredovecni,mojoj devojci su na madjarskom,obavezno rekli kao pozdrav: "ljubim ruke". Kao kontra primer,u zgradi
u kojoj stanujem u Beogradu,prilikom voznje liftom,od sprata do sprata,niko se nikom ne javlja,ne kaze ni reci...Da li smo mi zreli za EU,cak i po
ovom za mnoge sporednim pitanjem....mislim da nismo,i da u skoroj buducnosti,necemo ni biti...

zxy

Veoma poznat
Poruka
13.817
zxy ---Nama,nasem drustvu i drzavi u celini,nije potrebna revolucija. Nama treba evolucija,u smislu podiznja nivoa kulture,i to iz svih oblasti
.Prvo bi trebalo podici nivo na polju kulture ponasanja.Bio sam skoro sa svojom verenicom u Budimpesti.Zakupili smo jedan privatni apartman.
Kada smo izlazili iz stana,kada bi se mimoisli sa nekim muskarcem (ili deckom-devojcicom),obavezno je pozdravljanje u hodu.Ono sto me je
zaista odusevilo,muskarci cak i oni sredovecni,mojoj devojci su na madjarskom,obavezno rekli kao pozdrav: "ljubim ruke". Kao kontra primer,u zgradi
u kojoj stanujem u Beogradu,prilikom voznje liftom,od sprata do sprata,niko se nikom ne javlja,ne kaze ni reci...Da li smo mi zreli za EU,cak i po
ovom za mnoge sporednim pitanjem....mislim da nismo,i da u skoroj buducnosti,necemo ni biti...
Samo toliko ,a znaš li šta je sve potrebno za to ...ali ja nisam ni mislio samo na naše društvo.Odjednom mi se učinilo da su ta pravila opšte važeća pa sam ih zabeležio i baš kad htedoh da ih izbrišem videh tvoj komentar zbog koga ostavih post.:D:ok:

zxy

Veoma poznat
Poruka
13.817
Ovo što sam zabeležio nije neka pamet mada uklapa se u ono što je Špengler rekao za civilizacije;kad krenu nizbrdo nema im spasa.Značajno za mene je to što sam ja to napisano gledao svojim očima,decenijama unazad;Gledao sam kako propada velika firma u kojoj sam radio,i još mnogo šta drugo što je propadalo dugo polako ali sigurno i uočio ta pravila.Mogao bih da navedem bezbroj primera za to širom sveta ali koga interesuje taj vidi i sam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.