Neizivljenost

bezimeni1

Aktivan član
Poruka
1.858
Kako resiti taj problem ako si svasta propustio u mladosti? Da li je moguce nadoknaditi bogat ljubavni i drustveni zivot, zabavljanja, provode, u starijim ili starim godinama?

Mislim da propustenost pravi trajnu glad za tim. Kad bi se stvorila prilika posle nekoliko godina bi to dosadilo. Ali, to nije to, posle nekog vremena "odmora" vratila bi se ponovo jednaka potreba za tim, i tako ciklicno. Ostala bi trajna povecana potreba za tim sa povremenim oscilacijama.

Kako to izvoditi u starim godinama a da to ne bude osudjujuce od strane drugih?

Da li ljudima sa starenjem biva privlacna i seksi sopstvena generacija? Mislim, izmedju ostalog, i bas na to 'seksi', ne samo na neke apstraktnije delove privlacnosti. Kao sto su mi sada privlacne devojke, da li ce mi na potpuno isti nacin biti privlacne bake, ukljucujuci i fizicki, ako ja budem deda? Nije glupo pitanje, mozda se sa starenjem menja ukus a ja se sve plasim da mi nece biti privlacna stara generacija kao sto mi sada nije privlacna. Mozda se menja, nisu mi nesto narocito privlacne one od 20 godina iako su mi ranije bile, vise su mi sada privlacne one tako nekih mojih godina, ali ne znam kako ce biti kad budem bio star. Imam li nade?

Mislim, finansije, egzistencija, svrsishodnost su bitni za zivot, ali i ovo cini zivot i cini ga mnogo lepsim, bez toga je cesto prazno prezivljavanje.

Nisi propustio nego ti nije bilo dopušteno, plus možda nisi bio nadaren, smeo, mogao, hteo;
Ne žali za time, tako je jedino moralo biti.
Hajde da živimo sada i razmišljamo šta sada možemo da uradimo umesto da mislimo o onome što smo tamo nekad mogli.
Prošlost je dobrodošla sve dok nas ne proganja.
Ako si ostao dužan prošlosti... dug moraš da odužiš, a to pitaj učenije i duhovnije od svih nas na Forumu kako.

Poslednja izmena:
Мислим да је то до природе човека. Неко се роди стармал а неко никада не сазри. Што не значи да је потреба за друштвеним животом незрелост, него зависи како се она испољава. Једно је активан живот а друго инфантилност.

Обзиром да сам рано постала мама и била окренута детету када је моја генерација највише лудовала, често се срећем са тим питањима. Јел ти недостаје? Да ли се кајеш? Како си надокнадила?
А ја те сукобе у себи никада нисам имала. Нити сматрам да сам ишта пропустила. Врло сам задовољна својим друштвеним животом и тада и сада.

Neznam koliko godina sad imaš, ali zašto razmišljaš o tome i o starosti?
Meni nije lijepo za vidjeti kada se neko ponaša "kao pušten-a sa lanca" ma koliko godina da ima. Za ljubav, druženja, nove početke nikad nije kasno. Živi i uživaj, to vrijeme se zove SAD :).
30 imam. Zato sto necu skoro to uspeti, ako cu uopste ikad. Bar da imam nade za starost i da ce me isto to mozda cekati. Da toga ne bi bilo u starosti treba se iziveti kao mlad.

30 imam. Zato sto necu skoro to uspeti, ako cu uopste ikad. Bar da imam nade za starost i da ce me isto to mozda cekati. Da toga ne bi bilo u starosti treba se iziveti kao mlad.
Pa nisu ti to neke godine, koliko voliš ljepote, druženja i provoda je pred tobom. Samo ne treba tako razmišljati kao ti....neću skoro, možda i nikada. Šta uopšte ti i podrazumjevaš da se iživiš? Kao oni što rade u dvadesetim? To ne da nije izvedbeno moguće, samo ti nije isti mentalni sklop, pa ne bi bio ni isti doživljaj kao njima.
Zreliji si, ali možeš itekako uživati, proživjeti u životu, ljubavi, druženjima. Možda ne luđe, ali sadržajnije svakako.

Kako resiti taj problem ako si svasta propustio u mladosti? Da li je moguce nadoknaditi bogat ljubavni i drustveni zivot, zabavljanja, provode, u starijim ili starim godinama?

Mislim da propustenost pravi trajnu glad za tim. Kad bi se stvorila prilika posle nekoliko godina bi to dosadilo. Ali, to nije to, posle nekog vremena "odmora" vratila bi se ponovo jednaka potreba za tim, i tako ciklicno. Ostala bi trajna povecana potreba za tim sa povremenim oscilacijama.

Kako to izvoditi u starim godinama a da to ne bude osudjujuce od strane drugih?

Da li ljudima sa starenjem biva privlacna i seksi sopstvena generacija? Mislim, izmedju ostalog, i bas na to 'seksi', ne samo na neke apstraktnije delove privlacnosti. Kao sto su mi sada privlacne devojke, da li ce mi na potpuno isti nacin biti privlacne bake, ukljucujuci i fizicki, ako ja budem deda? Nije glupo pitanje, mozda se sa starenjem menja ukus a ja se sve plasim da mi nece biti privlacna stara generacija kao sto mi sada nije privlacna. Mozda se menja, nisu mi nesto narocito privlacne one od 20 godina iako su mi ranije bile, vise su mi sada privlacne one tako nekih mojih godina, ali ne znam kako ce biti kad budem bio star. Imam li nade?

Mislim, finansije, egzistencija, svrsishodnost su bitni za zivot, ali i ovo cini zivot i cini ga mnogo lepsim, bez toga je cesto prazno prezivljavanje.
Мислим да то зависи од особе до особе.Неки се никад не иживе до краја,а некима је довољно само пар година у раној младости.
Ако се нисте још иживели,а имате више од 30 година,то би требало да буде умерено.
Свакако мислим да се може надокнадити,али без претеривања.

Da li one koji te ignorisu treba potpuno sutnuti i isto ih tretirati kao i one koji te otvoreno odbacuju? Ali, recimo, verovatno bi svi takvi bili u fazonu "sta ti je, preterujes" da im to otvoreno kazes. Recimo, vise godina si se svima prvi javljao, cim si prestao, niko vise tebi da se javi. Jel to isto kao i otvoreno odbacivanje, sa takvima ne treba vise nista ni pokusavati? Ali nisam siguran da li je skroz tako. Sta ako su to bas svi ljudi? Lako bih ja sve one sutnuo da imam nove ljude sa kojima bih mogao da budem prijatelj.

Da li one koji te ignorisu treba potpuno sutnuti i isto ih tretirati kao i one koji te otvoreno odbacuju? Ali, recimo, verovatno bi svi takvi bili u fazonu "sta ti je, preterujes" da im to otvoreno kazes. Recimo, vise godina si se svima prvi javljao, cim si prestao, niko vise tebi da se javi. Jel to isto kao i otvoreno odbacivanje, sa takvima ne treba vise nista ni pokusavati? Ali nisam siguran da li je skroz tako. Sta ako su to bas svi ljudi? Lako bih ja sve one sutnuo da imam nove ljude sa kojima bih mogao da budem prijatelj.
Bezimeni ti si samo depresivan ! Prvo to reši ?
Za sve postoji vreme pod ovom kapom nebeskom
Život se živi i iživljava dok si mlad , a mlad si !
Ne kukaj nad životom , zgrabi ga u ruke i živi ga
Sramotno je to ako to budeš radio u 60-70 joj godina onda treba da te krasi smireost , mudrost i odmerenost .
Normalno ako si na vreme proživeo što se trebalo proživeti kroz proces adolescencije , starenja sazrevanja i sticanja iskustva
Sad u 30 im ti je najbolje vreme za to !
To se ne uči na internetu i mobilnom telefonu !

Plasim se da cu mozda steci mogucnost tek u statosti a to je puno nezgodno tada, trenutno nemam uopste mogucnosti i samo cekam. Cak ni sada ne mogu sve pod istim uslovima i okolnostima kao da imam 20, ali nista se jos nece promeniti sigurno ni za 10, 20 godina. Sa 20 godina napredujete u zivotu slicno zajedno sa svojom generacijom, idete u skolu ili na faks, sa 30 ili 40 zaradjujete i sticete a tada dolazi propalost u zivotu u odnosu na druge, u kasnijim godinama imaju i daleko veca ocekivanja od tebe, takve okolnosti ne mogu da se vrate nazad, mozes i da se razbolis u medjuvremenu i zauvek je zatvorena svaka mogucnost i za sta a sve si propustio. Ne mozes sa 30 godina da se vacaris na poslu, a mnogi zameraju ako zivis sa roditeljima i sl.

Poslednja izmena:
Plasim se da cu mozda steci mogucnost tek u statosti a to je puno nezgodno tada, trenutno nemam uopste mogucnosti i samo cekam. Cak ni sada ne mogu sve pod istim uslovima i okolnostima kao da imam 20, ali nista se jos nece promeniti sigurno ni za 10, 20 godina. Sa 20 godina napredujete u zivotu slicno zajedno sa svojom generacijom, idete u skolu ili na faks, sa 30 ili 40 zaradjujete i sticete a tada dolazi propalost u zivotu u odnosu na druge, u kasnijim godinama imaju i daleko veca ocekivanja od tebe, takve okolnosti ne mogu da se vrate nazad, mozes i da se razbolis u medjuvremenu i zauvek je zatvorena svaka mogucnost i za sta a sve si propustio. Ne mozes sa 30 godina da se vacaris na poslu, a mnogi zameraju ako zivis sa roditeljima i sl.
Ponašaš se kao da se miriš sa stanjem status kvo
strah te od promena i neizvesnosti , ne želiš da promeniš svoju "zonu konfora " odgovara ti takvo stanje izgleda ?
Ja sam bio u 30. im zaposlen i imao dobru platu , živeo život punim plućim
Nisam se mirio ni sa time želeo sam još bolje , rasprodao sve i otišao grlom u jagode u Austriju , zatim Italiju , Ukrainu.......
Moraš malo reskirati u životu , ako ti takvo stanje ne odgovara pravi neke promene .
promene ti donose 2 izbora :
Na bolje ili na još gore !
Ako je na bolje OK je
Ako je na gore -opet praviš promene
"Hrabre prati sreća" cena je nekada previsoka , ali moraš pokušati !

Ponašaš se kao da se miriš sa stanjem status kvo
strah te od promena i neizvesnosti , ne želiš da promeniš svoju "zonu konfora " odgovara ti takvo stanje izgleda ?
Ja sam bio u 30. im zaposlen i imao dobru platu , živeo život punim plućim
Nisam se mirio ni sa time želeo sam još bolje , rasprodao sve i otišao grlom u jagode u Austriju , zatim Italiju , Ukrainu.......
Moraš malo reskirati u životu , ako ti takvo stanje ne odgovara pravi neke promene .
promene ti donose 2 izbora :
Na bolje ili na još gore !
Ako je na bolje OK je
Ako je na gore -opet praviš promene
"Hrabre prati sreća" cena je nekada previsoka , ali moraš pokušati !
Ne mirim se i ne mogu nikako da se opustim, ali istovremeno me je jako veliki strah od neizvesnosti, te neizvesnosti bih imao manje u ranijim godinama, npr. oko finansija i mogao bih da opustenije vodim drustveni zivot.

Ja puno radim na svojoj sigurnosti u finansijskom smislu, i to mi je uslov da bih uopste opstao i da ne bih bio na teretu nikom, ali inace jako malo imam sansi za normalno zaposlenje i za prihvacenost i uklopljenost na poslu, pa zato i moram da puno radim na svojoj sigurnosti. I to mi je jedna od prepreka za drustveni zivot ali gledam da napravim balans izmedju toga i drustvenog zivota. Nemam ti ja npr. za placanje usluga prostitutki ili za neke kredite, to bi me totalno finansijski dokrajcilo, razmisljam da li cu za par godina gladovati a ja treba da bacam pare na te stvari, ali s druge strane, nekakav ljubavni odnos bi mi dao vetar u ledja i teoretski je to ostvarivo, ali zavisi kako mi se poklopim sa drugima. Mislim da nije neophodno birati izmedju sigurnosti i drustvenog zivota, i da nisu u suprotnosti.

Kad si u skoli ili na faksu, mozes lako da se druzis i zabavljas, ali hajde se opusteno druzi kada imas neki visedecenijski kreditni dug i ako ti istovremeno npr. preti otkaz, nema sanse da tako budes bezbrizan i da mozes da se opusteno druzis, u takvoj situaciji ti ni u ludilu nece pasti na pamet npr. neko putovanje, mozda cak i sami izlasci u kafice, moras da se spasavas kako znas. Totalno budu drugacije okolnosti, mnogo su teze u kasnijim godinama. Ili ako si bolestan, to ide s godinama.

Zelja za drustvenim zivotom i zabavljanjem ne zastarevaju, mogu mozda samo da se konvertuju u nezadovoljstvo, ali u kasnijim godinama ako zelis da nesto nadoknadis onda dolaze strasne osude tebi ni krivom ni duznom, sto je veliki problem, i to dolazi od licemera koji su isto to radili, to je realno, ne mozes ni da se izboris za to jer ko voli da bude osudjivan od ljudi koji su dno. Znaci da je vrednost toga da se sve prozivi jako velika jer je kasnija cena strasna, a ti samo mozes da gledas kako je sve gore. Svi rade svasta a onda se licemerno prave pametni i moralni pa osudjuju, kako takve zestoko pecnuti i zacepiti im usta ili im paralisati prstice?

@bezimeni1
Jesi u nekoj depresiji ali to ne znači da nisi u pravu.
Toliko od mene na brzaka.

@Branko Lori zvučiš kao oni lajfkoučevi, čoveče. I ti si u pravu za neke stvari ali realniji je bezimeni. Jbg jednostavno je tako. Za tvoj život koji si opisao treba lavovska borba i snaga a ko danas ima toliko snage? Nemaju ljudi volju .
Posle 2022. ni ja nemam volju i jedva sam malo došao sebi ali i ti i ja smo sredili živote odavno. Akcenat na "odavno". Lično sam uleteo u "poslednji voz" 2019. što znači da sam u poslednjem momentu neke stvari prelomio i doneo ogromnu odluku posle X godina mučenja.

Odoh u off. Ništa, bezimeni, ako ti dođe voda do grla, kada se stvori situacija da ćeš svima da se nayebeš matere i napiješ krvi, onda će ti se ideja sama javiti.
Eto da budem malo pozitivan a da ostanem u granicama realnosti.

@bezimeni1
Jesi u nekoj depresiji ali to ne znači da nisi u pravu.
Toliko od mene na brzaka.

@Branko Lori zvučiš kao oni lajfkoučevi, čoveče. I ti si u pravu za neke stvari ali realniji je bezimeni. Jbg jednostavno je tako. Za tvoj život koji si opisao treba lavovska borba i snaga a ko danas ima toliko snage? Nemaju ljudi volju .
Posle 2022. ni ja nemam volju i jedva sam malo došao sebi ali i ti i ja smo sredili živote odavno. Akcenat na "odavno". Lično sam uleteo u "poslednji voz" 2019. što znači da sam u poslednjem momentu neke stvari prelomio i doneo ogromnu odluku posle X godina mučenja.

Odoh u off. Ništa, bezimeni, ako ti dođe voda do grla, kada se stvori situacija da ćeš svima da se nayebeš matere i napiješ krvi, onda će ti se ideja sama javiti.
Eto da budem malo pozitivan a da ostanem u granicama realnosti.
Sila i muka zakon menjaju ! Osetio si na svojoj koži ?
Ne radi se tu o volji , radi se o nuždi.
On je sada u najjačim godinama , vreme je neumoljivo kasnije će biti sve teže uraditi nek promene .
Ja sad kad pogledam sa ove vremenske distanc lepo mi nije jasno šta sam sve izdržao i preturio preko glave . Iskreno , sad ne bi smeo da se upustim tako "grlom u jagode"
Prem da je nekada to neizbežno
ili se miri sa stanjem stvari i prestani da kukaš nad svojom sudbinom ili kao što sam već rekao uzmi život u svoje ruke i oblikuj ga
Nisi na ovom svetu da bi ti bilo lepo , već da bi se borio i oblikovao život , a plodove toga ćeš brati kasnije

"Jednom kad oluja prođe, nećeš se sećati kako si je preživio.
Nećeš biti siguran ni da li je oluja zaista prošla.
Ali jedna će stvar biti sigurna. Kad preživiš oluju, nećeš biti ista osoba kao pre oluje.
Upravo zbog toga oluje i postoje."
(Haruki Murakami)

Ako mislis da si se ti i tvoj zivot rastali na zeleznickoj stanici, pa on otisao u jednom smeru, ti u drugom, prihvati to kao lagano depresivno razmisljanje, koje ne vodi nicemu :)
Nemoj razmisljati o zivotu, nego ga zivi.Trideset godina je mladost, i sve je pred tobom.Nemoj se obazirati na misljenja drugih ljudi, i price o njihovim vanrednim iskustvima.
Sta je za tebe "izivljenost"? Bio u krevetu sa 50 devojaka, bancio po kafanama uz cigansku muziku, prokartao dva imanja? Ljudi su razliciti, imaju razlicite potrebe. U realnom svetu, postoji ono sto mozes, i ono sto ne mozes u danom trenutku.Proslost je mrtva, buducnost ce se pobrinuti sama o sebi, a tebi ostaje sadasnji momenat.Zivi ga onako kako mozes

Back