Nego da ja vas pitam - kad ćemo mi na zelenu granu

Велика је мистерија зашто твоје англосаксонске газде толико фаворизују Албанце, када су толико слични Србима?
kako bre ne znas
pa jel znas da pizdooslovac koristi belo ustvari , mnogi u jangletariji koriste belo a dobavljaci su albanci .

pa moraju stiti svoje dobavljace.
 
Ми нећемо никада на зелену грану.Срби и Хрвати ће се иселити у Немачку и германизовати се .За 100 године мрзеће се Арапи-шиити из Србије и Арапи-сунити из Хрватске, који ће тражити подршку Берлинског шеиката или Париског калифата.
može biti ali ne mora da znači... šta ako se krstaši povampire? :zper:
 
Evo braćo Srbi, ili 'braćo', ili komšije ili susjedi, ili neprijatelji...svejedno, kako se god tko vidi.

Imam jedno jednostavno pitanje... kad ćemo mi Hrvati i vi Srbi na zelenu granu. Sve znamo šta je bilo, šta većina misli šta misli manjina, šta ko kome zamjera. Ne treba više trošiti na to riječi/reči, sve je već sto puta rečeno. Svi znamo i šta izjavljuju srpski i hrvatski političari, ko da smo u ratu. Zašto ne govoriti otvoreno.

Ono što nije rečeno je, ako sve to dosad uzmemo u obzir i hladne glave razmislimo, a može malo i emocijama - kad ćemo mi na zelenu granu, i da li ćemo ikada (tj sljedećih 100 godina).

U obzir uzeti apsurde da prebijaju Srbe u Hrvatskoj, svađaju se po novinama i u politici, ali dođe Čola i napuni najveću dvoranu, dođe Joksimović i napuni je 3x zaredom. Slušaju se narodnjaci na sve strane. U Zgb posebna radio stanica sa srpskim narodnjacima. Ili kad je n-ta repriza legandarnih srpskih filmova na TV redovito najgledaniji termin. U novinama svaki dan vijesti iz Srbije, šta je bilo ko je šta napravio, ko se švaleriše sa kim

Ne znam kako je kod vas. Kako sve to da razuman čovjek shvati. Hoće li i dalje biti mržnja, ili toplo-hladno ili ide neka normalizacija. Ili ćemo biti dva svijeta.

I za kraj, je li Tito bio u krivu kad nas je palio sa bratstvom i jedinstvom. Ili je ipak bilo nešto u tome. Ja bio u JNA u Valjevu i još nekim mjestima i bilo mi je sasvim ok što se tiče društva. Ja sam probao to nazovi bratstvo i jedinstvo i stvarno nije izgledalo loše. Otkačeno ili ne ja sam to tada osjećao uživo. J*eš ga. Nisam jugonostalgičar, a možda i jesam. Ljudi koje sam tada znao nisu ni za dlaku lošiji od ljudi koje danas znam u Hrvatskoj.

P.S. ima li još živih planova o velikoj Srbiji ili je to samo još političko sakupljanje poena
Potpuno se slažem sa svime što si napisao. Meni je jako krivo da postoji još uvijek toliko mržnje i predrasuda na obje strane, iako je prošlo već dosta godina od tog nesretnog Domovinskog rata. Realno gledano, Hrvati i Srbi su si međusobno najbliži, kako po jeziku, koji je de facto isti jezik, tako i po kulturi, mentalitetu… Jedina je značajna razlika koja nas dijeli je pripadnost različitim granama kršćanstva, no i jedni i drugi vjerujemo u istog Boga i u istog Gospodina Isusa Krista, pa su stoga i Srbi i Hrvati braća po Kristu. Mislim da bi trebali puno više raditi da pređemo preko mržnje i animoziteta jednih prema drugima i da jače surađujemo u svim područjima života. Nisam za nikakvu novu Jugoslaviju ni ikakve druge zajednice, samo za normalne dobrosusjedske odnose dva vrlo bliska, da ne kažem bratska naroda.
Evo jedan jako dobar članak o ovoj problematici: http://mondo.rs/a1193056/Info/Ex-Yu/Srbi-i-Hrvati-odnosi-Srbije-i-Hrvatske.html
 
Potpuno se slažem sa svime što si napisao. Meni je jako krivo da postoji još uvijek toliko mržnje i predrasuda na obje strane, iako je prošlo već dosta godina od tog nesretnog Domovinskog rata. Realno gledano, Hrvati i Srbi su si međusobno najbliži, kako po jeziku, koji je de facto isti jezik, tako i po kulturi, mentalitetu… Jedina je značajna razlika koja nas dijeli je pripadnost različitim granama kršćanstva, no i jedni i drugi vjerujemo u istog Boga i u istog Gospodina Isusa Krista, pa su stoga i Srbi i Hrvati braća po Kristu. Mislim da bi trebali puno više raditi da pređemo preko mržnje i animoziteta jednih prema drugima i da jače surađujemo u svim područjima života. Nisam za nikakvu novu Jugoslaviju ni ikakve druge zajednice, samo za normalne dobrosusjedske odnose dva vrlo bliska, da ne kažem bratska naroda.
Evo jedan jako dobar članak o ovoj problematici: http://mondo.rs/a1193056/Info/Ex-Yu/Srbi-i-Hrvati-odnosi-Srbije-i-Hrvatske.html
Ima i razlika u poznavanju Hrista.
 
U HR je zakonom kažnjivo veličanje ustaštva. Nažalost, zakoni se uvijek ne provode i to je najveći problem. Ispravite me ako griješim, ali vi u Srbiji ste rehabilitirali četnike i nas u HR to smeta.
Pa sto vam onda visi "Za dom spremni " u Jasenovcu?
Vasi politicari ne smeju javno da osude ustastvo a da istovremeno ne osude tita
Kolinda odlazi da se pokloni ustashama na Blajburgu i u Argentinu
A vlada finasira ustaski pir na Blajburgu

stvarno kaznjavate velicanje ustastva :rotf:
 
U HR je zakonom kažnjivo veličanje ustaštva. Nažalost, zakoni se uvijek ne provode i to je najveći problem. Ispravite me ako griješim, ali vi u Srbiji ste rehabilitirali četnike i nas u HR to smeta.

А што вам смета? Да нису можда четници имали неке логоре за Хрвате и бацали их у јаме? Одјебите.
 
Ima i drugačijih kuteva gledanja. Tito je spriječio velikosrpske težnje oslabivši Srbiju sa tim Utavom. Ali jei spriječio hrvatske separatističke težnje sječom glava u hrvatskom proljeću. Sve zbog očuvanja Jugoslavije.

Što se tiče partizana, ni u Srbiji nisu se naročito istakli u procentima. Tamo je do kraja rata bila vlast nedievaca i ljotićevaca. zaključujem da je i u Srbiji i u Hrvatskoj bilo 'neispravnih' ali i ispravnih. Tim je veća šteta što smo dzvolili da nas neispravni dalje zavađaju, evo sve do danas.

inače čuo sam projsjek mišljenja po koji sam i došao ovdje, Hvala na pažnji. Čini se da ima 'zdravih' snaga ali da je radikalnih još uvijek više.
sjeca glava nije bila istinska kod ustaskih prolecara...

krleza se licno zauzeo da puste tudjmana posle godinu dana toboz zbog bolesti...


drugo, velikosrpska treznja jr prpaganda vas ustasa, rvatska la jer su partizane osnovalu rankovic djilas i tito na predlog prve dvojice koji su tita pozvali da predje u beograd jer u ndh nema komunista za autobus...


kako ih se obojice resio znamo...

cim je pao rankovic , promenjen je utav i pocelo je raspadanje juge tj njen temeljn secesije...

apsurd je reci da su rankovic i krcun bili veliko srbi koji su poslali desetine hiljada srba na goli otok , i koji su ih tolko pobili...krcun je ucestvovao i uhapsenju draze i njegovoj likidaciji... to ne mogu biti veliko srbi vec ste v usljivi rvati to izmislili kao propagandu za secesiju drzave , ostvarenje tisucljetnjeg sna...


promene ustava je titopravdao kako bi bar malo zapusio ove prolecare da nesto kao ucini...


ne prdi
 
drugo, velikosrpska treznja jr prpaganda vas ustasa, rvatska la jer su partizane osnovalu rankovic djilas i tito na predlog prve dvojice koji su tita pozvali da predje u beograd jer u ndh nema komunista za autobus...

Dobro ako je to propaganda, što je onda teza Srbija do Zadra. A drugo, kako da od toliko partizana u Bg nikome nije palo napamet da napadne konc logore tamo. Dok su istovremeno Srbi ratovali protiv istih u Hrvatskoj i BiH.
 
Dobro ako je to propaganda, što je onda teza Srbija do Zadra. A drugo, kako da od toliko partizana u Bg nikome nije palo napamet da napadne konc logore tamo. Dok su istovremeno Srbi ratovali protiv istih u Hrvatskoj i BiH.
partizani su bili pod komandom tita


tito nije oslobodio ni bg vec rusi... pustio je prvo saveznike da ga sravne...


potom je pustio zagreb jos do maja 1945 da ustase pobegnu vecim djelom...
 

Back
Top