Quantcast

Nego da ja vas pitam - kad ćemo mi na zelenu granu

Sta Ima Zemo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
446
Evo braćo Srbi, ili 'braćo', ili komšije ili susjedi, ili neprijatelji...svejedno, kako se god tko vidi.

Imam jedno jednostavno pitanje... kad ćemo mi Hrvati i vi Srbi na zelenu granu. Sve znamo šta je bilo, šta većina misli šta misli manjina, šta ko kome zamjera. Ne treba više trošiti na to riječi/reči, sve je već sto puta rečeno. Svi znamo i šta izjavljuju srpski i hrvatski političari, ko da smo u ratu. Zašto ne govoriti otvoreno.

Ono što nije rečeno je, ako sve to dosad uzmemo u obzir i hladne glave razmislimo, a može malo i emocijama - kad ćemo mi na zelenu granu, i da li ćemo ikada (tj sljedećih 100 godina).

U obzir uzeti apsurde da prebijaju Srbe u Hrvatskoj, svađaju se po novinama i u politici, ali dođe Čola i napuni najveću dvoranu, dođe Joksimović i napuni je 3x zaredom. Slušaju se narodnjaci na sve strane. U Zgb posebna radio stanica sa srpskim narodnjacima. Ili kad je n-ta repriza legandarnih srpskih filmova na TV redovito najgledaniji termin. U novinama svaki dan vijesti iz Srbije, šta je bilo ko je šta napravio, ko se švaleriše sa kim

Ne znam kako je kod vas. Kako sve to da razuman čovjek shvati. Hoće li i dalje biti mržnja, ili toplo-hladno ili ide neka normalizacija. Ili ćemo biti dva svijeta.

I za kraj, je li Tito bio u krivu kad nas je palio sa bratstvom i jedinstvom. Ili je ipak bilo nešto u tome. Ja bio u JNA u Valjevu i još nekim mjestima i bilo mi je sasvim ok što se tiče društva. Ja sam probao to nazovi bratstvo i jedinstvo i stvarno nije izgledalo loše. Otkačeno ili ne ja sam to tada osjećao uživo. J*eš ga. Nisam jugonostalgičar, a možda i jesam. Ljudi koje sam tada znao nisu ni za dlaku lošiji od ljudi koje danas znam u Hrvatskoj.

P.S. ima li još živih planova o velikoj Srbiji ili je to samo još političko sakupljanje poena

Poslednja izmena:

Барышников

Primećen član
Poruka
534
Не разумем терми "зелену грану "..боље да питам ја тебе када ви мислите да се поклоните убијеној деци у Јасеновцу ?
Шта не разумеш? Па ово је чисто ПУРГЕРСКО подјебавање! Шта ту има да се разуме?
Завитлава нас и смеје нам се у лице, тј у монитор, оно што ме теши, је то да они нас ни толико не занимају...
нас нема на њиховим форумима, они долазе овде ко жедни пси...
Рват, узми ту ЗЕЛЕНУ ГРАНУ, па слободно САМ СЕДНИ НА ЊУ!
Са стране са које ти највише паше!
....
Зграда, у којој се Лука Модрић живео пошто је дошао у Задар, је препуна графита "МОДРИЋУ ЦИГАНУ" "МОДРИЋУ ЧЕТНИКУ" итд...а сад га славите! Нисте ни испод нокта!
Ко не верује нека види

https://clip2net.com/s/425Wr7B

Poslednja izmena:

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
42.408
Шта не разумеш? Па ово је чисто ПУРГЕРСКО подјебавање! Шта ту има да се разуме?
Завитлава нас и смеје нам се у лице, тј у монитор, оно што ме теши, је то да они нас ни толико не занимају...
нас нема на њиховим форумима, они долазе овде ко жедни пси...
....
Зграда, у којој се Лука Модрић живео пошто је дошао у Задар, је препуна графита "МОДРИЋУ ЦИГАНУ" "МОДРИЋУ ЧЕТНИКУ" итд...а сад га славите! Нисте ни испод нокта!
Ко не верује нека види

https://clip2net.com/s/425Wr7B
на жалост многи ово лето летују у ХР и поред свега ..заиста не размем да неко и након свега иде да летује у ХР ..да плати онима који су направили етнички чисту државу да би провео тамо пар дана ..такви нека се не чуде када добију батине , јер боље не заслужују ...али једног дана Дубровник ће поново бити НАШ!

Sta Ima Zemo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
446
Не разумем терми "зелену грану "..боље да питам ја тебе када ви мислите да се поклоните убијеној деци у Јасеновцу ?
Normalan narod se davno poklonio u svojoj glavi, vjerujem da je i na drugim stranama tako za njihove grijehe. Samo ne znam koliko je 'normalnih' danas, zato i ova tema

Sta Ima Zemo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
446
Nisam došao da se zamajavam, ali ovo je odličan odgovor i mišljenje. Jedino još ne znam da li je rezultat neke konkretne nepravde i frustracije ili je rezultat dubokog promišljanja i ukorijenjenog osjećaja. Dakle za tebe nema zelene grane, samo neprijateljstvo. Ok

Барышников

Primećen član
Poruka
534
Nisam došao da se zamajavam, ali ovo je odličan odgovor i mišljenje. Jedino još ne znam da li je rezultat neke konkretne nepravde i frustracije ili je rezultat dubokog promišljanja i ukorijenjenog osjećaja. Dakle za tebe nema zelene grane, samo neprijateljstvo. Ok
Колико дубоко то Србин треба да промисли, да би сео на исту грану са својим кољачем?
Колико луд требаш да будеш да будеш ПРИЈАТЕЉ са својим крвником?
...
Само ми реци како сте то од свих Срба, чије сте породице поклали и побили 1941-45 одлучили да баш Николу Теслу, присвојите за свога? Шта је то он другачији од осталих Срба, које нисте присвојили за своје?
Мислим, један сасвим просечан Србин, исељеник Личанин у Америци...

Sta Ima Zemo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
446
Колико дубоко то Србин треба да промисли, да би сео на исту грану са својим кољачем?
Колико луд требаш да будеш да будеш ПРИЈАТЕЉ са својим крвником?
...
Само ми реци како сте то од свих Срба, чије сте породице поклали и побили 1941-45 одлучили да баш Николу Теслу, присвојите за свога? Шта је то он другачији од осталих Срба, које нисте присвојили за своје?
Мислим, један сасвим просечан Србин, исељеник Личанин у Америци...
Mislim da smo prerasli takav tip rasprave. U NDH su ubijali isti tipovi ljudi kao i u Srebrenici. Još uvijek optimistički vjerujem manjina u svakom narodu.

Što se tiče ostalog, treba ipak uzeti u obzir da je srpski vojnik ratovao u Hrvatskoj a ne hrvatski u Srbiji. Ne znam kako se to često previdi u žaru rasprave.

Барышников

Primećen član
Poruka
534
Mislim da smo prerasli takav tip rasprave. U NDH su ubijali isti tipovi ljudi kao i u Srebrenici. Još uvijek optimistički vjerujem manjina u svakom narodu.

Što se tiče ostalog, treba ipak uzeti u obzir da je srpski vojnik ratovao u Hrvatskoj a ne hrvatski u Srbiji. Ne znam kako se to često previdi u žaru rasprave.
Весели хрватски војници

Весела Рвацка мањина

Poruka
63.832
Ovo je sasvim korektan odgovor. Hvala na otvorenom mišljenju. Bolje da smo iskreni nego da se lažemo. Doduše ja ne mislim kao ti ali i ja imam pravo na mišljenje
Оно што је мени нејасно је та перверзна жудња за блискошћу.

Нико никад не каже "Хрвати и Мађари, када ће се коначно волети?"

Sta Ima Zemo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
446
Оно што је мени нејасно је та перверзна жудња за блискошћу.

Нико никад не каже "Хрвати и Мађари, када ће се коначно волети?"
Nema žudnje ni u familiji. To je samo zdravo promišljanje o odnosima dva slična naroda. Da li će imati normalne ili će i dalje imatii nenormalne odnose. Upoznao sam u životu dosta Srba i nisam bio razočaran pa otuda se i pitanje nameće samo od sebe.