Negativni utisci stranaca o Beogradu

zendeli

Poznat
Moderator
Poruka
9.479
Dosao je iz drzave koja nas je bombardovala vise puta kroz istoriju da smo vecito morali iz pepela da gradimo iznova i iznova
a to da je Beograd ruzniji nego kada je on otisao pre 15 god. nije tacno..ne volim te pokondirene kojima je tudje lepse i sladje
Odem u neki becki park i odusevim se stablima, onda shvatim da ih oni imaju zato sto su sjekli nase. Kako stabla tako i sve ostalo. Lako je biti uredjen i lijep kad te niko ne maltretira .

Ana Anchy157

Početnik
Poruka
2
Lepsi mi je nas GSP onakav kakav je nego u Francuskoj prevoz u kojem ne mozes da vidis belog coveka od silnih arapa i crnaca, a psecih kaka na sve strane ali Parizani i dalje kazu da je ovo najlepsi i najromanticnij grad na svetu. Ali mi Srbi volimo nase da popljujemo i tu nema popravka izgleda. A o tome da u Francuskoj kao zena nemas sta da trazis sama nocu posle 8 da ne spominjem, da je sve zatvoreno takodje u 8 uvece, da nedeljom nista ne radi i da nemas gde hleb da kupis (osim uz veliki napor) itd mogu do sutra. O igaraonicama,decijim parkicima koje Bg ima na svakom koraku ,a na zapadu je malo drugacija prica kao i zivot dece ovde i kod nas. O hrani koja nema ukusa… o tome ako zelis da izlazis malo cesce,pijes i pusis… to je ovde svar luksuza. O tome koliko gradjana zive u 30 kvadrata i koliko ih seruje stanove jer sa platama nisu u stanju da obezbede sebi pristojan itd. To nista ne spominjete, bitno je kakav je trg u Beogradu i gradski prevoz. Ko god zivi pristojno u Bg taj ne treba da mrda jer nista bolje nece zateci negde druge osim ako nije zeljan teske sterilnosti i bezdusnosti kao u Nemackoj i Svedskoj gde sam takodje zivela) Ko nema sta da jede taj brate neka pali, sta da mu kazem. Ja se vracam svojoj kuci. Lepse mi je i sa nasim taksistom procaskati i poslusati koju pesmu dok mi naplati 100 dindzi preko nego ovde voziti se sa taksijem u kome imam osecaj da je vozac neki tip robota kojem kad postavis pitanje misli da imas nameru da ga izbodes. Kod nas hvala Bogu jos ima neke slobode i lepog nacina zivota za ljude koji ne gledaju sve kroz novac.

CrveniGulas

Obećava
Poruka
65
U Australiji brat platio 3AUD voznju busom sa jednog na drugi kraj Sydney-a. To je manje od 300din, voznja koja je trajala oko 45min. Za to vreme u Busu-u imas ekrane koji ispisuju gde se nalazis, kada stize na sledecu stanicu, koliko je udaljena, imao POI.... Ovde kod nas raspali autobus koji smrdi na naftu jer negde ne dihtuje kako trena. Sada ce neko reci u jbt za 300din ja mogu da natocim 2L benzina ( mada tesko ) i da se provozan po gradu skoro 30km, jeste al amortizaija automobila, parking ovo ono, ispadne da ces platiti i vise. Al to nije bitno, bitan je standard, kod nas ( u NS-u je karta 65din ) za prosecnu platu mozes da kupis 500 karata ( i manje ) dok u Australiji je oko 6000AUD ( Bruto ) sto znaci da moze bezmalo 1500 karata da kupi.
Jeste al mora da bude naznaceno da ima provizija, pre par nedelja menjao 500e ( Promenada ), pise 117.1din kurs, ja super, u glavi preracunao, ova mi broji i cini mi se nesto manje, reko mozda sam se zajebao al ok, pogledam isecak pise provizija 1%, super maznuli mi oko 600din ( 1kg svinjskog mesa ) bas lepo, pitam ja a gde ste naveli proviziju i kaze meni zenska, pa pise na papiru....
Vise mi se ispalti da ubacim u Telenor ( MOBI bank ili sta vec ) evrice, promenim u dinare za 117.3 i onda podignem na istom bankomatu dinare.
Pa još kada vozač odvrne grand muziku, cecu, jecu, seku, batu trtu i krene da psuje putnike, ostale učesnike u saobraćaju, ili izađe da se svađa sa njima... z:D
No, nebitno. Volim da putujem GSP-om, verovali, ili ne. Volim i da prošetam. Iskreno sviđa mi se sve što je izgrađeno u Beogradu, sviđa mi se i sve ono staro, mislim da je jako lep grad i ima šta da se vidi.
Sa druge strane nekako imam utisak da postoji malo sadržaja za strance, ne znam. Nisam siguran da bi neko sa strane imao potrebu da provede više od tri cela dana u Beogradu. Šta bi radio, gde bi išao, šta bi video još? Hram, Kalemegdan, Avala, malo u Skadarliju, šetnja po gradu od Vuka do Ušća. Pored Skadarlije i splavova, protiv kojih apsolutno nemam ništa, trebalo bi dosta poraditi na muzejima i generalno turističkom sadržaju.

bmaxa

Elita
Poruka
23.528
Tri osnovne zamerke su :

1.Prevoz
2.Konobari
3.Kurs evra

Prevoz pocevsi od diivljih taksista i voznji bez taksimetra, nemanja metroa, guzve u Gsp-u itd
Konobari, primer:naplacuju cesmovacu kao flasiranu vodu
Kurs evra..cesto je u hotelima i menjacnicama u centru grada nepovoljan uz dodatnu proviziju od 1%
https://www.telegraf.rs/putovanja/j...u-gotovo-svi-ce-vam-navesti-ove-3-stavke-prvo

To su stvari koje mogu a i cesto kvare utisak o nasem gradu
Jedino je prevoz ozbiljna stavka, zato sto se taksisti divljaci sjate na poznate tacke gde cirkulisu stranci i ovi ne mogu da
znaju da moraju pozvati taksi nego tako zaustave na ulici...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
44.425
Zanimljivo!!!!!!
Moji gosti stranci bas imaju suprotne zamerke .
Dakle kurs im je ok , vole sto ima prevoza sa aerodroma i sto ga ima svuda . Vrlo su zadovoljni kelnerima u bg ali nisu u unutrasnjosti .

Nocu je losiji I saobracaj I iskustvo taxi . I nisu svi stranci rokfeleri . Tj vecina je primetila odluku Malog probisveta da zabrani nocnu 7 u pola 4 (sad je u pola 6 skoro) .

Zameraju muvanje po marketima oko cene (pogresne cene ispod pogresnog artikla) .
Kazu da turisticki radnici znaju losije engleski od obicnih gradjana, mislim da je to zbog standova gde zaposle lepe klinke ali bez nekog znanja engleskog . I ne vole ono grljenje I dodirivanje kad ih promoteri navode na kafice , kafane I neke ponude .
Poruka je automatski spojena:

Osnovna primedba je da je prljavo

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.