Negativa

ja sam u jednom periodu intenzivno isao u crnotravsku ulicu
tamo je da prostis kao u doopetu
6 solitera, svaki sa po 1.000 ljudi .. ulica je prepunjena, narocito vikendom kad je pijacni dan..neophodno je prosirenje puta tamo.. kolima se bukvalno provlacis .. uopste nema mesta
 
Negativa mi je pogled na Beograd na vodi sa Kalemegdana - ružno...
ne znam..meni je tamo lepo
skoro sam se setao..mir...zelenilo..
hoces da kazes da je lepse bilo pre kad od pasa lutalica nisi mogao da pridjes..kad je tu vladalo siprazje... napusteno.

ovo pusto je tebi lepse?


DSC_4233.JPG



od ovog punog sveta?

20210221_153139.jpg


u kom univerzumu je ono bolje od ovog?
 
ne znam..meni je tamo lepo
skoro sam se setao..mir...zelenilo..
hoces da kazes da je lepse bilo pre kad od pasa lutalica nisi mogao da pridjes..kad je tu vladalo siprazje... napusteno.

ovo pusto je tebi lepse?


Pogledajte prilog 918320


od ovog punog sveta?

Pogledajte prilog 918321

u kom univerzumu je ono bolje od ovog?
Пусти то вођино "пацови, змије, наркомани"...

Како им није пало на памет да пошуме тај крај? Што нису направили неке рекреативне садржаје, као што на самој Ади свашта постоји?

Као што и други наводе - толике солитерчине одмах до обале реке... :roll:
А баш им се згодно наметило да је укинуто ограничење спратности - кадија те тужи, кадија ти суди.
Некакав поглед ће имати само први ред зграда, остали ће да гледају само у туђе зидове.
 
До сада су радови били највише у приобаљу, уокривеном црвеним.
У неком тренутку ће бити искоришћена и површина обележена наранџастим, тек онда ће се видети да је то само гомила солитера који једни другима заклањају поглед, а као велика гомила заклањају поглед центру Београда на Саву.
povrsina.jpg
 
Пусти то вођино "пацови, змије, наркомани"...

Како им није пало на памет да пошуме тај крај? Што нису направили неке рекреативне садржаје, као што на самој Ади свашта постоји?

Као што и други наводе - толике солитерчине одмах до обале реке... :roll:
А баш им се згодно наметило да је укинуто ограничење спратности - кадија те тужи, кадија ти суди.
Некакав поглед ће имати само први ред зграда, остали ће да гледају само у туђе зидове.
to postoji na suprotnoj strani..od brankovog mosta do hotela jugoslavija se rade bas takvi sadrzaji..

sto se tice solitera
pogledaj njujork..stari deo grada i solitercine..pa ne vidim da se iko buni..
pusti ti to..
ja sam pristalica da treba nesto pljuvati kad zasluzuje, ali ne treba nesto pljuvati samo zato sto je kreacija nekoga koga ne volim.
 
zasto?
mislis da njujork nema istorijske zgrade zato sto je mladji od beograda?
nje nista mladji od dela koji je iza beograda na vodi.

Београд лежи на гребену и спушта се ка реци и градња која га заклања не иде у прилог основној урбанистичкој и свакој другој логици.
 
iza sebe opet nema nista puno
koliko se prostire?
po sirini od urgentnog centra do gazele?
bolnicki krug i nesto malo kuca u sarajevskoj
tu imas dva bloka zgrada.
ali volis da si antiprotivna :D
 
hoces da kazes da je lepse bilo pre kad od pasa lutalica nisi mogao da pridjes..
pre 15-ak god sam zivela blizu bolnice sv.sava, i bar 3x nedeljno vozila bicikl do ispod starog savskog mosta pa stazom do ade, oko jezera i nazad....imala sam srecu da nikada i bas nikada na tom potezu o kom pricas nisam videla ni jednog psa lutalicu.....
 

Back
Top