Quantcast

NEGATIVA

hakim bej

Elita
Poruka
15.949
Ne bi ona to razumela, nema šanse.
Na opštinskim šalterima, a naročito u poreskoj upravi, radi Mica Ubica.
Ali u policiji je očigledno drugi mehanizam, drugačija selekcija kadrova.

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
185.386
Bejah na policijskim šalterima zbog dobijanja novih dokumenata.
Uplatim takse, donesem papire na šalter, a oni kažu: ne može, ne, nikako, ne možete na šalter sa originalima, morate da donesete kopije plus originale na uvid.
Policija nema kopirnicu a traži kopije. Dobro.
Odem, iskopiram hrpu dokumenata, vratim se na šalter i plavuša kaže: e sada je u redu.
Vraća mi originale, zaatim uzima kopije, i jednu po jednu kopiju ubacuje u skener i skenira ih,
zatim mi vraća kopije.

Stajao sam bez reči sa velikim znakom pitanja iznad glave.
Plavuši šalteruši osim beneficiranog staža treba dati i kućnu negu, povrediće se negde, slomiće nokat zatvarajući šolju...
:rotf:

pa ne mogu da se ne smejem kada neko radi svoj posao bez razmisljanja

Kiki_GNR

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
391.041
:lol:
Nikada cuo da se to praktikuje... I sta ako ne mozes da obezbedis 2 donora krvi?
Uzas na sta se svela medicina.
Zašto užas? Odakle misliš da bolnice nabavljaju krv ako je niko ne daje?

Negativa je zaista što ljudi nemaju svest o tome da se i njima nešto može desiti, da će im zatrebati krv,
pogotovu ako imaju retku krvnu grupu.

Negativa je i što je većina protiv zakona o donorstvu a ne daj bože da im zatreba neki organ... :ljutka:

U Hrvatskoj ljudi 10 puta više zaveštaju svoje organe od nas.

hypnotoad

Elita
Poruka
19.100
Zašto užas? Odakle misliš da bolnice nabavljaju krv ako je niko ne daje?

Negativa je zaista što ljudi nemaju svest o tome da se i njima nešto može desiti, da će im zatrebati krv,
pogotovu ako imaju retku krvnu grupu.

Negativa je i što je većina protiv zakona o donorstvu a ne daj bože da im zatreba neki organ... :ljutka:

U Hrvatskoj ljudi 10 puta više zaveštaju svoje organe od nas.
Mogu da traze donore ali NE SMEJU da uslovljavaju donorima.. To bi trebalo biti zdravorazumski
Inace za organe se slazem, realno koji ce ti djavo kada si mrtav, daj nekom.

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.382

greba

Elita
Poruka
20.037
Mogu da traze donore ali NE SMEJU da uslovljavaju donorima..
ONI sve mogu, sve smeju i sve rade! Ja NJIMA ama bas nista ne verujem.
Kako se samo zataskao slucaj, mislim u NS gde se desio propust, da su one 'kese' u kojima se 'pakuje' krv bile neupotrebljive jer im je istekao rok trajanja a oni ih upotrebljavali jer su imali akciju dobrovoljnih davaoca.

Kiki_GNR

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
391.041
Mogu da traze donore ali NE SMEJU da uslovljavaju donorima.. To bi trebalo biti zdravorazumski
Inace za organe se slazem, realno koji ce ti djavo kada si mrtav, daj nekom.
Ne razumem kakvo uslovljavanje?
Dovoljno je da osoba za života izjavi da ne želi da bude donor, ili neko od porodice i
nema donorstva...
Država je morala nešto da uradi, obzirom da najmanje dajemo, a najviše tražimo!

hypnotoad

Elita
Poruka
19.100
Ne razumem kakvo uslovljavanje?
Dovoljno je da osoba za života izjavi da ne želi da bude donor, ili neko od porodice i
nema donorstva...
Država je morala nešto da uradi, obzirom da najmanje dajemo, a najviše tražimo!
Ja sam razumeo da je to uslov da te operisu.. da neko da krv..
Drzava moze da uradi ono sto rade sve normalne drzave - PLATI davanje krvi i sperme..

Kiki_GNR

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
391.041
Ja sam razumeo da je to uslov da te operisu.. da neko da krv..
Drzava moze da uradi ono sto rade sve normalne drzave - PLATI davanje krvi i sperme..
Davanje krvi za operaciju nije toliko striktno i obavezujuće, pacijent će biti operisan, ali je neophodno.
Pa šta misliš kako se operišu hitni slučajevi, oni koji su imali udese...itd...

"Sve normalne" države ne plaćaju davaoce krvi, naprotiv, mnogo su ređe su one koje to rade.

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
185.386
Stvar je u tome da kada bi placali krv imali bi je mnogo vise..nego je to ostalo iz proslosti
kada se smatralo da sve treba da se da ili uradi za dž..pocevsi od davanja krvi , pa preko radnih akcija i slicno
Danas je krv roba, kao sto je je roba voda ili ljudski organi ,a svaka roba ima svoju cenu i ta cena ce biti sve veca

причалица

Buduća legenda
Poruka
30.333
Stvar je u tome da kada bi placali krv imali bi je mnogo vise..nego je to ostalo iz proslosti
kada se smatralo da sve treba da se da ili uradi za dž..pocevsi od davanja krvi , pa preko radnih akcija i slicno
Danas je krv roba, kao sto je je roba voda ili ljudski organi ,a svaka roba ima svoju cenu i ta cena ce biti sve veca
očigledno je da ima cenu, a prva je odlaganje operacije, tj zdravlje pacijenta. međutim, ovde ništa nije sveto, pa ni ljudski život.