Nedostaje li vam 29. novembar?

Значи, чим неки Балканац критикује своју државу, он је аутоматски Југословен ?
Па знам и ја неке који поштују СФРЈ, само зато што су имали више пара у џепу, али далеко од тога да се они изјашњавају као Југословени, не пада им то на памет.

И какви сте то ви Југословени, када служите крупном капиталу запада, док ми овде сањамо масовну национализацију и привреду која ће бити под контролом националне државе.

Лако је било Титу да држи под контролом лоповску банду, када није знао за демократске вредности иза којих се крије корупција и криминал.
Лако је било Мусолинију да разбије мафију на ситне комаде, кад такође није имао проблем демократије, која је параван за све то.
a izgleda da te samo ime JUGOSLOVEN dovodi do ekstaze..
a ijjebiga , da imas ti ikakvih kvaliteta , ti bi vec odavno bio van .
 
A jel, pobednici tranzicije, šta ste izeli na kapitalistički блацк фридау?

Ima tamo na Zapadu u marketima ona VEEELIIIKAAA KOLJICA
Pa onda ovi sa Zapada u ta VEEELIIIKAAA KOLJICA stave sve sa discount-a....

A ovdeka?
U koju god iebenu radnju sam ušao - predpraznične cene, nadrkane, valja se.
Ista ta roba se NA ZAPADU valjala 30% jeftinije i to SA ONIM PLATAMA!

Šta su bre menidjeri učili na megatrendu i singidunumu i bk univerzitetu?
E zato se u Srbiji u VEEEELIIIKAAA KOLJICA stavljaju deca da se voze dok mama kupi jogurt i 200gr švargle.

Ali ne da su nam cene u nadrkanom novogodišnjem raspoloženju privatnika nego nije zdravo.
Ko da radimo za 280.000 evra a ne za 280
 
Kazu u Cmarici super ... gle snimio DW dokumentarac o tom zapadu :eek:


Ej bre sa kuferima trčali da ulete makar u vešernice po NBGD, samo da ne rade ništa, a u Americi dan danas vrše nuždu u bure pa na kraju nedelje iznose u dublje delove Lujzijane, posle toga obavezno kupanje u dvorišnoj kadi sa onom četkom.

Ili je pohlepna sujetno sebična gologuzija mislila na poslednji sprat u Nueva Jorku? :think:
 
YDik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTWpnN01EQV8vNWI4NDk3Mzk5YmVhNWYxZjdiMDIwOGZhMjdkMTlmNTIuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

Чак је и Ђинђић имао патриотске епизоде.
 
Oтето проклето, стигла га је бабина клетва.
Али национализација је потребна овој држави, само не јајарска какву су радиле комуњаре, него поштена, да се криминалцима и свим режимским лоповима одузме имовина.
Па онда покренеш домаћу ауто индустрију, па функционерима и свештеницима одузмеш страна скупа возила и даш им државна домаћа.
 
Oтето проклето, стигла га је бабина клетва.
Али национализација је потребна овој држави, само не јајарска какву су радиле комуњаре, него поштена, да се криминалцима и свим режимским лоповима одузме имовина.
Па онда покренеш домаћу ауто индустрију, па функционерима и свештеницима одузмеш страна скупа возила и даш им државна домаћа.

Od obavezne privatizacije odustali i u Engleskoj i u Americi kad su videli da je menadžerska birokratija poskupela usluge a i srozala kvalitet istih.

Ni jedna država na ovom svetu nije izgradila ekonomski sistem preko malih i srednjih preduzeća.
Mi smo bili pokusni kunić.
Bolje isprobati na drugome nego na sebi.

A ko će da ti sprovede nacionalizaciju "na pošteno"?
Dobar dan čika Miškoviću, jelde ste vi uzeli C market pa preprodali pa sad oprano vaše?
A on każe: " jao izvinite, ne znam šta mi bi, udarilo sunce u glavu evo sve vraćam i podignite kasirkama platu"
 
Od obavezne privatizacije odustali i u Engleskoj i u Americi kad su videli da je menadžerska birokratija poskupela usluge a i srozala kvalitet istih.

Ni jedna država na ovom svetu nije izgradila ekonomski sistem preko malih i srednjih preduzeća.
Mi smo bili pokusni kunić.
Bolje isprobati na drugome nego na sebi.

A ko će da ti sprovede nacionalizaciju "na pošteno"?
Dobar dan čika Miškoviću, jelde ste vi uzeli C market pa preprodali pa sad oprano vaše?
A on każe: " jao izvinite, ne znam šta mi bi, udarilo sunce u glavu evo sve vraćam i podignite kasirkama platu"
У теорији национализацију могу спровести националисти или комунисти.

Е сад проблем код комуниста су њихова основна идеолошка начела, којих се могу одрећи, али онда више то неће бити комунисти, него националисти са другим симболом. Тенденција правих комуниста је да престају да буду критичари национализма, односно да имају критички став према националном идентитету свог народа, а такође престају да буду и критичари цркве. Рецимо пример су руски комунисти.

Са друге стране, националисти могу спровести најоштрију национализацију и сломити крупни капитал на ситне комаде, дакле створити социјалистички економски систем и њима нико неће рећи да су левичари, комуњаре, нити ће те економске мере угрозити њихов идеолошки и политички систем.
ЕУ+С.А.Д. као империјалне силе користе немачки пример национал-социјализма како би оцрнили и у старту осудили било какву појаву националистичке национализације, јер замисли ако се усудиш да у својој земљи спроведеш национализацију, а ниси комуниста, аутоматски си нациста.
Оцрнили су национализам, док је комунизам сам себи то урадио и онда су капиталисти створили савршену атмосферу где могу имати зомбирану масу људи која неће пружати отпор, јер свако се плаши да не добије етикету нацисте или стаљинисте.

Лажни националисти попут Саркозија рецимо, су креација ЕУ, као што су успешни и у креирању лажне левице, коју не занимају права радника, него права ЛГБТ популације, свако нормалан њих не схвата за десницу и левицу.
 
Osobno, nisam ga slavio pa mi ne može nedostajati. U Hrvatskoj je taj praznik ukinut još 1991. godine, u vrijeme kada se raspadala bivša država Jugoslavija. Nekim starijim vjerojatno nedostaje, a to su naravno, oni koji su bili jugoslavenki orijentirani.
 
Теби недостаје Јарило али онај изворни. Не наопак немачки Геровит или хришћански Георгије - Ђорђе. То је пун круг.
Sigurno mi ne nedostaje jer i ne znam o kome/cemu je rec.

Jednostavno, napisala sam sta mi nedostaje, nedostaju mi ta bezbrizna vremena.
 
Osobno, nisam ga slavio pa mi ne može nedostajati. U Hrvatskoj je taj praznik ukinut još 1991. godine, u vrijeme kada se raspadala bivša država Jugoslavija. Nekim starijim vjerojatno nedostaje, a to su naravno, oni koji su bili jugoslavenki orijentirani.
bas li je tako
ne bih rekao , jer i ovde, dosta njih i to bas onijeha najtezih nacionalista, po milion puta kazu ,
barem sada
da je JUGOSLAVIJA bila najbolja i secaju se tako dobrih uzivanja za praznik i normalno i 'KOLINDE' tj
priprema klanja i spremanja klope, mesista.
 
Jugoslavija je bila opasno ugrožena početkom devedesetih godina prošlog veka ali Savez Komunista je bio na visini zadatka i sačuvao zemlju.
Jel, a što nisre smenili Tita kad vas krao? Valjda bi ispala narodna buna? Bosanci roknuli Ferdinanda a ne... (platio Rotšild iz Njemačke)

Tri puta je bio re-izbor predsednika SFRJ, jel tako?
Treći put - doživotno.
Što niste glasovali onog drugog?
Bilo vam fino?
A?

Ko to malo previše laže?
 
U Francuskoj i najzaostaliji seljak govori francuski
Jel, a što nisre smenili Tita kad vas krao? Valjda bi ispala narodna buna? Bosanci roknuli Ferdinanda a ne... (platio Rotšild iz Njemačke)

Tri puta je bio re-izbor predsednika SFRJ, jel tako?
Treći put - doživotno.
Što niste glasovali onog drugog?
Bilo vam fino?
A?

Ko to malo previše laže?
Pojma ti nemaš.U titoslaviji nije bilo nikakvih izbora.Prvi izbori su održni 1990 godine.Deset godina nakon što je taj tvoj tito otegao papke.
 

Back
Top