Недерланд(ија) или Nizozemska ?

Ivan Klajn i nije Jevrejin jer mu je majka Srpkinja.

Иван Клајн
Рођен је у Београду као син Хуга Клајна (1894-1981
) и Стане (1905-1986) рођене Ђурић.

Na srpskom su to Jevreji, zasto koristis hrvatsku rec Zidov?
Цитирај до краја.

Рођен је у Београду као син Хуга Клајна (1894—1981) и Стане (1905—1986) рођене Ђурић. По оцу је хрватско-јеврејског порекла.
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Иван_Клајн


Па ако је неко хрватско-јеврејског порекла, ваљда је нормално да га поспрдно назовемо Жидовом, па и браћа Пољаци из зову Жиди. То је заправо још једна словенска реч. Ми смо у овом случају сасвим природно одабрали реч коју делимо са осталим православним народима.

Мислим, као прво страшно какав се антисемитизам овде просипа. Нациста из Крњаче би требало да размисли зашто толико мрзи случајне пролазнике.

Елем, то на страну, не видим зашто би се на српском мењало име Холандије. На пример Срби користе мађарско име за главни град Аустрије (Беч), не кажу Вијена или Вена или како год.
Је л забрањено да се каже да је јеврејског порекла ? И то је антисемитизам ?
Мене су оптуживали левичари да сам нациста, зато што ми је узор милитаристичка клеро-националистичка држава Израел, на то сам навикао.
И зато што подржавам ваздушне нападе ИДФ-а против исламске тзв. државе Палестине.

Када браним оног ћелавог ''нацисту'' из Левијатана, речима ''комуњаре да ли сте ви нормалне, па човек је јеврејског порекла, а ви га етикетирате као нацисту само зато што носи неку иконографију и шири неке патриотске идеје које се не свиђају вашим левичарским испраним мозговима''.

Дакле, ако је вама и Павле Бихали нациста, а држава Израел нацистичка ... то говори до које мере сте ви происламисти, левичари и неолиберали идеолошки острашћени, нереални и болесни

Па шта ако смо узели мађарско име за Беч, узели су га и Хрвати. Није ваљда да поредиш Хрватску шаку јада са Аустроугарском ?
 
Елем, то на страну, не видим зашто би се на српском мењало име Холандије.
Испоштовати жељу једне нације... као ствар културе.

То инсистирање на задржавању тих старих топонима када се мењају ми је помало аутистично и потпуно бесмислено као пример очувања српског језика који сакатимо сваки дан на све стране...

Мада можемо да наставимо Конго звати Заиром а Камбоџу Кампућијом ил Мјанмар Бурмом или како већ беше...
 
Poslednja izmena:
Ви исламофили (левичари и неолиберали) сте највећи антисемити, односно антијевреји, да будемо прецизнији.

Ми десничари сматрамо да је Европа јудео-хришћанска творевина и да је држава Израел природни савезник у верском и цивилизацијском сукобу против ислама.
Доказ ? Израел није признао исламску тзв. државу Косово и Израел има одличне односе са Републиком Српском.


Postoji samo jevrjesko poreklo, to sto pisu budaletine po vikipedijama veze s mozgom nema.
Jevrejin si samo ako ti je majka Jevrejka, otac nema veze.
Po halaha – verskim propisima, Jevrejin je samo onaj koga je rodila majka Jevrejka.
То може да прође у неким јеврејским заједницама, где они негирају туђе корене и фаворизују своје на сваки начин. То је њихово право, поштујем, али код нас се зна и википедија није погрешила.
 
Пошто је Хуго Клајн рођен и одрастао у Вуковару искрено тешко се може и говорити о његовом хрватству јер је од 1919 живео и радио у Београду. Мени лично је занимљива чињеница да је Хугова супруга и мајка Ивана Клајна Стана Ђурић-Клајн наша прва жена музиколог која је била прва супруга Владислава Рибикара - власника Политике. Она је предавала у музичкој шкои Станковић у Београду чији је директор био отац Јаре Рибукар - друге супруге Владислава Рибникара.
Иначе Иван Клајн, који слови као највећи ауторитета када је у питању српски језик никада није студирао српски већ романистику и био је професор италијанског језика. Ранко Бугарски је вероватно други по значају за српску лингвистику је био проф. енглеског језика. Једини који је заиста био "србиста" међу тројцом највећих ауторитета за српски јези је био пок. Егон Фекете који је био професор српскохрватског језика.

А што се тиче Низоземске... Размислите како бисте се сећали за време Југославије да је неко читаву земљу називао нпр. Македонија? :)
 
Ауторска тема -----------------------

Стварно се питам да ли смо нормална земља, када и даље дозвољавамо хрватском Јеврејину такозваном лингвисти Ивану Клајну да нам кроји речник, односно културу.

Ако већ немамо своју реч, да ли је проблем између православних Словена и католичких Словена, да изаберемо онако како кажу наша православна браћа Руси, Украјинци, Бугари итд ... дакле Недерланд или Недерландија.

Сетимо се како нас је Жидов обрукао када је донео одлуку да папа Франческо мора да се изговара као папа Фрања. Еј бре, цео свет га зове правим именом Франческо, само ми морамо да слушамо његове хрватске небулозе.

Smaras....
 
Пошто је Хуго Клајн рођен и одрастао у Вуковару искрено тешко се може и говорити о његовом хрватству јер је од 1919 живео и радио у Београду. Мени лично је занимљива чињеница да је Хугова супруга и мајка Ивана Клајна Стана Ђурић-Клајн наша прва жена музиколог која је била прва супруга Владислава Рибикара - власника Политике. Она је предавала у музичкој шкои Станковић у Београду чији је директор био отац Јаре Рибукар - друге супруге Владислава Рибникара.
Иначе Иван Клајн, који слови као највећи ауторитета када је у питању српски језик никада није студирао српски већ романистику и био је професор италијанског језика. Ранко Бугарски је вероватно други по значају за српску лингвистику је био проф. енглеског језика. Једини који је заиста био "србиста" међу тројцом највећих ауторитета за српски јези је био пок. Егон Фекете који је био професор српскохрватског језика.

А што се тиче Низоземске... Размислите како бисте се сећали за време Југославије да је неко читаву земљу називао нпр. Македонија? :)
То не мења суштину, да Клајн, као и његови идеолошки наследници и даље праве грешке. Ако једном направиш грешку, можемо рећи да се случајно десило, али већ други или трећи пут.

E zato nek i propadne!
Ја немам ништа против атеиста ако су родољуби и знам неке који то заиста јесу, али сулудо је стварати идеолошку основу по принципима мањине, а ви атеисти сте мањина.

Наравно, није све црно-бело, постоје атеисти који не верују у Бога, али верују у СПЦ као инститицују и подржавају је, постоје атеисти којима црква не смета и који су равнодушни према њој, као што постоје и верници којима је нација изнад вере, све су то нијансе, али увек је лако поделити се на две стране.
 
Naziv ''Nizozemska'' bas lepo opisuje geografski karakter te zemlje, tako da uopste nije sporan.
Је л то наредио Брисел да тако мора ?
Видећеш на крају да ћемо ми истерати правду, јер воља идеолошке мањине неће дуго трајати.

Ajmeeeee vise...... :roll::roll::roll:
Постоје људи који су верници, али чак и да отклонимо на тренутак политичке сукобе са њима, ми не можемо да уклонимо многе сличности и везе које поседујемо, посебно када је у питању језик и култура.
 
Је л то наредио Брисел да тако мора ?
Видећеш на крају да ћемо ми истерати правду, јер воља идеолошке мањине неће дуго трајати.

Kakav crni Brisel??? :hahaha::hahaha:


Постоје људи који су верници, али чак и да отклонимо на тренутак политичке сукобе са њима, ми не можемо да уклонимо многе сличности и везе које поседујемо, посебно када је у питању језик и култура.


Ako postoje neki Sloveni na koje se treba ugledati , to su Poljaci, Cesi, Slovaci i Slovenci.

Pogledaj samo na sta lice te zemlje, a na sta Rusija, Ukrajina, pa i Bugarska. Cak je i Vuciclend uredjeniji od njih. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Bio - proverio.
 
Ako postoje neki Sloveni na koje se treba ugledati , to su Poljaci, Cesi, Slovaci i Slovenci.

Pogledaj samo na sta lice te zemlje, a na sta Rusija, Ukrajina, pa i Bugarska. Cak je i Vuciclend uredjeniji od njih. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Bio - proverio.
Па ко каже да не треба да се угледамо на западне Словене, али када је у питању ова тема, онда морамо да се окренемо источним Словенима.
Није све у просеку плате и материјализму.
Рецимо Словаци су нам пример, као сви Словени морају да буду против независности исламске тзв. државе Косово.
Пољаци су нам пример, како треба да јачамо снаге десног фронта у симбиози са црквом, клеро-национализам. Да скачемо на сваки акт који је против нација и државе. Како да постигнемо економски напредак попут пољског економског чуда итд.
Чешки пример ... како да атеисте научимо да могу да буду против цркве, али да морају остати националисти, однсно родољуби.

Иначе, рећи да је Србија уређенија од Русије је пре свега велико незнање и не би требало да се хвалиш тиме што никада ниси прешао границу Србије и видео свет, па живиш у свету Вучића и Ђиласа. Да си прешао границу, не би ширио те лажи. Мене је срамота да у неким сегментима блатиш и Бугарску као и Украјину, јер и они су у неким стварима испред нас.
 
Ti si ruski konjusar, to svi odavno znaju. Da rusi pasu travu, i ti bi sa njima. :roll::roll:
У мом потпису чак и нема Русије, али ти си јадни ЕУропејац чија се ЕУ супер-држава распада по шавовима.
Ти си нико и ништа, искомплексиран до бола.
 
Ви исламофили (левичари и неолиберали) сте највећи антисемити, односно антијевреји, да будемо прецизнији.

Ми десничари сматрамо да је Европа јудео-хришћанска творевина и да је држава Израел природни савезник у верском и цивилизацијском сукобу против ислама.
Доказ ? Израел није признао исламску тзв. државу Косово и Израел има одличне односе са Републиком Српском.



То може да прође у неким јеврејским заједницама, где они негирају туђе корене и фаворизују своје на сваки начин. То је њихово право, поштујем, али код нас се зна и википедија није погрешила.

Koji si ti klaun!

Amerika je judeokršćanska tvorevina a ne Evropa gdje su Jevreji svako malo čišćeni kao pacovi.

Plus, ta nebuloza o prijateljstvu Izraela sa RS je tolika podvala Ronhillova da ne mogu da shvatim da ima odraslih osoba koje se na to upecaju.
 
На амбасади Краљевине Низоземске у Београду не пише ни Недерландија ни Холандија већ Низоземска допало се то нама или не.
Znači, Nizozemci su sami odlučili kako ćete ih zvati?
Inače, riječ Nizozemska koriste i Slovenija i Hrvatska, ne znam tko je prvi uveo tu riječ.
 
Испоштовати жељу једне нације... као ствар културе.

То инсистирање на задржавању тих старих топонима када се мењају ми је помало аутистично и потпуно бесмислено као пример очувања српског језика који сакатимо сваки дан на све стране...

Једнако као што и инсистирање на променама може бити аутистично. Ако ми сутра променимо име Београда у Синградунум, да ли би Низоземљани пуно размишљали да мењају терминологију?
 

Back
Top