Quantcast

Недерланд(ија) или Nizozemska ?

GrdobanS

Veoma poznat
Poruka
11.722
Upravo taj.
Malo preozbiljan

A sta ce mu onda ova ''ko nas bre zavadi'' kuknjava? :roll: :roll:

Sloveni su sami sebe precrtali.
Dozvolili su da ih posmatraju kao da su niža rasa.
Sloveni su doneli pismenost i kulturu Evropi.
Sloveni su živeli po čitavoj Evropi i stvorili evropsku civilizaciju.
A onda su drugi izmenili istoriju i sve pripisali sebi.

Slovenska ideja ne znači stavaranje neke zajedničke države.
Slovenska ideja znači pravljenje slovenskog saveza. Slovenske ekonomske unije.
Nije važno da li su Sloveni katolici, pravoslavci, muslimani, budisti, protestanti, ateisti ili anarhisti, to je stvar njihovog verskog opredeljenja. Važno je da Sloveni neguju svoje zajedničko poreklo, tradicije, jezik, kulturu i da grade ekonomski prostor za svoj prosperitet.

da ohrabrim Slovene da počnu, napokon, da uče o sebi i svojoj drevnoj civilizaciji i kulturi, da saznaju pravu istoriju, da postavljaju pitanja, da iznose činjenice, da dođu do spoznaje u kakvoj laži i prevari živimo, da se otreznimo, probudimo, trgnemo, organizujemo i da počnemo da radimo na ujedinjavanju i udruživanju svih Slovena u konfederaciju bratskih naroda, koji će

lil_moon

Iskusan
Poruka
6.955
Ali, ako ćemo iskreno, Hrvati i pričaju najslavenskije, koriste najviše slavenskih riječi.

Pogledaj samo imena mjeseci...

To sa imenima mjeseci im je za šprdnju. Isto ko što koriste sustav umjesto sistem ko ostali "normalan svijet".
Neki dan čujem neki Hrvat kaže "nekakav" , odmah sam pomislila da je naš čovjek, svi obrazovani i neobrazovani u Hrvatskoj govore "neakav".
Umjesto vjerovatno kažu "vjerojatno", ne znam otkud im to, iz koje je to riječi izvedeno , ne kaže se "vjerojati" nego se kaže vjerovati.
Možemo i mi da glumimo ludilo i da se gađamo domaćim imenima mjeseci :)

KninGrad

Domaćin
Poruka
4.566
Takodje je mnogo reci koje smatramo ceshkim takodje slovenskog porekla.
Sta si zapravo hteo da kazes? Tacno je da je hrvatski cistiji i slovenskiji od srpskog,
aki za to nisu krivi Hrvati,
Me mjesaj babe i zabe. Srbi i rvati su identicno izgovarali mnogo reci pre 100-200-300 godina koje su nestale ili su se zadrzale u jednom od ta dva jezika. Ceski je u to vreme vec bio razlicit jezik. Niko ne krivi rvate za nista. U neku ruku se moglo i ocekivati da se srpski izmeni zbog same istorije Srbije, okupacije kao i osvajanja.

Rayela

Legenda
Poruka
70.037
Me mjesaj babe i zabe. Srbi i rvati su identicno izgovarali mnogo reci pre 100-200-300 godina koje su nestale ili su se zadrzale u jednom od ta dva jezika. Ceski je u to vreme vec bio razlicit jezik. Niko ne krivi rvate za nista. U neku ruku se moglo i ocekivati da se srpski izmeni zbog same istorije Srbije, okupacije kao i osvajanja.

Srbi i Hrvati i dan danas imaju isti izgovor.
Ti zapravo ne znas i ne razumes o cemu uopste ovde i rpicamo. Kakav te izgovor spopao.
Izgovor je jedno, govor je drugo, a jezik, reci, je trece.

KninGrad

Domaćin
Poruka
4.566
Srbi i Hrvati i dan danas imaju isti izgovor.
Ti zapravo ne znas i ne razumes o cemu uopste ovde i rpicamo. Kakav te izgovor spopao.
Izgovor je jedno, govor je drugo, a jezik, reci, je trece.
Ajde lupas gluposti rjec tisuca je uvek postojala u srpskom i rvatskom, samo sto su je Srbi odbacili. Kao i rjec hleb ili hljeb koju su rvati odbacili. Cesi mnogo originalno slovenskih rjeci nisu izgovarali kao Srbi ili rvati (barem ne od kada su se jezici odvojili). Znaci uporedjivanjr ceskog sa rvatskim nema smisla. Ustvati rvatski ni ne postoji jer skoro svaka rjec sto se danas naziva rvatskom je postojala u srpskom jeziku, sa izuzetkom kajkavskog koji se slobodno moze smatrati drugim jezikom od srpskog.

Rayela

Legenda
Poruka
70.037
Ajde lupas gluposti rjec tisuca je uvek postojala u srpskom i rvatskom, samo sto su je Srbi odbacili. Kao i rjec hleb ili hljeb koju su rvati odbacili. Cesi mnogo originalno slovenskih rjeci nisu izgovarali kao Srbi ili rvati (barem ne od kada su se jezici odvojili). Znaci uporedjivanjr ceskog sa rvatskim nema smisla. Ustvati rvatski ni ne postoji jer skoro svaka rjec sto se danas naziva rvatskom je postojala u srpskom jeziku, sa izuzetkom kajkavskog koji se slobodno moze smatrati drugim jezikom od srpskog.

Dobro, ne razumemo se ti i ja, iako navodno isti jezik govorimo. Za tebe je izgovor isto sto i jezik, za mene je to nesto
savsreno drugo pa ne bih da se medjusobno zadrzavamo i gubimo vreme.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.