Quantcast

Недерланд(ија) или Nizozemska ?

~zmaj~

Elita
Poruka
18.916
Једнако као што и инсистирање на променама може бити аутистично. Ако ми сутра променимо име Београда у Синградунум, да ли би Низоземљани пуно размишљали да мењају терминологију?
Те логике ... ''а зашто бих ја нешто урадио када тамо неко то неће, не ради, не би радио...'' су само лоши изговори лењих ђака који ионако ништа не би урадили.

Не интересује ме шта други раде и шта би радили. Интересује ме оно што би требало ми да урадимо... А то по мени није инсистирање на имену Холандија док се та сама држава одриче имена.

Мада можемо бити паметни као наши црквени оци који позову Миланковића да направи тачнији календар од грегоријанског... Па када га добију ипак одлуче да задрже јулијански.

Rayela

Legenda
Poruka
70.059
Те логике ... ''а зашто бих ја нешто урадио када тамо неко то неће, не ради, не би радио...'' су само лоши изговори лењих ђака који ионако ништа не би урадили.

Не интересује ме шта други раде и шта би радили. Интересује ме оно што би требало ми да урадимо... А то по мени није инсистирање на имену Холандија док се та сама држава одриче имена.

Мада можемо бити паметни као наши црквени оци који позову Миланковића да направи тачнији календар од грегоријанског... Па када га добију ипак одлуче да задрже јулијански.

Svi ce njih i dalje zvati Holandjani, ali zvanicno moraju da budu Nizozemska/Nederland.
U nemackom je uobicajeno da se i zemlja i ljudi zovu Holandjanima, ali svuda stoji Niederlande.

Poruka
9.833
Mislio sam na slavenske jezike: Slovenci, Hrvati i Česi imaju Nizozemsku. Bošnjaci, Srbi, Bugari i Slovaci Holandiju. Poljaci, Rusi, Ukrajinci i Bjelorusi Niderlandiju.

Mi bi svi Slaveni trebali vratiti stare riječi koje smo vec imali.

Meni su prelijepa imena mjeseci na hrvatskom iako ja to ne.priznajem samo Hrvatima, nego su Hrvati to jedini zadržali.

Zanimljivo da svi koristimo slavenska imena za dane u sedmici.

Jotanka

Domaćin
Poruka
4.425

Meni su prelijepa imena mjeseci na hrvatskom iako ja to ne.priznajem samo Hrvatima, nego su Hrvati to jedini zadržali.

https://en.wikipedia.org/wiki/Slavic_calendar

Заиста, практична и предивна имена.

Тема календар заслужује посебну тему.
Приде, календар је словенска реч. :D

Poruka
9.191

Švedska studentica je postavila pitanje i legendi Ladanu kako glasi pridjev od mjeseca studeni. Rekao je da ne za, no da će proučiti. Nisam doznao rezultat...

Rayela

Legenda
Poruka
70.059

Samo imena meseci, ma i kalendare treba da vratimo, zasto bi normalan covek ( a recimo da sam ja
normalna) morao da gugla oko prosinca i kolovoza?

Bren

Elita
Poruka
17.591

Vi muhamedanci iz tzv. BiH odma' da maj pretopite u brozanj ili broznik. Kako vam odgovara.
Pametan vam je taj Mustafa Fazlinović.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
45.118
Ауторска тема -----------------------

Стварно се питам да ли смо нормална земља, када и даље дозвољавамо хрватском Јеврејину такозваном лингвисти Ивану Клајну да нам кроји речник, односно културу.

Ако већ немамо своју реч, да ли је проблем између православних Словена и католичких Словена, да изаберемо онако како кажу наша православна браћа Руси, Украјинци, Бугари итд ... дакле Недерланд или Недерландија.

Сетимо се како нас је Жидов обрукао када је донео одлуку да папа Франческо мора да се изговара као папа Фрања. Еј бре, цео свет га зове правим именом Франческо, само ми морамо да слушамо његове хрватске небулозе.
Holandija nezvanicno, a zvanicno Nederland. Ja tako planiram.

Krishna

Veoma poznat
Poruka
11.591
*******i diktator će pasti zbog korone.
Lik pravi greške od starta, i pravi kontradiktorne poteze, od sprdanja sa koronom zajedno sa doktorom Nestorović do uvođenja vanrednog stanja a od te dve krajnosti je prošlo samo par dana. Ludak umesto da smiruje situaciju on širi paniku, kao npr. kad je rekao da će mnogi od nas izgubiti najvoljenije. To se tako ne govori čak i da je istina *******a kreaturo!
Ljudi koji boluju od drugih bolesti i kojima se hitno mora pružiti pomoć inače će da umru se bukvalno izbacuju iz bolnica zbog korone.
Moj rođak Branko Dragaš je objasnio sve šta je trebalo biti urađeno u ovoj situaciji oko korone a šta nije trebalo biti urađeno, može se naći na youtube.

Droid

Buduća legenda
Poruka
45.648
*******i diktator će pasti zbog korone.
Lik pravi greške od starta, i pravi kontradiktorne poteze, od sprdanja sa koronom zajedno sa doktorom Nestorović do uvođenja vanrednog stanja a od te dve krajnosti je prošlo samo par dana. Ludak umesto da smiruje situaciju on širi paniku, kao npr. kad je rekao da će mnogi od nas izgubiti najboljenije. To se tako ne govori čak i da je istina *******a kreaturo!
Ljudi koji boluju od drugih bolesti i kojima se hitno mora pružiti pomoć inače će da umru se bukvalno izbacuju iz bolnica zbog korone.
Moj rođak Branko Dragaš je objasnio sve šta je trebalo biti urađeno u ovoj situaciji oko korone a šta nije trebalo biti urađeno, može se naći na youtube.
Ima logike.

Narod ga podrzava. Godinu dana nakon Korone ekonomija ce biti toliko losa da ce da izgubi vlast prilicno lako.

Moze mozda da prolongira kreditima ako nam neko da, mada vidim da stampaju pare kao wc papir tako da moguce. Ali to samo za nekoliko meseci.

Krishna

Veoma poznat
Poruka
11.591
Ima logike.

Narod ga podrzava. Godinu dana nakon Korone ekonomija ce biti toliko losa da ce da izgubi vlast prilicno lako.

Moze mozda da prolongira kreditima ako nam neko da, mada vidim da stampaju pare kao wc papir tako da moguce. Ali to samo za nekoliko meseci.

Ako se ova situacija nastavi još 2-3 meseca doći će do sloma ekonomije. Sve je stalo nema proizvodnje a zalihe se troše, to ne može dugo da potraje.

KninGrad

Domaćin
Poruka
4.566
За сто година Хрвати ће говорити чистији српски језик од Срба који ће се фрљати ивентима, хепенинзима, десктоповима, фешн блоговима, ејч ар и пи ар стручњацима, гејмерима, веб дивалоперима, стримовима, подкастима, менијима, старлетама, риалитијима и осталим накарадним позајмљеницама...
Pa mnogo reci sto mi danas smatramo rvatskim su cisto slovenske....

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.