Нећу хрватски пасош, српски ми не дају!

NEĆU HRVATSKI PASOŠ, SRPSKI MI NE DAJU!

"Ostavši veran svojim uverenjima, Branimir - Džoni Štulić (56), legendarni vođa
kultne rok grupe „Azra“, glatko je odbio primamljivu ponudu direktora
zagrebačke „Arene“ da za oko 138.000 evra održi sledeće godine tri
povratnička koncerta...

Tako je potvrdio ono što je poslednjih godina izjavio više puta - da se neće
pojaviti na sceni jer je prestao da svira. Drugi problem je i što Štulić nema
pasoš od 1995. godine, kada je poslednji put boravio u Beogradu.

Tada mu je istekao stari, jugoslovenski pasoš i nije vadio nova dokumenta,

..u stihovanoj autobiografiji pošteno si potkačio svoje bivše kolege iz benda,
posebno Borisa Lajnera. Rekao si da je izjavio da ti treba urezati
šahovnicu na čelo?

- Da, rekao sam da se na početku rata u društvu Pika Stančića zalagao na radio-stanicama
da mi se na čelo ureže šahovnica....

Dete vojnog lica

Branimir Štulić Džoni rođen je u Skoplju, 11. aprila 1953. godine.
Otac mu je bio vojno lice, pa su se često selili. Srednju školu je pohađao
u Zagrebu, a studirao je na Filozofskom fakultetu, takođe u Zagrebu.

http://www.alo.rs/ljudi/20006/Necu_hrvatski_pasos_srpski_mi_ne_daju

"Ми смо људи Цигани, судбином проклети".....

Зар је Џони мање Србин од нас Срба:?:
(Ивицееее,...Тадићуууууу, где сте:?:)

.

Džoni i bolje da ti ne daju. Ovo nije više onaj isti Beograd, bolje da ti ostane u lepom sećanju nego da vidiš šta je postao.

..ma gledaj..imaju sasvim razilicite..stilove u glazbi.."čorba" ima za uho..lezernije i rimujuce stihove...Đžoni...je vise..pripovjedackog..stila..socijala..da su i jedan i drugi..danas..propaliteti..po meni jesu..ali Boro se fura..na nacional...i prezivljava kako tako...Džoni je svoje otpjevao..po meni..je usao u legendu..i tamo ostao...
Đoni živi u Holland-u i povukao se,normalan porodični život:cool:

Е мој Иво ја их и даље слушам ,а који су то бољи?

..znas da sam ja... šokačka..grana...;)...tamburica..poskočice...sitne zayebancije...kontaš..o umjetnicima..koji su u toj branši..sve najbolje od mene..ako ih počmem nabrajati i ako koje izostavim..bila bi velika nepravda..kužiš..

Ne mozes porediti boru i dzonija. Bora je kulminacija mainstrima, dok je dzoni bio nesto drugo

..nikad ih nisam niti usporedjivao..kazem da su imali razlicite stilove..u glazbi..po meni osobno..u to vrijeme..Boro je bio..popularniji..o umjetničkim..vrijednotima..glazbenih..dijela-pjesama..ne mogu ocijeniti..nisam, glazbeni kriticar...kazem..slusao sam u to virjeme.Boru-čorbu..

..čitao sam negdje prije jedan njegov..intervju..par recenica..sve stoji..porodica..mir..nista politika...pasivac..čovjek..biljka..:cool:..
Važno mu da ima trave:cool:On se razočarao u sve,uključujući pre svega rock scenu to jest tzv.pastirski rokenrol,koji su svirali neki poput Bijelog Dugmeta,Pušenja,uglavnom bosanski bendovi.On je shvatao rock'n'roll na drugačiji način:cool:

Ooo jeste,ali ti ne želiš da vidiš...Kad se Barabama sa naglaskom da da 10 godina uče ljude Srbijance da se Srbija brani u ''Kninu'',''Sarajevu'',za koje je većina Srbijanaca mnogo pre komunizma čula ono NJikad,imaš sluđenu naciju,koja i dalje živi u pustim snovima umesto da se okrene putu Prosperiteta:roll::roll::roll:

Sta su to Srbijanci ?
zamolio bi te da izbegavas pogrdne termine , kad govoris o mom narodu .

Oni koji žive do granica save i drinčuge,ba:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Sad ćeš da objašnjavaš na 10 strana kako si veći Srbin od mene,pošto si ili direktno ili indirektno,iz prečanskih krajeva...:D

Nisam ,ja veci Srbin ni od koga . Ja sam samo Srbin .
Srbijanci ne postoje .
I ne znam zasto bilo koga tako zoves . Postoje samo Srbi i ovde i ttamo i svuda . Srbi su Srbi , ma gde bili , koliko god se neko trudio da srpski narod iscepka.

Nisam ,ja veci Srbin ni od koga . Ja sam samo Srbin .
Srbijanci ne postoje .
I ne znam zasto bilo koga tako zoves . Postoje samo Srbi i ovde i ttamo i svuda . Srbi su Srbi , ma gde bili , koliko god se neko trudio da srpski narod iscepka.
Postoji to kao geografska odrednica...Šta znači ''Crna Gora''...To je geografska odrednica dela srpskog etničkog prostora...Bosna već ima neki prizvuk posebne nacije:cool:

Postoji to kao geografska odrednica...Šta znači ''Crna Gora''...To je geografska odrednica dela srpskog etničkog prostora...Bosna već ima neki prizvuk posebne nacije:cool:

E sad , probaj da istu formuli primenis na bilo koji drugi narod .

Srbin - Srbijanac .
Hrvat - ?????
Slovenac - ????
Madjar - ????

Inace ,taj termin SRNIJANAC je uvecen , prilikom aneksije bosna , a od strane AU , kao oblik specijalnog rata protiv Srba u opste , kako bi se Srpski narod sto vise iscepkao , jer je AU i tad znala da ce protiv Srbije ratovati . ISkoristili su jednu malu nepravilnost u nasoj gramatici , protiv nas .
Da je to dobro , bilo bi slicnih podvojenosti i kod drugih naroda .

To o izmišljanju pojma je samo tvrdnja srbosanskih nacionalista.Nije neko Srbin samo zato što je veći primitivac i sirovina,to treba stalno ponavljati.Bilo je tako,tako smo učeni od 90-te,ali nije tako,jednostavno nije:):cool:

Ja nisam iz Bosne .

A sta su tebe ucili , tamo 90 , to ne znam . No u svakom slucaju , bilo bi lepo da pokusas da plasiras neki argument .

Specijalno Srbi nisu primitivci . Naravno da svega ima , ali ni manje ni vise nego kod drugih naroda .

E sad druga je stvar sto je daleko udobnije biti kritizer, nego logicar .

Sumadinci , ( posebno oni obrazovaniji , sebe zovu Srbima , a ne Srbijancima , isto je i sa Toplicanima , Carapanima , Srbima iz Istocne Srbije , Srbima iz zapadne Srbije .
E sad , to sto nasa kvazi- elita nema pojkma ni o cemu , pa ni otome , pa ne reaguje , kad na HTV , neko zvanicno kaze Srbijanski , to ne znaci da tako treba , nego da je kvazi- elita , zaista kvazi .

Back