Neću decu da lažem da Deda Mraz postoji, kada im ja pakujem poklone

Јој, ја сам имала једну ненормалну епизоду које ме је и срамота, али ето, тада ми тако дошло.
Клинац био мали, 4-5 година... И ухвати ме неко лудило да му приђем, променим глас и кажем како сам ја страшни водени Покемон (а не знам ни да ли су они страшни) који је ушао у тело његове маме :lol: Када је он скочио! ”Врати ми моју маму, ти грозото једна!”:rotf:
Нисам знала да ли да прснем од смеха и загрлим га тако храброг или да се покријем ушима и заувек стидим :rumenko:
 
Ali zato unuka Mrazica :per:
Sexy Fashion GIF by Yandy.com
I Deda Mrazica. :per:
 
Јој, ја сам имала једну ненормалну епизоду које ме је и срамота, али ето, тада ми тако дошло.
Клинац био мали, 4-5 година... И ухвати ме неко лудило да му приђем, променим глас и кажем како сам ја страшни водени Покемон (а не знам ни да ли су они страшни) који је ушао у тело његове маме :lol: Када је он скочио! ”Врати ми моју маму, ти грозото једна!”:rotf:
Нисам знала да ли да прснем од смеха и загрлим га тако храброг или да се покријем ушима и заувек стидим :rumenko:
:rotf::cepanje:
 
Oduzeti deci bajke znači da smo samo oduzeli deci alatku da se, u bezbednim i kontrolisanim uslovima svoje sobe, bave različitim sadržajima, i razviju kapacitet da razumeju sopstvena i tuđa ponašanja, emocije, potrebe, misli, namere, što je jedan od temelja našeg odnosa sa samima sobom i sa drugim ljudima.
A prica o deda mrazu ce im to omoguciti? Meni su moji pricali bajke I price kada sam bio mali, sa 4god sam vec znao da je deda Mraz laz pa mi nikada nista nije falilo po pitanju kreativnosti, emocija, razumevanju tudjih osecanja....
 
Nije čudno zašto su nekada ljudi pričali bajke.. I zašto smo ih voleli čitati kao deca
Ima u tome jedna imaginacija, razvija se osećaj za duševno, za metafiziku
U bajkama stvari nisu realne, već se doživi da žena koja ima zao jezik postaje zmija, da od žabe nastane princ zbog nečije ljubavi, i tako dosta čudnih stvari koje pomažu da se razvija duša više nego gledanjem tik toka i beskonačnih zezoova koje tamo deca gledaju.
Meni je bilo žao kada je moj bivši deci pokazao kako ne postoji deda mraz.. jer oni bi sami to shvatili kada sazru i dovoljno porastu
 
Bajke same po sebi podspesuju razvoj maste i kreativnog razmisljanja tako da je ovo fakticki ubijanje kreativnosti od malih nogu i priprema za neko linearno razmisljanje tokom zivota

Kasnije tokom razvoja na detetu je dat izbor da samostalnim rezonovanjem odvoji imaginarno od stvarnog.

Mogla je jednostavno da mu kaze da ne zna, ili da ne veruje u Deda Mraza i kraj price.

Bajke i Deda Mraz nisu isto.
Deda Mraz je besmisleni produkt Coca-Cola marketinga, a bajke su kompleksna dela koje služe da deca nauče da shvataju karaktere i da postoji dobro i loše. Ne mislim na Dizni gluposti nego na prave bajke- Grim, Andersen itd.
 

NEĆU DECU DA LAŽEM DA DEDA MRAZ POSTOJI, KADA IM JA PAKUJEM POKLONE​

Jedna mama blogerka izjavila je kako je svojoj deci rekla da Deda Mraz ne postoji jer odbija da ih laže o bilo čemu.


648758_278255039-394755462222517-5485566113157494563-n_f.jpg


- Ako smatramo da su poverenje i poštenje najveće vrline, kako onda možemo da pogledamo svoju decu u oči i kažemo im da magični čovek koji leti nebom u sankama, donosi poklone u naš dom - pita se ova mamam iz Engleske.

- Ne lažem i neću da lažem svoju decu - smatra Džodi.

Ona kaže kako njen trogodišnji sin i 16-mesečna ćerka i dalje uživaju u prazničnoj atmosferi i bez posete najveselijeg stanovnika sa Severnog pola koji je, kako smatra ona, za decu stranac.

Džodi Kit (27) je za "Jam Press" dala kontroverznu izjavu o tome da priča o Deda Mrazu pruža kontradiktorne poruke deci, prenosi "Nypost".

- Učim ih da budu obazrivi sa nepoznatim osobama, a onda stranac dolazi nepozvan u našu kuću. Ili treba da kažem deci da je uredu da sednu u njegovo krilo. Ja lično ne bih mogla da lažem decu oko toga ko je upakovao poklone, ko ih je kupio, ko je jeo kolače i pio mleko - objašnjava ova mama, koja otkriva i da je odrastala u kući u kojoj se nije cenila istina što je dovelo do dugoročnih problema sa poverenjem.

Ona kaže kako je zajedno sa verenikom objasnila deci i da je i Vila Zubić samo fikcija, ali uprkos tome ona tvrdi da deca i dalje imaju jake kreativne impulse.

- Iako imam svoje mišljenje, objasnila sam deci da ne treba da idu okolo i drugoj deci pričaju da je Deda Mraz izmišljen, jer poštujem individualne želje svakog roditelja - zaključila je ona.

https://informer.rs/magazin/zanimljivosti/759536/deci-rekla-deda-mraz-postoji

Upravu je ova žena. Pošteno i iskreno kako i treba.

Ali tako treba reći i ovoj starijoj deci da isto kao što Deda Mraz ne postoji i ne donosi paketiće da ne postoji nikakav Bog ili bogovi i da ukoliko postoji bilo šta kada mi umremo sigurno nije onako kako piše u tamo nekim knjigama.
ako cemo tako, ne treba slaviti ni rodjendan..........sto da se lazemo. Slavimo pocetak procesa koji ce nas na kraju neizbezno dovesti do smrti.
Ali, treba skrenuti paznju sa te zle ljudske sudbine i zivot napraviti psihicki podnosljivim ...............makar i lazima.
 
ako cemo tako, ne treba slaviti ni rodjendan..........sto da se lazemo. Slavimo pocetak procesa koji ce nas na kraju neizbezno dovesti do smrti.
Ali, treba skrenuti paznju sa te zle ljudske sudbine i zivot napraviti psihicki podnosljivim ...............makar i lazima.
Glupo ti je poređenje. Slaviš dan kada si rođen.
 
KoOduzeti deci bajke znači da smo samo oduzeli deci alatku da se, u bezbednim i kontrolisanim uslovima svoje sobe, bave različitim sadržajima, i razviju kapacitet da razumeju sopstvena i tuđa ponašanja, emocije, potrebe, misli, namere, što je jedan od temelja našeg odnosa sa samima sobom i sa drugim ljudima.
Ja nekako ne poistovjecujem bajke i praznicne obicaje, bio to deda mraz, bozic bata, vaskrsnji zeka. Ovo drugo mi nije podsticaj ni maste ni kreativnosti, vec samo povrsnosti i potrosackog ponasanja. I to kada roditelj resetuje dijete kojem se vec javila sumnja, pa umjesto da podstice razmisljanje on ga pravi ludim gdje dijete kapira ali ne zeli roditelju da razbije balon. Zatrpavanje djece poklonima koje su zasluzili jer su bili dobri. Slatke porodicne fotografije u ng pidzamama. Obicno to ispada zabava za roditelje. Kako to da nijedan od tih praznika nema neko dobro djelo, nego samo poklone.
Cak i noc vjestica, neka opsta svetkovina koja u nekom obliku postoji i kod nas, se pod uticajem holivudskog filma pretvorila u nesto sta nema veze sa izvornim. Taj vaskrsnji zeka mi nije jasan, kakve veze to ima sa vaskrsom. Pitas ljude, sta vam je to. Ne znaju.
A nekada se znalo. Znalo se zasto ce ti izrasti rep ako pijes kafu. Znalo se sta su bajke, dok one nisu pretvorene u price sa hepi endom. Pa ti imas djevojku koja ima samo jedna vrata koja ne smije da otvori i to uradi, da bi bila nagradjena princem koji je poljupcem budi. Naci ce se princ za sve tvoje neposlusnosti. Nece. Ovo ljubljenje ajd da ne pominjam.
Dok se unistava ona prava magija koja daje tople i mastovite ljude, a to je porodica, zadovoljni roditelji koji se vole i ne ubijaju u pojam djecu, koji se igraju sa djecom citave godine. Obesmisljavaju se rodjendani, vencanja, krstenja...svaki dan bitan pojedincu i porodici jer si malogradjanin ako slavis sa ljudima koje volis dan kada si se vjencao ali negujes magiju kuovinom poklona i kupovinom, kupovinom...
 

Back
Top