Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Srbije

Himna Srbije

  • Oj Srbijo mila mati

  • Bože pravde


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Reißverschluss

Obećava
Banovan
Poruka
97
Šta mislite o grbu zastavi i himni? Nekoliko puta smo ih menjali, mislim to kod nas Srba ide kako ko zasedne za fotelju - promeni simbole... Treba li menjati ovaj grb, ovu himnu ili ovu zastavu?

1. Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava degenerisana (genetski mutirana - čim je dvoglava) živina, koja treba da bude orao, ali više liči na kokošku.
Ok je ta kombinacija sa orlom i ocilima, ali ovaj grb više liči na grb neke dinastije nego na grb države. Grb treba da ima belog orla sa grba SRJ (taj je lep i da mu se makne jedna glava), ocila i spojene grbove srpskih oblasti: Banata, Bačke, Raške, itd... Kao što ima većina slovenskih zemalja. Dakle to bi bio grb koji predstavlja državu i narod, a ne ovaj koji predstavlja dinastiju Nemanjića.

2. Zastavu ne treba menjati, samo maknuti onaj grb i to je to.

3. Himna nam je loša.
Kako neko ko je ateista ili musliman može da voli tu himnu? Ovo je sekularna država, a himna bi trebala da bude Oj Srbijo. To je himna koja spominje čoveka, svetlu budućnost i Srbiju. To je sekularna i građanska himna.

 
- nevernik je jedna rec
- nekog za koga ti ne verujes da postoji, tako se kaze

pa jedino ateistima moze da smeta, i muslimani imaju Boga...

Pa ja nisam ateista ;).
Muslimani ga zovu Alah ;)
Srbija je po Ustavu sekularna država ;)

Himna Bože pravde je krivotvorina. Pogledaj izvornu pedmu Bože pravde i uporedije sa ovom himnom. Videćeš da je Kralj izuzet ;).
 
Pa ja nisam ateista ;).
Muslimani ga zovu Alah ;)
Srbija je po Ustavu sekularna država ;)

Himna Bože pravde je krivotvorina. Pogledaj izvornu pedmu Bože pravde i uporedije sa ovom himnom. Videćeš da je Kralj izuzet ;).

A sta si, ako nisi ateista, a jesi nevernik? :eek:
Da, zovu ga Alah, ali ga takodje zovu i Bog!!! Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga. Edukuj se malo ;)
 
A sta si, ako nisi ateista, a jesi nevernik? :eek:
ja nevernik? odakle ti ta provala, leba ti :lol:

, ali ga takodje zovu i Bog!!!
Ne zovu ga Bog, zovuga tako samo balkanski muslimani.

Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga.
Edukuj se ti
Bilo kako bilo, himna krši Ustav i očajna je. Srbija je sekularna zemlja i nema mesta takvoj himni.
 
Grb Vojvodine je mnogo lepši od grba Srbije
vojvodina.jpg
 
ja nevernik? odakle ti ta provala, leba ti :lol:


Ne zovu ga Bog, zovuga tako samo balkanski muslimani.

Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga.
Edukuj se ti
Bilo kako bilo, himna krši Ustav i očajna je. Srbija je sekularna zemlja i nema mesta takvoj himni.

Nesporazum... nastao tako sto sam citirao nekoga drugog, pa si se ti pronasao u tom citatu, ne znam kako...

Edukovan sam, ali hvala na brizi ;) Ponavljam, Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga. Kao sto rekoh, razumem da se ateisti bune zbog teksta (pritom ne mislim na tebe, da se opet ne osetis prozvanim :lol: )
 
Šta mislite o grbu zastavi i himni? Nekoliko puta smo ih menjali, mislim to kod nas Srba ide kako ko zasedne za fotelju - promeni simbole... Treba li menjati ovaj grb, ovu himnu ili ovu zastavu?

1. Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava degenerisana (genetski mutirana - čim je dvoglava) živina, koja treba da bude orao, ali više liči na kokošku.
Ok je ta kombinacija sa orlom i ocilima, ali ovaj grb više liči na grb neke dinastije nego na grb države. Grb treba da ima belog orla sa grba SRJ (taj je lep i da mu se makne jedna glava), ocila i spojene grbove srpskih oblasti: Banata, Bačke, Raške, itd... Kao što ima većina slovenskih zemalja. Dakle to bi bio grb koji predstavlja državu i narod, a ne ovaj koji predstavlja dinastiju Nemanjića.

2. Zastavu ne treba menjati, samo maknuti onaj grb i to je to.

3. Himna nam je loša.
Kako neko ko je ateista ili musliman može da voli tu himnu? Ovo je sekularna država, a himna bi trebala da bude Oj Srbijo. To je himna koja spominje čoveka, svetlu budućnost i Srbiju. To je sekularna i građanska himna.



Ти си једна безобразна и неваспитана особа а надасве жалосно необразован.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top