Nečiste životinje u Bibliji i Kuranu?

robivek

Aktivan član
Poruka
1.791
U SZ jasno pise da se trebaju postovati sve odredbe Mojsijevog zakona i da je to zakon vječan. Nigdje se ne pravi razlika "ovo je za sva vremena a ovo samo kad Robiveku odgovara".
To trebas rascistiti sa Isusom jer je On to rekao a ne ja ,ja sam ga samo citirao !!!
Naime,ako cemo tako,i ceremonijalni je zakon bio "vecne prirode"ali je Isus jasno rekao da je Njegovim dolaskom ispunio taj zakon...e sad,ukoliko smatras da On to nije mislio i da mi jos uvek trebamo prinositi krvne zrtve ili da mozda imas nekog novog "otkrica"tipa da su se bukvalno svi SZ-ni zakoni ispunili Njegovom zrtvom - budi slobodan i reci nam,bez okolisanja,da znam u kom se pravcu trebamo kretati. :)

RIA77

Iskusan
Poruka
5.541
Dakle, čim neko masovno nepoštuje nešto, zašto bi onda mi poštovali?
Значи да је то твој избор, али то никада није наметнуто као обавезно правило.
Нико теби не саветује шта ћеш да радиш са својим животом, али ти намећеш да су нечисте животиње биле обавезне за хришћане.
Што једноставно није истина.
Зато и није било масовног поштовања тога.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.102
To nije moja istina, već biblijska istina.
kako istina, šta je istina?
pročitaj definiciju istine
u ovom slučaju u bibliji ustina je da bog nabraja nečiste životinje i da ih ne treba jesti. a posle hiljadu i po godina kaže da nije bitno šta ćeš jesti jer ništa ne pogani ono što uneseš.
i od te dve dijametralno suprotne objave iz ličnih razloga si se odlučila za prvu objavu da je istinitija od ove druge.
i svaki biblijski vernik uzima iz biblije ono što predstavlja, a ono što se kosi sa uverenjem pokušava da ili izbegne ili zamuti citate tumačeći.
i još uvek ti nije jasno
u bibliji nema još tri kontinenta + antartik, znači ti ne postoji, a kad ti se kaže da su semiti na +40 pisali zašto neke životinje su nezdrave, pa to je ipak bog rekao, a ja te pitam zašto nije rekao da ima još zemlje i drugih naroda na tim zemljama?
pa zato što nit bog pisao nit nadahnuti nego su krojili zakone za ono vreme za onaj narod.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.791
kako istina, šta je istina?
pročitaj definiciju istine

Evo jedne Bibliske definicije:

Jov.17,17:
"...Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina..."

a posle hiljadu i po godina kaže da nije bitno šta ćeš jesti jer ništa ne pogani ono što uneseš.
Ovo se zove klasicno "fabrikovanje",izmisljanje "cinjenica"koje nisu nigde zapisane u Bibliji a koji bi "dobro dosle"onome koji izvrce Biblisku istinu !!!
Hajde nam sad ti lepo navedi citat gde stoji zapisano upravo to sto si naveo , "da nije bitno sto ces jesti" ili se svima izvini sto si pokusao da nas "zedne prevedes preko potoka"...
Dakle ???

Poslednja izmena:

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.102
Evo jedne Bibliske definicije:

Jov.17,17:
"...Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina..."

Ovo se zove klasicno "fabrikovanje",izmisljanje "cinjenica"koje nisu nigde zapisane u Bibliji a koji bi "dobro dosle"onome koji izvrce Biblisku istinu !!!
Hajde nam sad ti lepo navedi citat gde stoji zapisano upravo to sto si naveo , "da nije bitno sto ces jesti" ili se svima izvini sto si pokusao da nas "zedne prevedes preko potoka"...
Dakle ???
oću kad ti meni dokažeš da postoji antartik

robivek

Aktivan član
Poruka
1.791
oću kad ti meni dokažeš da postoji antartik
Kad budem to tvrdio onda ima logike da mi potrazis dokaza u prilog ali popsto nisam,daj se fokusiraj na dokaza kojeg sam ti potrazio da bi potvrdio tvoju "veselu matematiku"sa Bibliskim tekstovima...
Dakle izneo si tvrdnju koja je navodno Bibliska stoga je red da nam to dokazes citatima ili da nam lepo priznas da toga nema u Bibliji nego je samo tvoje licno ubedjenje i to je to,idemo dalje...evo,da ti malo olaksam,ne moras se cak izvinjavati... :)

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.875
Celog Novog Zaveta su pisali apostoli,stoga ako li pratimo tvoju logiku - trebamo ga celosno baciti u smece !!!:D
Naravno,ljudi koji proucavaju Bibliju kao vernici a ne kao losi kriticari veruju onome sto tamo pise,ukljucujici i sledeci tekst koji nam jasno daje do znanja ko su ti ljudi koji su pisali Pismo u celini:

2 Pet.1,21:
"...Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi..."

Dakle kao sto se jasno vidi,sva prorostava u Bibliji,od prvog do poslednjeg u Otkrivenju,su pisali sveti Bozji ljudi,ljidi koji su bili verni svom Bogu a tu spadaju i proroke,careve,apostole i t.d.

Cini se da si slabo gledao SF filmove,ljudska masta radi svasta i to onako, "bez nekog ozbiljnog razloga",samo da bi privukli paznju nekoj kategoriji gledaoca i da bi iz toga profitirali...:D...neki sanjaju i mastaju o vanzemaljcima,neki mastaju da ce nakon smrti precekati odredjeni broj devica zena s kojima ce uzivati i t.d....kao sto rekoh,bujna masta radi svasta !!!
Dakle ako li ljudi mogu "kreirati"izuzetno cudne i nerealne likove (slike,dogadjaje ) da bi postigli neki cilj,zamisli tek sto Bog Nebeski moze uraditi da bi ljudima uputio neku poentu,poruku,koja je od sustinskog znacaja za njihovu buducnost.
Govorimo dakle o Bogu koji je Svemocan i kada nesto daje ima "tacnu racunicu" zasto ,kako i kome daje !!!
Teka kada nekad ( ili mozda nikad) u zivotu prihvatis ovu cinjenicu mozes poceti sa doslednim proucavanjem Biblije da bi nakon toga mogao uopste diskutirati na ove teme !!!

Pravi sledbenici Isusa Hrista slede Njegove zapovesti,postuju celo Sveto Pismo i ne omalovazavaju,ismejavaju ili poricu bilo koju Biblisku knjigu.
Konkretno apostol Pavle je pozivao ljude da slede njegov primer ii da se ugledaju na Hrista ,upravo onako kao sto je on to radio:

1 Kor.11,1:
" Ugledajte se na mene, kao i ja na Hrista..."

Dakle Pavle nas poziva da sledimo Isusa Hrista a ne njega stoga je i ova tvoja tvrdnja potpuno neosnovana !!!

Inace sto se tice onog koliko si ti dobar musliman rekao bih da si onoliko dobar koliko poznajes i postujes Bozje Sveto Pismo u celini a ne u nekoj skracenoj verziji...
Naime,evo jednog prostog primera:
Koliko je meni poznato,vernici ne trebaju jesti necistu hranu kao sto je na primer svinjece meso pa te pitam jel znas zasto uopste ne jedes to meso ( ako ga zaista ne jedes) i ako je to zaista slucaj,dali mozda mozes slobodno jesti konja,magarca,zeca,macku i t.d. i ako li da zasto da a ako li ne - zasto ne !!?
Argumentiraj detaljno,bez okolisanja,jasno i glasno da te svako razume,slobodno koristi citate iz bilo koje tvoje knjige da vidimo koliko je to kredibilan zahtjev,dali je originalan ili mozda losa kopija necega i t.d. pa ako eventualno potrazis - nakon tebe cu i ja odgovoriti to isto pitanje,jel vazi ???
Kako Pavle moze slediti Hrista, kada ga nikad video nije, jedino je tvrdio da ga je doziveo u viziji,a ipak je propovedao svoju verziju hriscanstva, :?:

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.875
Pavle je malo tu sumnjiv, viziju nikako ne mozes dokazati, samo da se veruje na rec. No da nije Pavla ne bi bilo ni Hriscanstva,
posto ga je on osnovao, po jevrejskim izvorima.
Yeshua Nazarecanin je imao mesijanskoo zavestanje i poslao ucenike da propovedaju,a Pavle kao 13-ti apostol, priklanjajuci se helenskoj kulturi propoveda svoju verziju. Mnogobosci su to prihvatil i danas vidimo rezultat te ljudske filozofije.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.791
Kako Pavle moze slediti Hrista, kada ga nikad video nije, jedino je tvrdio da ga je doziveo u viziji,a ipak je propovedao svoju verziju hriscanstva, :?:
Upravo je to logika i koncept hriscanstva !!!
Sam je Isus poslao svoje ucenike da propovedaju jevandjelje onima koji Isusa NIKAD VIDELI NISU i taj je koncept odlicno profunkcionisao jos od samog pocetka... ucenici su dobili jasan poziv ali kada je postalo jasno da oni ne nameravaju da previse energije potrose na neznabosce - Isus je direktno intervenisao i proces je nastavljen onako kako je proektovan u pocetku.
Evo ti Bibliskog dokaza:
Mat.28,19.20:
"...Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime oca i sina i svetoga Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin. "

Kao sto se jasno vidi, ucenici su Isusa Hrista i Njegovog jevandjelja trebali propovedati svim narodima na zemlji sto ce reci paganstvu stoga kada je On procenio da je potrebna direktna intervencija da bi se taj proces ubrazao - On je to uradio putem vizije apostola Pavla,alijas Savle...

.

Cackalica21

Aktivan član
Poruka
1.822
ovo morate vidjeti

Islamski nacin kako se zivotinje prije klanja umire spominjanje Bozijeg imena, i same pokore Bozijem imenu kad trebaju na klanje

samo spomenes Bozije ime i zivotinja se umiri ostane lezati na zemlji

to vam je islamski nacin klanja, halal sto se zove....kako bi zivotinja sto bezbolnije prosla proces klanja.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.434
Po meni,hriscani moraju postovati princip TAKO KAZE GOSPOD a ne kako ja mislim !!!
После твог трактата ова последња реченица управо осликава твој начин тумачења Библије. Кад и како ти мислиш да треба. За тебе то важи, за православне хришћане твоје интерпретације немају важност.
Nazalost,opet pogresna konstatcija koja proizlazi od "mestimicnog prelistavanja" Svetog Pisma i to zatvorenim ocima.
Знаш, желео сам да верујем да имаш проблем са језиком али ти си изгледа само ловац у служби своје јереси. .
.

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
18.115
ovo morate vidjeti

Islamski nacin kako se zivotinje prije klanja umire spominjanje Bozijeg imena, i same pokore Bozijem imenu kad trebaju na klanje

samo spomenes Bozije ime i zivotinja se umiri ostane lezati na zemlji

to vam je islamski nacin klanja, halal sto se zove....kako bi zivotinja sto bezbolnije prosla proces klanja.
Kako si naivan. Kad se ovca striže, postoji tehnika pomoću koje ovca postaje "paralizovana", odnosno umirena. Npr. obrne se naopačke a glava joj se čvrsto drži rukama. Nema to nikakve veze sa spominjanjem Alaha.

Cackalica21

Aktivan član
Poruka
1.822
Kako si naivan. Kad se ovca striže, postoji tehnika pomoću koje ovca postaje "paralizovana", odnosno umirena. Npr. obrne se naopačke a glava joj se čvrsto drži rukama. Nema to nikakve veze sa spominjanjem Alaha.
nisi ni pogledao video a vec palamudis

pogledaj video gdje uopste ne drze rukama zivotinju ona sama lezi i ceka klanje, toliko je umirena.

od 7:10 minute uopste je taj ne drzi , ali i dalje lezi i umirena je.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.791
После твог трактата ова последња реченица управо осликава твој начин тумачења Библије. Кад и како ти мислиш да треба. За тебе то важи, за православне хришћане твоје интерпретације немају важност.
Po meni,ovo je suvise rutinski,klasican pausalan komentar ( optuznica) a da bi imao smisla,trebao bi recimo konkretno citirati tekst kojeg sam naveo i moje razumevanje istog da bi nakon toga komentirao nesto u stilu: " evo,ovaj tekst se recimo odnosi na kruske jer pise o kruski,opisana je kruska i zakljucak je o krusci dok je ti tumacis pogresno jer smatras da tekst govori o krokodilima "...
Sve dok ne navedes jasan i precizan razlog GDE I KAKO ja to "tumacim"Bibliju na svoj nacin i dok ne navedes o cemu zapravo govori predmetni tekst - sve je ovo samo klasicno "pljuvanje"sagovornika u nedostatku cinjenica !!!

Знаш, желео сам да верујем да имаш проблем са језиком али ти си изгледа само ловац у служби своје јереси. .
Jeres je ucenje suprotno Bibliji i ja te pozivam da nam konacno obznanis gde ja to pogresno nekoga ucim i to konkretnim dokazima a ne "pljuvanjem iza grma "...

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.875
Upravo je to logika i koncept hriscanstva !!!
Sam je Isus poslao svoje ucenike da propovedaju jevandjelje onima koji Isusa NIKAD VIDELI NISU i taj je koncept odlicno profunkcionisao jos od samog pocetka... ucenici su dobili jasan poziv ali kada je postalo jasno da oni ne nameravaju da previse energije potrose na neznabosce - Isus je direktno intervenisao i proces je nastavljen onako kako je proektovan u pocetku.
Evo ti Bibliskog dokaza:
Mat.28,19.20:
"...Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime oca i sina i svetoga Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin. "

Kao sto se jasno vidi, ucenici su Isusa Hrista i Njegovog jevandjelja trebali propovedati svim narodima na zemlji sto ce reci paganstvu stoga kada je On procenio da je potrebna direktna intervencija da bi se taj proces ubrazao - On je to uradio putem vizije apostola Pavla,alijas Savle...

.
Yeshua Nazarecanin apsolutno nije to rekao ucenicima u viziji preko fariseja Savla, vec im je direktno zapovedio :
Matej 28,16 A jedanaestorica učenika odoše u Galileju, na goru na koju im je Isus rekao da idu.

spavach

Aktivan član
Poruka
1.759
Nista ja ne savetujem, ja dajem informaciju,a ti citaj sta god hoces.
SPC i RKC tvrde da su "sagradjeni" na temelju apostolskog prejemstva.
ako su sagradjeni na temelju apostolskog prejemstva onda su zasnovani na ljudskoj filozofiji a ne na bozijim rijecima..jer si izjavio da je prico svoju verziju ljudsku filozofiju pa tako onaj ko te cita dobije utisak da ta pavlova filozofija nema veze sa hriscanstvom i jevandjelistima..

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.633
ako su sagradjeni na temelju apostolskog prejemstva onda su zasnovani na ljudskoj filozofiji a ne na bozijim rijecima..jer si izjavio da je prico svoju verziju ljudsku filozofiju pa tako onaj ko te cita dobije utisak da ta pavlova filozofija nema veze sa hriscanstvom i jevandjelistima..
Na Bozjoj reci moze samo prorok kao sto je bio Isus... apostoli nisu bili proroci. Jovan je napisao Otkrovenje ali to je prorocanstvo,
ne znam dal je ista pokupio iz iskustva.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.875
Itekako ima, s obzirom da je Savle bio farisej,a onda se preobratio u hriscanina. On je samo "razradio" i prilagodio propovedi za mnogobosce ili popularno pagane.
A vidis , Hristos je rekao da se cuvamo ljudske filozofije, :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.