Nećeš ti više nigde raditi, pobiću ti porodicu! Ili, kako mama popravlja ocenu detetu..

Realno žena je bila iznervirana i mora biti kažnjena, ali je bar postigla da se nastavnici postave na tapet i preispita ko treba, a ko ne, da bude predavač i uopšte bilizu dece...
bas tako
nasilje nikad nije resenje i ona mora da bude kaznjena sto joj je pukao film
ali treba isterati do kraja i ponasanje profesora i nastavnika.

ne verujem,.. možda jedan od milion,.. ti samo opstruišeš,.. nađi jednog dokaza za to. odavno mi dajemo bolje ocene nego što zaslužuju.
mozes da pricas samo u svoje ime.
Nisi u pravu, jer jedinica više nema u mnogim segmentima obrazovanja,.. tako da je tvoj komentar paušalan više nego moj.

bas tako
Ošamario sam dva učenika pred roditeljima (pred puno roditelja). Nisam kažnjen, a svi su znali i sada znaju.
Da isteram(o) slučaj ovde na Krstarici ? :cool:

ma jok brate nego nadlezni organi i inspekcije.

problem davanja sluzbenog statusa profesorima i nastavnicima je sto ce se neki osiliti i misliti da su nedodirljivi i krenuti da maltretiraju decu i roditelje.

i sam znas da ima zloupotreba kolega..ja znam za nekoliko namernih skidanja ocena jer mu se ucenik ne dopada, za neke slucajeve neodgovrnog ponasanja i predavanja, znaci pouzdano znam i dok se ne resi stratus samih profesora i nastavnika i njihova kontrola i odgovornost ne mogu dobiti status sluzbenog lica.

Poslednja izmena:
ma jok brate nego nadlezni organi i inspekcije.

problem davanja sluzbenog statusa profesorima i nastavnicxima je sto ce se neki osiliti i misliti da su nedodorljivi i krenuti da maltretiraju decu i roditelje.
Takvi ne treba da rade u institucijama. Škola je INSTITUCIJA
i sam znas da ima zloupotreba kolega..ja znam za nekoliko namernih skidanja ocena jer mu se ucenik ne dopada, za neke slucajeve neodgovrnog ponasanja i predavanja, znaci pouzdano znam i dok se ne resi stratus samih profesora i nastavnika i njihova kontrola i odgovornost ne mogu dobiti status sluzbenog lica.
Svi smo mi ljudi. ne treba jedan eksces da nam bude presudan,.. ako su iza nas rezultati.

a, one bolje pedagoge (ako ih želite) moraćete više da platite.

i psole kazu "skola protiv nasilja" :rotf:
Pa pod tim se svašta podrazumeva i provlači.
Ja sam dobijao batine u osnovnoj,.. čak i samo zato jer sam nosio litiju oko crkve.. (U mojoj školi - gimnaziji je moj drug udario profesora i nije izbačen)
A, too kada sam ošamario dva učenika na roditeljskom sastanku više nije zamislivo,.. a da li je bolje i sami vidite.

Pa pod tim se svašta podrazumeva i provlači.
Ja sam dobijao batine u osnovnoj,.. čak i samo zato jer sam nosio litiju oko crkve.. (U mojoj školi - gimnaziji je moj drug udario profesora i nije izbačen)
A, too kada sam ošamario dva učenika na roditeljskom sastanku više nije zamislivo,.. a da li je bolje i sami vidite.
kao sto rekoh..treba poboljsati polozaj profesora i nastavnika ali i odgvornost za ocene ucenika, za svoje ponasanje, za prijave ponasanja ucenika u skoli.

kad profesor zazmutri na jedno oko na nasilje koje vidi i sam postaje saucesnik.

kao sto rekoh..treba poboljsati polozaj profesora i nastavnika ali i odgvornost za ocene ucenika, za svoje ponasanje, za prijave ponasanja ucenika u skoli.
:tick:
kad profesor zazmutri na jedno oko na nasilje koje vidi i sam postaje saucesnik.
Nee, jer je to u interesu škole kao institucije,.. Treba tu situaciju sam da reši sa učenicima? ako ne može, nije za prosvetu.

Nee, jer je to u interesu škole kao institucije,.. Treba tu situaciju sam da reši sa učenicima? ako ne može, nije za prosvetu.
ne on da resava
da prijavljuje nasilnike
da se vrati izbacivanje iz skole
u moje doba se znalo
ko se potuce u skoli automatski se izbacuje
za 4 godine srednje skole bile mozda dve tuce u samoj skoli... jedna bas gadna i policija je morala da dolazi..ali sve u svemu odlicna situacija kakva je sad.

Ošamario sam dva učenika pred roditeljima (pred puno roditelja). Nisam kažnjen, a svi su znali i sada znaju.

Stani malce, ovde se priča o sistemu i načinu rada, a ne o ličnom načinu komunikacije...
Recimo da je tvoja procena bila dobra i to može da funkcioniše, ali kod tebe i sa tvojim djacima i roditeljima...
Jesu li nastavnice realne ili podležu porivima, pa bar ponekad sjebu znanje? Jesu, često su sasvim blesave i nekontrolisane, ali to mora sistem da popije, ne deca i ne roditelji...

ne on da resava
da prijavljuje nasilnike
da se vrati izbacivanje iz skole
u moje doba se znalo
ko se potuce u skoli automatski se izbacuje
za 4 godine srednje skole bile mozda dve tuce u samoj skoli... jedna bas gadna i policija je morala da dolazi..ali sve u svemu odlicna situacija kakva je sad.
Ja sve rešavam saam. Zato me i poštuju. To se zove autoritet.
da mi se u školi potuku dva najača učenika, ušao bi među njih, da ih razdvojim a kasnije i da porazgovaram sa obojicom,.. davajući za pravo (verovatno) obojici,..

cekaj jel to ono sto je dete imalo dve trojke i jednu cetvorku i nastavnica hoce da zakljuci dvojku?

iskreno ni ja ne znam kako bih se uzdrzao..to je cisto izivljavanje nastavnice.
Super što se vas toliko razume u ednevnik :mrgreen: ajde da objasnim još par puta. Ednevnik povuče i ocene iz prvog polugodišta i izbaci prosek. Retki od nas ne upišu takvu ocenu kao zaključni jer se zaključivanje ocena vrlo lako može proveriti u sistemu i postaviti pitanje, otkud ova ocena. Još jednom za sve koji ne razumeju, računaju se oba polugodišta za zaključnu ocenu što i jeste najrealniji prikaz znanja deteta.

Mogu. Dodam ocene koje sam beležio negde drugde. Pa na osnovu tog proseka, zaključujem, ali se ne moram strogo pridržavati ni proseka.

Idi pa se žali i polaži pred komisijom. (tačka). Kao i u drugim institucijama.
A može i ovaj način, jer neki od nas ne upisuju sve ocene odmah, već imamo pedagošku svesku koju takođe moramo da pišemo, pa da i odatle prenesemo ocene.

Super što se vas toliko razume u ednevnik :mrgreen: ajde da objasnim još par puta. Ednevnik povuče i ocene iz prvog polugodišta i izbaci prosek. Retki od nas ne upišu takvu ocenu kao zaključni jer se zaključivanje ocena vrlo lako može proveriti u sistemu i postaviti pitanje, otkud ova ocena. Još jednom za sve koji ne razumeju, računaju se oba polugodišta za zaključnu ocenu što i jeste najrealniji prikaz znanja deteta.
Koji bre ednevnik kad ovaj priča o naknadnom upisivanju ocena, pa nije lud valjda da se vidi kada ih je ubacio? a biće da se kod njih pokvario ednevnik i još pišu ocene kući...:)

bas tako
Zbog tog ALI nam se i dešava ovo što se dešava. Ne odnosi se samo na prosvetu, jer sve žrtve nasilja imaju neke komentatore tip : jeste ona silovana ALI zašto je obukla kratku suknju :(

Da im to predočimo slikom ?

Ima i novinara ovde na Krsti :whistling:

Back