Nećeš ti više nigde raditi, pobiću ti porodicu! Ili, kako mama popravlja ocenu detetu..

Super što se vas toliko razume u ednevnik :mrgreen: ajde da objasnim još par puta. Ednevnik povuče i ocene iz prvog polugodišta i izbaci prosek. Retki od nas ne upišu takvu ocenu kao zaključni jer se zaključivanje ocena vrlo lako može proveriti u sistemu i postaviti pitanje, otkud ova ocena. Još jednom za sve koji ne razumeju, računaju se oba polugodišta za zaključnu ocenu što i jeste najrealniji prikaz znanja deteta.
Tako je
Plus esdnevnik pregleda i pedagog i reaguje (možda i sam sistem reaguje ako zaključiš nižu ocenu od proseka)

Super što se vas toliko razume u ednevnik :mrgreen: ajde da objasnim još par puta. Ednevnik povuče i ocene iz prvog polugodišta i izbaci prosek. Retki od nas ne upišu takvu ocenu kao zaključni jer se zaključivanje ocena vrlo lako može proveriti u sistemu i postaviti pitanje, otkud ova ocena. Još jednom za sve koji ne razumeju, računaju se oba polugodišta za zaključnu ocenu što i jeste najrealniji prikaz znanja deteta.
A ima sujetnih, bože me sačuvaj. U prvoj godini srednje škole, na polugodištu
moje dete ima zaključenog keca iz stručnog predmeta. Trojka i jedinica i zaključen
kec. Odem ja na otvorena vrata da pitam ša se dešava. Bez namere da ga
počupam jer je ćelav. Uznemirila sam se jer je bio odličan đak i kad krene
to tako u startu sa kecom, koji nikad u životu nije imao, ume da bude zeznuto.
Fino pitam na osnovu čega je zaključena jedinica.
Na usmenom ima trojku, a na aktivnost na času jedan. On je tu sago glavu,
pocrveneo, pričao neke glupsti. Ja dobih tranfer blama, pa ućutah.
Kasnije je imao petice kod njega i sada rade zajedno. Celo školovanje, pa i
sad mu nekad prebaci ''A tvoja mama je onda došla da pita''. Bolesnik..

A ima sujetnih, bože me sačuvaj. U prvoj godini srednje škole, na polugodištu
moje dete ima zaključenog keca iz stručnog predmeta. Trojka i jedinica i zaključen
kec. Odem ja na otvorena vrata da pitam ša se dešava. Bez namere da ga
počupam jer je ćelav. Uznemirila sam se jer je bio odličan đak i kad krene
to tako u startu sa kecom, koji nikad u životu nije imao, ume da bude zeznuto.
Fino pitam na osnovu čega je zaključena jedinica.
Na usmenom ima trojku, a na aktivnost na času jedan. On je tu sago glavu,
pocrveneo, pričao neke glupsti. Ja dobih tranfer blama, pa ućutah.
Kasnije je imao petice kod njega i sada rade zajedno. Celo školovanje, pa i
sad mu nekad prebaci ''A tvoja mama je onda došla da pita''. Bolesnik..
A svima nama se desi nekad loša procena, nismo imuni na to. Dobro je kada se to uoči i ispravi naša greška... inače, svi prof i učitelji mnogoo vole da smaraju nove kolege, posebno ako su im nešto predavali :D

A svima nama se desi nekad loša procena, nismo imuni na to. Dobro je kada se to uoči i ispravi naša greška... inače, svi prof i učitelji mnogoo vole da smaraju nove kolege, posebno ako su im nešto predavali :D
A nije bitna ni ta grešaka, ni da li je greška. Nego to što pamti ko slon.
Njega bitnog neko nešto pitao. Moš misliti.. I to detetu prebacuje, kao
da je dete krivo.

istina
ima losih procena

tako sam ja danas kucni prijatelj sa dva svoja profesora vec dugi niz godina
a recimo ima nekih koji pobegnu kad me vide
a ako vide da sam ih video onda me pozdravljaju
sve je do coveka ili profesora

cemu onda generalizacija i opsti pristup u tvojim stavovima ?
kao da jedina stvar sa kojom se identifikujes jeste profesija
Ma pobesnim kada svi ostali generalizuju na osnovu par njih koji su zalutali u prosvetu pa nas strpaju u isti koš a možda ne pratiš, ali je činjenica je da su se mediji poslednjih decenija okomili na nas, neko je dao zeleno svetlo za hajku na prosvetu. Ja se ne mešam ni u čiji posao, niti pokušavam da ga učim kako da radi svoj posao, al se zato svi nađu pametni da mi ''objašnjavaju'' kako se radi moj posao... i nije mi jasno kako narod ne uočava da se na prosvetu ide sa namerom da se sroza, jer mnogo je lakše manipulisati neobrazovanom masom...

I volim svoj posao, volim i decu, kolege sa kojima radim se trude bukvalno da izvuku maksimum, jurimo se sa svim institucijama kada se desi neko nasilje, organizujemo milion načina na koji ćemo najbolje preneti znanje toj deci, a onda dođu ovakvi roditelji koji nam gurnu prst u oko i naprave nas budalama.... i sve to zbog pojedinih koji nisu za prosvetu, kao što mnogi nisu za fizera ili majstora il doktora..

Ma pobesnim kada svi ostali generalizuju na osnovu par njih koji su zalutali u prosvetu pa nas strpaju u isti koš a možda ne pratiš, ali je činjenica je da su se mediji poslednjih decenija okomili na nas, neko je dao zeleno svetlo za hajku na prosvetu. Ja se ne mešam ni u čiji posao, niti pokušavam da ga učim kako da radi svoj posao, al se zato svi nađu pametni da mi ''objašnjavaju'' kako se radi moj posao... i nije mi jasno kako narod ne uočava da se na prosvetu ide sa namerom da se sroza, jer mnogo je lakše manipulisati neobrazovanom masom...
ja vidis znam neke prosvetne radnice koje do 5 ujutru skacu po splavovima i rekreativni su konzumenti sintetickih droga
bas izgleda poznajem tih par zalutalih

ja vidis znam neke prosvetne radnice koje do 5 ujutru skacu po splavovima i rekreativni su konzumenti sintetickih droga
bas izgleda poznajem tih par zalutalih
Ja ne znam gde ti živiš, ali to što pišeš je meni neshvatljivo. U mom gradu se odlično zna ko su prosvetni radnici, bar većina i tako nešto bi se razglasilo za par sati, tako da oni nikada više ne bi mogli da rade u prosveti.

Ja ne znam gde ti živiš, ali to što pišeš je meni neshvatljivo. U mom gradu se odlično zna ko su prosvetni radnici, bar većina i tako nešto bi se razglasilo za par sati, tako da oni nikada više ne bi mogli da rade u prosveti.
ja bi rekao da u sustini ti sve znas ali da nista ne znas ili da znas da ne znas jer ne zelis da znas
prosvetni radnici nisu nista bolji a ni gori od drugih ljudi
podjednako su losi i podjednako dobri
ono sto ih izdvaja je to sto rade sa decom i mladima i kriterijumi moraju biti jaci a uslovi vrlo strogi

zivim u drzavi gde su tri zadnja ministra prosvete akteri skandala koji potresaju javnost
jel zivimo mi u istoj drzavi ili ti zivis u nekom svom svetu ?

ja bi rekao da u sustini ti sve znas ali da nista ne znas ili da znas da ne znas jer ne zelis da znas
prosvetni radnici nisu nista bolji a ni gori od drugih ljudi
podjednako su losi i podjednako dobri
ono sto ih izdvaja je to sto rade sa decom i mladima i kriterijumi moraju biti jaci a uslovi vrlo strogi
Moj posao je javni posao i izložen javnosti, ko god od nas savesno radi, trudi se da svojim ponašanjem, bilo gde ne daje loše primere, naravno ljudi smo, dešava nam se i da se popije i da se ludi ali to je naše slobodno vreme. Čak i tad će se naći neko da komentariše, bouuže,učiteljica a đuska po splavu... ispada da mi nemamo prava na privatni život jer će se naći neki nalik tebi da procenjuje šta ja radim sa svojim životom van škole :mrgreen:

Moj posao je javni posao i izložen javnosti, ko god od nas savesno radi, trudi se da svojim ponašanjem, bilo gde ne daje loše primere, naravno ljudi smo, dešava nam se i da se popije i da se ludi ali to je naše slobodno vreme. Čak i tad će se naći neko da komentariše, bouuže,učiteljica a đuska po splavu... ispada da mi nemamo prava na privatni život jer će se naći neki nalik tebi da procenjuje šta ja radim sa svojim životom van škole :mrgreen:
hahahah
izvini selebriti
budi uverena da mene bas briga sta ti radis
meni je recimo isto da sutra dobijes sedmicu na lotou ili da dobijes kancer

ne razumem sto sve vuces na licno
i izvrces reci ljudi koji postuju ovde a ne dopada ti se njihovo misljenje

srozavas nivo diskusije na kafansku svadju
a prosvetni si radnik
bukvalno meni kultura ne dozvoljava da ucestvujem u tome
prst na celo

Back