Nećemo "nudla turiste"

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.977
Ukoliko ste mislili peške pa sa nekim improvizovanim plovilom da krenete na put od 18.000 km i da jedete nudle na Novom Zelandu...neće moći :rtfm:

Doista nisam sigurna kako će sprečiti ljude da jedu nudle ukoliko žele ali valjda ćemo jednom i to saznati :)

U svakom slučaju...Pripremite se za ovo putovanje adekvatno....Ništa od paradajza, nudli i tome slično :lol:

Ministar turizma Novog Zelanda: Nećemo "nudla turiste"

the-hobbit215-594x309.jpg

Stjuart Neš, ministar turizma Novog Zelanda, kaže da će država "bez stida" ciljati na bogate turiste, za razliku od "paradajz turista", odnosno onih, kako je rekao, koji "putuju po zemlji jedući nudle koje se spremaju za dva minuta".


Ministar turizma Novog Zelanda ponovo je izrazio averziju prema gostima sa malim budžetom, rekavši da zemlja neće nastojati da privuče one koji "putuju zemljom za 10 dolara dnevno jedući nudle".

Stjuart Neš je rekao da će zemlja bez stida nastaviti da se fokusira na "visokokvalitetne" velike potrošače, uprkos tome što stručnjaci navode da takvi posetioci obično imaju mnogo veći uticaj na životnu sredinu i ne moraju nužno da više doprinose ekonomiji.
 
Знам неке из нашег окружења који су помислили да су балкански Монте Карло, да они неће сиротињу, већ елиту. Ево свако лето моле Бога да се та сиротиња, са све паштетом и парадајзом, спусти до мора како би напунили буџет и како би држава преживела до следеће сезоне.
 
Da je ovako nešto izjavio ruski ili srpski ministar odmah bi se oglasile nevladine organizacije,UN,EU,USA,GB,to bi bio fašizam,ugrožena ljudska prava,sloboda kretanja ali ne,to su izjavili fašistoidni Anglosaksonci i to je ok.
За Англосаксонце то јесте ОК јер су они природно станиште фашизма.
 
Треба се сакрити док једеш,
као што се кријемо и кад вршимо нужду.

Ево ја јуче,
волим у данима кад сам слободан да глумим туристу,
односно да се понашам туристички у Београду.

Хајде реко да одем до Раковице,
има тамо тржни центар "Биг",
мало да цуњам ...

Уђем у маркет "ДИС" и спазим јефтин димљени сир,
онда спазим и феноменалан хлебић,
накалемим и Кокаколу
нађем напољу клупу и размотам онај сир и врућ 'леба и удри.

Људи који су пролазили поред мене су ме чудно посматрали
и ја заиста осетих да се то не ради јавно !

Не једе се јавно па макар јео најскупљу храну !

Значи није ствар у парадајзу,
паштети или сардини.

Када кењаш или једеш сакриј се !
Да, то важи и за жвакање жваке !!!
 
Nikada ne bih ni otišla na takvu "snobovsku atrakciju",...neka 'fala!
Ja volim kad ljudi spremaju zdrav obrok za sebe ili svoju porodicu i kada im je i gde to omogućeno, ukoliko tako žele.
Lično,...doplatiću u Hotelu ili Apartmanu bar doručak, jer nisam tip koji mnogo vremena provodi spremjući hranu ni kod kuće, kamoli na letovanju.
Za mene je i "all inclusive" nepotrebni snobizam. K'o da trebam negde visiti ispred Hotela i samo razmišljati kad je vreme za čaj, ručak, večeru,...msm! :roll:
 
Poslednja izmena:
Ukoliko ste mislili peške pa sa nekim improvizovanim plovilom da krenete na put od 18.000 km i da jedete nudle na Novom Zelandu...neće moći :rtfm:

Doista nisam sigurna kako će sprečiti ljude da jedu nudle ukoliko žele ali valjda ćemo jednom i to saznati :)

U svakom slučaju...Pripremite se za ovo putovanje adekvatno....Ništa od paradajza, nudli i tome slično :lol:

Ministar turizma Novog Zelanda: Nećemo "nudla turiste"

the-hobbit215-594x309.jpg

Stjuart Neš, ministar turizma Novog Zelanda, kaže da će država "bez stida" ciljati na bogate turiste, za razliku od "paradajz turista", odnosno onih, kako je rekao, koji "putuju po zemlji jedući nudle koje se spremaju za dva minuta".


Ministar turizma Novog Zelanda ponovo je izrazio averziju prema gostima sa malim budžetom, rekavši da zemlja neće nastojati da privuče one koji "putuju zemljom za 10 dolara dnevno jedući nudle".

Stjuart Neš je rekao da će zemlja bez stida nastaviti da se fokusira na "visokokvalitetne" velike potrošače, uprkos tome što stručnjaci navode da takvi posetioci obično imaju mnogo veći uticaj na životnu sredinu i ne moraju nužno da više doprinose ekonomiji.
Ne znam šta Novi Zeland ima da ponudi više, bolje bogatom gostu, nego što stotine drugih destinacija - nemaju...
Pravi bogataši žive na svojim jahtama, bace sidro tu i tamo, izađu na normalnu navečeru sa svojom porodicom...
Nisu oni veverice koje se daju obrijati od namazanih turističkih lopina...
A, oni milioni hotela koji su nikli da srednju klasu sveta, moliće turiste da svrate i prenoće i to baš one koji jedu nudle na ulicama...
Inače, Novi Zeland ima nesnošljivu klimu... Vlažnost vazduha je 84% (npr. u Velingtonu)...
Znači, da mi plate u zlatnim polugicama - ne bih išla...

Na vidiku je da sami jedu nudle i dave se u vlažnoj klimi...
 
Ne znam šta Novi Zeland ima da ponudi više, bolje bogatom gostu, nego što stotine drugih destinacija - nemaju...
Pravi bogataši žive na svojim jahtama, bace sidro tu i tamo, izađu na normalnu navečeru sa svojom porodicom...
Nisu oni veverice koje se daju obrijati od namazanih turističkih lopina...
A, oni milioni hotela koji su nikli da srednju klasu sveta, moliće turiste da svrate i prenoće i to baš one koji jedu nudle na ulicama...
Inače, Novi Zeland ima nesnošljivu klimu... Vlažnost vazduha je 84% (npr. u Velingtonu)...
Znači, da mi plate u zlatnim polugicama - ne bih išla...

Na vidiku je da sami jedu nudle i dave se u vlažnoj klimi...
Eto vlazan vazduh ,vetrovito gde ces grdje.
 
Ne znam šta Novi Zeland ima da ponudi više, bolje bogatom gostu, nego što stotine drugih destinacija - nemaju...
Pravi bogataši žive na svojim jahtama, bace sidro tu i tamo, izađu na normalnu navečeru sa svojom porodicom...
Nisu oni veverice koje se daju obrijati od namazanih turističkih lopina...
A, oni milioni hotela koji su nikli da srednju klasu sveta, moliće turiste da svrate i prenoće i to baš one koji jedu nudle na ulicama...
Inače, Novi Zeland ima nesnošljivu klimu... Vlažnost vazduha je 84% (npr. u Velingtonu)...
Znači, da mi plate u zlatnim polugicama - ne bih išla...

Na vidiku je da sami jedu nudle i dave se u vlažnoj klimi...
Oni sa mnogo mnogo mnogo mnogo imaju svoja privatna ostrva gde odmaraju te ne idu medju obicne osobe °neka ih sa Hobitima ° ima jedan snimak saljiv prepricavanja filma gde kaze da je Gospodar Prstenova ogromna reklama za Novi Zeland ° .
 

Back
Top