Nece da mi otvori jpg sliku

Probao sam sa Linux-om ali ni on nije hteo da otvori nishta .Pogledao sam folder sa slikama koji i Windows otvara.Kada sam otvorio taj folder u Linuxu na svakom fajlu je bila slichica slike koja se nalazi u tom fajlu,a kad otvorim folder koji ni Windows nece da otvori tamo su samo slichice fotoaparata.Kada kliknem na tu ikonicu otvori i nema nishta.U Windowsu pokazuje da taj folder sadrzhi vishe od 220MB.Eto za sada toliko i hvala shto mi pokushavate pomoci.
Pozdrav!!!
 
Mozda je dosta puta pisano...
Slika je najverovatnije ostecenja,posto nisi uspeo da je otvoris ni sa jednim programom,ako si je skidao s interneta verovatno ima neku gresku.Ja imam puno takvih slika i uglavnom je problem ili u programu ili u slici.
 
Nije problem u 1-2 slike nego sve shto je u tom folderu, bilo slika , bilo klip ili neshto shto je stiglo mejlom.Ama bash nishta ne mogu da otvorim i to samo u tom folderu i to od kada je Windows reinstaliran.Dali je neshto prilikom reinstalacije Windowsa obrisano shto otvara ili pokrece slike i ostalo shto je u tom folderu ,ne znam ,samo ne radi.
 
Nije problem u 1-2 slike nego sve shto je u tom folderu, bilo slika , bilo klip ili neshto shto je stiglo mejlom.Ama bash nishta ne mogu da otvorim i to samo u tom folderu i to od kada je Windows reinstaliran.Dali je neshto prilikom reinstalacije Windowsa obrisano shto otvara ili pokrece slike i ostalo shto je u tom folderu ,ne znam ,samo ne radi.

Ako ti ostalo radi,a to sto ti je stiglo mail-om ne radi,naverovatnije je problem sa tim mail-om sto ti je stigao,pretpostavljam da je mail lose poslat i da je greska u njemu,ako mozes pokusaj da taj mail ponovo dobijes i ako sve bude uredu najverovatnije ce ti raditi.
 
Ako mi zhelite pomoci, bilo bi dobro prochitati od pochetka shto sam napisao,tako cete najbolje razumeti shta i u chemu je problem.

Mislio sam da su ti te slike i sve sto je u tom folderu stiglo mail-om,moja greska...Onda ne znam tacno u cemu je problem verovatno se nesto prilikom zamene Windowsa poremetilo ili obrisalo,posto je bilo dva Accounts,tako se jednom meni jedna slika nalazila u D particiji(ja nisam imao dva Accounta),pa posle promene Windowsa nije htela da radi...Preporucujem ti da proveris sa nekim Recovery Files programom tako sam i ja uradio,ali joj nije bilo spasa...
 
Nadao sam se da ce neshto bolji ishod biti od ovog dosadashnjeg a sa druge strane nisam polagao neke velike nade.U svakom sluchaju hvala vam i na ovoj pomoci, ,jedino josh ako znate da mi kazhete neki free recovery program pa da probam i sa tim, pozzz!
 
Postovani, znam da je ova prepiska bila davno ali imam slican problem. Prvi put koristim ovakav nacin pomoci i prepisr pa mi ne zamerite na eventualnim greskama. Sto se toce racunara i programa nisam osoba koja bas nesto poznaje taj svet. Po struci sam zdrsvstveni radnik pa mi je zato potrebna pomoc nekog ko zna. Naime, problem je u tome sto mi je laptop obrisao sam sve slike koje sam u zivotu fotografisala snasla sam se da ih vratim putem recuva programa ali tu nastaje novi problem. Sve vracene slike nije moguce i otvoriti? Molim za pomoc ako je neko imao slican problem ili zna resenje. Unapred hvala
 
Postovani, znam da je ova prepiska bila davno ali imam slican problem. Prvi put koristim ovakav nacin pomoci i prepisr pa mi ne zamerite na eventualnim greskama. Sto se toce racunara i programa nisam osoba koja bas nesto poznaje taj svet. Po struci sam zdrsvstveni radnik pa mi je zato potrebna pomoc nekog ko zna. Naime, problem je u tome sto mi je laptop obrisao sam sve slike koje sam u zivotu fotografisala snasla sam se da ih vratim putem recuva programa ali tu nastaje novi problem. Sve vracene slike nije moguce i otvoriti? Molim za pomoc ako je neko imao slican problem ili zna resenje. Unapred hvala
Neke možeš otvoriti, neke ne možeš? Windblowsi, instaliranje Recuva programa i rad na tom računaru su ti 'prepisali' prostore gde su bile slike pa neke ne možeš da otvoriš?
 
Predpostavljam,zato i pitam.Ako je na prvoj particiji gde je OS,jedina mogucnost je Recovery OS-a na datum kada je sve bilo u redu.Ako i od toga nema nista,onda ce uskoro stici poruka na Email da uplati odredjenu sumu novca da vrate slike,ako vec nije stigla.
 
Jednostavno sam jedan dan na pocetnom ekranu imala ceo folder sa svim slikama... Kada sam narednog dana usla nije ga bilo tamo. 😞
Sledeci put napravi kopiju bar na usb kljucu, a najbolje da napravis najmanje dve kopije. Ne mozemo ti pomoci, ako ne mozes
da otvoris to znaci da su fajlovi delimicno prepisani od strane operativnog sistema. Naime kad nesto obrises taj prostor se
koristi za nova pisanja.
 
Predpostavljam,zato i pitam.Ako je na prvoj particiji gde je OS,jedina mogucnost je Recovery OS-a na datum kada je sve bilo u redu.Ako i od toga nema nista,onda ce uskoro stici poruka na Email da uplati odredjenu sumu novca da vrate slike,ako vec nije stigla.
ne radi se o tome..znam o cemu prica jer sam svojevremeno i sam imao slican problem.
doduse meni su slike bile obrisane mojom greskom..sad sam vec i zaboravio sta se desavalo .. uglavnom znam da se to desilo kad sam ih prebicaivao iz iz my documentsa na drugu paticiju i nesto je sibnulo..ne secam se vise sta.
recovery progam je vratio slike, one zauzimaju svoju prirodnu velicinu (recimo 5MB) po slici ali kad je dvokliknes imas beo ekran..
tad nisam nasao resenje za to..dobro me podseti..proslo je 10..15 godina od tad, mozda su u medjuvremenu osmislili neki program koji popravlja ostecene fotografije.. bas cu se malo pozabavii tim problemom..samo da nadjem disk sa tim slikama jer sam ih bekapovao za svaki slucaj ako jednog dana resim taj problem.
 
ne treba na drugoj masini, dovoljno je na drugoj particiji, da sad ne ulazimo u teoriju kako kompjuter brise i kako se mogu nekad vratiti podaci a nekad ne i kad su izbrisani iz korpe i kad je disk formatiran.
 
ne treba na drugoj masini, dovoljno je na drugoj particiji, da sad ne ulazimo u teoriju kako kompjuter brise i kako se mogu nekad vratiti podaci a nekad ne i kad su izbrisani iz korpe i kad je disk formatiran.
Majkrosoft poluproizvodi su poznati da i kod paljenja i kod gašenja sve više škrabaju po disku. A dosta ti je da nekoj datoteci samo prvi sektor 4kB prepiše nečim novim i da ni jedan Recovery program to više neće spasiti jer NE zna koja je to vrsta datoteke bila. PS, šala mala: Formatiranje napravi manje štete podacima nego jedno paljenje-gašenje Windblowsa! :zcepanje:
 
To zavisi od file systema. Dobro je sto to moze na NTFS-u. Da moze da provali ime fajla i koji blokovi pripadaju
datom fajlu. No za sadrzaj fajla vec ne moze nista da se uradi ako je nesto prepisano. A i pitanje je da li moze
sve blokove da provali.
Modifikujem osnovno pravilo za spašavanje podataka sa sistemske particije: ODMAH isčupati utikač napajanja mašine iz utičnice! :super:
 

Back
Top