Nečasno je za muškarca da ima dugu kosu?

Šišalo me samo u vojsci.
Uskoro ću sedmu banku da razmenim.
Časno sam živeo ovaj život.
Živim i dalje.
Ne bojim se ničijih kletvi.

Ono što mnogi misle da znaju o kosi je da ona raste onoliko dugačka koliko vremena je puštamo da raste.
Međutim nije tako.
Sama se krati na neku dužinu koja joj je data.
Ne može da izraste do zemlje ili do dupeta.
Ponoviću, kosu su mi od punoletstva pipnule samo vojne makaze.
Mogu njom da pipnem pupak.
Ne može da izraste duže od toga.

Eto malko iz prakse matorog kosoša da dam doprinos temi.

14 Ne uči li vas sama priroda da je za muškarca nečasno pustiti dugu kosu?

Kaže Apostol Pavle. Mene zanima koji nas to primeri iz prirode uče da je
nečasno da muškarac ima dugu kosu. Znate li neki primer?
Не само да су ти нови Хришћани пуштали предугаче косе као фарисеји, већ се нису ни чешљали и изгледали су ко чупавци и падавичари јудејски...

Мисли се овде на људску природу, а не на животињску, пошто жене по природи имају лепшу и дужу косу због хормона рађања који треба да даје плодове продужетка живота нашој заједничкој природи...

Код животиња је баш контра, мужијаци имају лепшу гриву и перје, а код нас су пак жене лепше и красније, јер је наша природа боголика и анђелолика...

Jako čudno da taj ne zna za stari zavjet koji se potpisao pod Pavle.

Brojevi 6

Jahve reče Mojsiju: 2 »Govori Izraelcima i reci im: ‘Ako tko, bilo čovjek ili žena, položi nazirejski zavjet te se posveti Jahvi, 3 neka se suzdržava od vina i svakoga opojnog pića. Neka ne pije ni ukiseljena vina niti ukiseljena opojnog pića; a niti kakva soka od grožđa neka ne pije; neka ne jede grožđa, ni svježa ni suha. 4 Sve vrijeme svoga nazirejata ne smije jesti ništa što rađa lozov trs – od zelena grožđa do komine.
5 Sve dok traje njegov nazirejski zavjet, neka britva ne prelazi preko njegove glave; dok se ne navrši vrijeme što ga je Jahvi zavjetovao, neka bude posvećen i pusti kose da mu slobodno rastu na glavi.

Back