Nečasno je za muškarca da ima dugu kosu?

1720458557367.png

Džizus

Ne doživljavam taj stih kao da Pavao govori o nekakvoj fizičkoj stvarnosti, biološkoj prirodi, prirodnim zakonima, već o nekim društvenim pogledima koji su bili prirodna stvar za neke iz tog vremena. Recimo, Pavao je brijao svoju glavu i njemu nije bilo prihvatljivo da ima dugu kosu. S druge strane, u židovstvu, a ni u kršćanstvu nije bilo zabranjeno imati dugu kosu. Tako da, ne bi interpretirao to u smjeru toga da se Pavao osvrće na neku sliku iz prirode... i danas, ne postoji nikakva zabrana, pa mi opet djeda zna reći: ošišaj se uvijek kratko: vojnički.

Ne doživljavam taj stih kao da Pavao govori o nekakvoj fizičkoj stvarnosti, biološkoj prirodi, prirodnim zakonima, već o nekim društvenim pogledima koji su bili prirodna stvar za neke iz tog vremena. Recimo, Pavao je brijao svoju glavu i njemu nije bilo prihvatljivo da ima dugu kosu. S druge strane, u židovstvu, a ni u kršćanstvu nije bilo zabranjeno imati dugu kosu. Tako da, ne bi interpretirao to u smjeru toga da se Pavao osvrće na neku sliku iz prirode... i danas, ne postoji nikakva zabrana, pa mi opet djeda zna reći: ošišaj se uvijek kratko: vojnički.
Umemo mi za nešto što je postala navika da kažemo ''prirodno je'', ali
ovo su ipak reči jednog apostola. Moraju biti birane.

Već smo navikli na to da muškarci imaju kratku kosu i tako ćemo nastaviti.

Potpuno iskreno i tačno. Zašto bi petljao sa prirodom bez potrebe?

Umemo mi za nešto što je postala navika da kažemo ''prirodno je'', ali
ovo su ipak reči jednog apostola. Moraju biti birane.

Već smo navikli na to da muškarci imaju kratku kosu i tako ćemo nastaviti.

Potpuno iskreno i tačno. Zašto bi petljao sa prirodom bez potrebe?
Govorimo o Pavlu koji se obraća kršćanima u Korintu, takva kultura koliko je meni poznato nije imala nikakve konkretne stavove po tom pitanju.
I opet kažem, ne mislim da petlja sa "prirodom".

Stvarno je cudan taj deo sa prirodom, obzirom da nam priroda kaze da su muzjaci ti koji su kitnjasti, narocito medju pticama.
E sad sta se podrazumeva pod "dugo"? Koja duzina, preko vrata kako bi bio zasticen od sablje, ili preko ledja? Zene su nosile duge kose preko ledja pa do zadnjice.
pa to se misli
danas samo obojenog mozes da vidis sa toliko dugom kosom, uglavnom ocelavimo ranije, mada i zenama sve teze da pustaju toliko dugo kosu

Back