• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Nečasne igre i skandal potresa šah

Neno

Elita
Moderator
Poruka
15.490

Šahisti optuženom za varanje obezbeđen rigorozniji pregled​

sahista.jpg
Američki velemajstor, tinejdžer Hans Niman, prošao je kroz daleko rigorozniji bezbednosni pregled od ostalih igrača koji su stigli na Šahovski šampionat u SAD.
St. Louis Chess Club livestream predstavio je snimak devetnaestogodišnjeg Nimana kome su radnici obezbeđenja tokom ulaska u arenu naredili da se okrene kako bi proverili da li ima nešto u zadnjici, dok su dva igrača pre njega skenirana regularno sa prednje strane.
Ovaj momenat postao je viralan zbog toga što se oko ovog mladića vrte neverovatne glasine i pojedini ljudi tvrde kako je on koristio analne kuglice ili masažer prostate putem kog je dobijao poruke od svog trenera o pobedničkim potezima koji su mu doneli pobedu nad svetskim šampionom i norveškim velemajstorom Magnusom Karlsenom.
Karlsen je optužio Nimana za varanje tokom njegove igre u Sinquefield kupu prošlog septembra, izjavljujući da je njegov rival bio nefokusiran i da je njegov prekomerni progres bio veoma neobičan, dok je u sledećem meču Norvežanin prekinuo igru iz protesta nakon samo jednog odigranog poteza.
Prošle nedelje, navodi Chess.com publikacije optužili su Nimana da je varao u najmanje sto onlajn partija takođe. Niman priznaje da je varao samo dva puta u svojoj karijeri, u dvanaestoj i šesnaestoj godini, ali odbija da potvrdi sve ostale optužbe, nudeći da igra u bilo kojim uslovima koji mogu dokazati da klevetnici nisu u pravu. Niman je osvojio prvu rundu u američkom šampionatu protiv petnaestogodišnjeg Kristofera Joa.
„Ova igra je poruka svima“, izjavio je šahista nakon svoje pobede. „Sve je ovo počelo sa mojom izjavom da šah govori za sebe i sada smatram da je ova igra to i uradila, predstavljajući to kakav sam ja zapravo igrač. On je pokazao da neću odstupiti i da ću igrati svoje najbolje partije nevezano sa pritiscima sa kojima se susrećem.“

M.M.

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
364
evo te partije, stavila sam je u spojler ... gif format

kako je u uvodnom postu navedeno, Karlsen je namerno odabrao otvaranje koje nikada ranije nije koristio i za koje niko na svetu ne zna, ali je Niman imao savršen odgovor

ovo, i za koje niko ne zna je obična glupost, jer mnogi su igrali to otvaranje samo nije on i bilo mu je čudno kako NIemann baš zna savršene odgovore na isto. Neko bi rekao da nije ništa čudno što vrhunski šahista zna odgovor i na tako otvaranje ali problem je u tome što se protiv Karlsena ne priprema na takav način(za to ovaranje) već za njegovih maksimum 7-8 paterna a iako karlsen odigra nekakvo čudno otvaranje(čitaj neuobičajno/retko) sigurno je da niko neće imati hirurški tačne odgovore na isto

(nadam se da je razumljivo ovo što sam iškrabala)

tako sam otprilike to shvatila i valjda je ovaj posumnjao da je u pitanju curenje informacija ili šta već
Hvala što si podijelila partiju na ovakav način.Već sam upoznat s njom i to uz opsežnu analizu nekog od jakih jutjubera ali je ovaj bbc način s kratkim komentarima za glavne momente takođe odličan.
Lično prezirem varalice na svakom nivou života.Priznajem da nijesam upoznat s načinom priprema vrhunskih igrača i zato sam valjda doživio pobjedu Nimana kao osvježenje za šah.Čak mi je onaj psihički pad Karlsena izgledao čudno i pripisivao sam ga sujeti šampiona.Ipak sad razmišljam drugačije,da je Karlsen žrtva nečasnih radnji.Jer,Niman je u sadejstvu s jednim od moćnih tipova iz svijeta tehnologije,to je poznato i to sam razumio.Sad sam zaboravio kako se zove taj Nimanov mentor.Kakogod,taj je svakako u stanju da ovezbijedi tehnološku podlogu da se neko špijunira i saznaju njegovi planovi a to je svakako varanje za koje bih izrekao žestoku kaznu bilo kome.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.